Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Mapka kolekcji

  1. #31
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po co jest ta mapka: bo jakby ktoś z was choć raz obejrzał odcinek "Numb3rs" (nie chce mi się inaczej tłumaczyć) wiedział by, że nie ma nic w pełni losowego, wszystko określa jakiś algorytm, w pewnych miejscach pokemony będą występować na bardzo często, w innych sporadycznie, ale na pewno będą występować w "gniazdach" (miejscach blisko danego pkt o najwyższej częstotliwości wylosowania) i będą też białe pola jak w s5 chyba tylko w 3-4 miejscach występują trole.
    Więc dalej popieram pomysł tworzenia mapki.
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  2. #32
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pewne jest to, że nikt z nas nie wie jak zostało zaprogramowane wyświetlanie tych przedmiotów. Nie przypuszczam natomiast, żeby podstawowym założeniem kodu było, że w miejscu X ma się coś pojawiać częściej niż w Y. Ot choćby dlatego, że taki algorytm musiałby brać pod uwagę layout wszystkich wysp, co jest z gruntu niewykonalne. Gdybym miał napisać taki kod, to 1. odrzucałbym miejsca zajęte przez budynki, 2. wszystkie pozostałe miejsca traktowałbym jako operat, w którym każda lokalizacja miałaby dokładnie taką samą szansę na wyświetlenie przedmiotu (i nie zdziwiłbym się, gdyby mniej więcej tak to działało). Wychodząc z tego założenia, rzeczywiście możliwe jest, że na mojej wyspie w pewnych miejscach występowanie przedmiotów będzie się częściej pokrywać z bieżącą mapką, ale nie będzie to wynikało ze żmudnej pracy jej autorów, a z tego, w jaki sposób rozmieszczone są budynki na mojej wyspie.

    Przypomina mi to mniej więcej upieranie się przy tym, że istnieje jakiś system pozwalający na skreślenie X wygrywających liczb w loterii. Gdyby ktoś skrupulatnie zliczał wszystkie miejsca u większości graczy i za parę lat przedstawił wyniki w postaci statystyk, to mam przekonanie graniczące z pewnością, że każdy piksel będzie miał dokładnie takie samo prawdopodobieństwo wyświetlenia takiego "pokemona". Jeśli będzie inaczej, to z przyjemnością przyznam się do błędu.

    Biorąc pod uwagę