Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Mapka kolekcji

  1. #1
    Początkujący Osadnik Awatar Lady_Rivien
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Nowy Świat

    Mapka kolekcji

    Wrzucam mapkę, na którą naniosłam razem z graczami z gildii dotychczas powtarzającą się u nas lokalizacje kolekcji.
    Wciąż aktualizujemy obrazek o nowe punkty. Jesteśmy otwarci na współpracę.

    oryginalny rozmiar - aktualizacja 01.10.213
    Ostatnio edytowane przez Lady_Rivien ; 01.10.2013 o 17:48

  2. #2
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Lady_Rivien jesteś wielka, to kawał dobrej roboty, już ściągnięte na kompa, do dodania wszelkich nowych pozycji..//


    EDIT:
    Na samym dolnym lewym rogu w s1 występuje przy garnizonach jeszcze czasami.
    I na samym dole po prawej w S2 w lewym dolnym rogu
    I na S3 między ostatnim po po prawej złożem żelaza, a złożem marmuru (bliżej złoża żelaza)
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 01.10.2013 o 12:42
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  3. #3
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    Świetna robota. Też się za to już zbierałam, ale mnie uprzedzilas

    Zapoznaj się z ofertą naszej gildii.
    WYMAGANIA: aktywność i wykonywanie codziennych zadań gildi
    i

  4. #4
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Na paczątku, pozytywnie, mapka jest świetna. Dzisiaj chciałem sprawdzić ile z tych pozycji się pokrywa. Na 14 znalezionych, tylko 3 mi sie pokryły. Pomijam już różnice w postawieniu gwiazdki, bo nie musi być ona mega dokładnie umieszczona, jednak położenie było zupełnie inne.
    Niestety, ale ilość miejsc gdzie mogą się pojawić jest znacznie większa. Można je oczywiście wszystkie nanieść na mapę, ale tego nikt nie zapamięta i i tak przeglądajac wyspę, dla uproszczenia będziemy lecieć każdy kawałek. Nie patrząc już na mapę.
    Po prostu, pojawiają się losowo, w róznych wolnych miejscach. Np. u mnie nie pojawiają się na grządkach różanych, a, że mam ich sporo, to zawężam im pole do pojawiania się 0
    Skrzydła do góry!

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Miejsca pojawiania się przedmiotów są losowe i zależą też od rozstawienia budynków. Bardzo często przedmioty pojawiają się tuż przy budynkach (przed i po lewej stronie), na kępkach trawy, na słupkach granicznych.
    Kilka moich:
    -miałem w s1 obok pola wózek z jedzeniem (lekko powyżej tych 3 generałów)
    -s2 przed kopalnią miedzi w okolicy złoża mięsa
    -s3 jak są te 3 gwiazdki w kolejności to lekko na tą lewą
    -s4 między drzewami na tym takim "L"
    -s5 za pojedynczą kopalnią kamienia
    -s6 niedaleko lewej kopalni węgla za drzewem
    -s7 tuż nad s5 w przejściu miedzy skałami
    -s8 przed 2 kopalnią żelaza
    -s8/9 na słupku granicznym

    Pozdrawiam
    Mod Zakreocny

  6. #6
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Proponuje ściągnąć mapkę i zaznaczyć samemu w miejscach gdzie się pojawiały i te fragmenty wrzucić do tematu, aby na głównym zdjęciu były domalowane z gwiazdkami, a u nas np czerwoną kropką, co zaraz sam zrobię"=))
    EDIT:
    Łatwiej mi było na nowych screenach naznaczyć, niż ciąć mapkę , już je wrzucam>>")
    S1

    S4

    S9

    S2

    S2/S5 u kumpla

    S1/S3/S5 u kumpla

    S3 u kumpla

    S2 c.d.

    S3

    S6
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 05.10.2013 o 04:08
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  7. #7
    Początkujący Osadnik Awatar Lady_Rivien
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Nowy Świat
    Ta pierwsza mapka to dopiero wynik pracy z dwóch dni. Nic dziwnego, że nie ma na niej pewnie nawet połowy punktów ale to kwestia czasu. Załadowałam aktualizację z dzisiaj, postaram się to robić codziennie. Oczywiście, przeszukiwanie i tak jest pracochłonne i sprawdzenie wszystkich "gwiazdek" zajmuje pewnie nie mniej czasu niż przeszukanie wzrokiem wyspy bez wskazówek ale może być pomocne dla tych, którzy mają dużo budynków i gwiazdka im wypada za fortecą, albo w inny sposób jest zasłonięta. Wtedy gdy czegoś nie mogą odnaleźć dobrze wiedzieć by tam zajechać kursorem.

    [Edit: Dzięki anael6669. Kropki odróżnialnym kolorem bardzo pomogą. Oby nie były za wielkie. Pomagają też screeny, ale na tyle z oddalenia by dało się rozpoznać "okolicę". Niestety wskazówki opisowe typu "-s5 za pojedynczą kopalnią kamienia" są jednak za mało precyzyjne. Tym bardziej podawanie położenia względem pola czy garnizonu, które przecież każdy może mieć gdzie indziej.]
    Ostatnio edytowane przez Lady_Rivien ; 01.10.2013 o 12:37

  8. #8
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Najlepszy sposób to zrobić sobie screny poszczególnych sektorów, z zielonym polem budowy gdy trzyma się pod kursorem np. grządkę do budowy gdy, nie ma na mapie przedmiotów kolekcjonerskich.
    Po pojawieniu się przedmiotów kolekcjonerskich robimy identyczne screny a potem np. w infrawiewie przełączamy miedzy obydwoma obrazkami, i szukamy różnic zielonych pól.
    Zazwyczaj wystarczy zrobić screny sektorów 1,3,7,9 na maksymalnym oddaleniu po przełączeniu przeglądarki w tryb pełnoekranowy, to łatwy sposób na uzyskanie identycznych położeń.
    Przedmioty kolekcjonerskie pojawiają się tylko w miejscach gdzie można postawić grządkę, niestety są przesunięte w górę w stosunku do pola jakie zajmują i wypadają na "skrzyżowaniu" ścieżek. Z tego powodu małe przedmioty typu czajnik są niewidoczne gdy wypadają w skałach.
    Zresztą grządki również są przesunięte i zielone pola budowy również.

    Mapka w pierwszym poście, pokazuje pola budowy, gdzie można wybudować budynki zajmujące powierzchnie 2x2, jest jeszcze wiele pół 1x1, gdzie mogą się pojawić przedmioty kolekcjonerskie.


    Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: Nowy Obraz - mapa bitowa.jpg, 
wyświetleń: 822, 
rozmiar: 23.9 KB, 
ID: 1633.


    Rozkład pojawiania się jest całkowicie losowy, w ostateczności gwiazdki pojawią się na każdym "skrzyżowaniem" ścieżek.


    Pod pojęciem "skrzyżowanie" należy rozumieć również zakręt ścieżki pod kątem prostym i jest to zawsze górny narożnik kwadratu 1x1.
    Ostatnio edytowane przez Kranderga ; 01.10.2013 o 12:57
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar Lady_Rivien
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    29
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Kranderga Zobacz posta
    Rozkład pojawiania się jest całkowicie losowy, w ostateczności gwiazdki pojawią się na każdym "skrzyżowaniem" ścieżek.
    Jeśli tak jest to mapka faktycznie nie ma racji bytu. Chociaż wydaje mi się, że są miejsca w których nie pojawiają się kolekcje nigdy i takie które się często powtarzają. Można spróbować. Mnie się już wielokrotnie te same lokalizacje zdarzały, a niektóre rejony mapy mam zupełnie jałowe pod tym względem. Stawiam, że jednak jest losowość w obrębie jakiegoś mniejszego zbioru niż każda kratka.

    No i to prawda, że pojawiają się na "skrzyżowaniu" linii siatki. Stąd też niedokładność w umieszczeniu gwiazdek. Czasem łatwo odgadnąć która to kratka, a czasem wypada na środku i chyba jednak lepiej by gwiazdki wskazywały te narożniki niż środek pola. Ważne przecież by wiedzieć gdzie patrzeć.

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar Olohun
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja mam tylko jedno pytanie co zwróciło moją uwage -Władyka na 1 lvl ,, kopalnie złota na 5 lvl ... fajny screen shot z multi konta i niezły tupet

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.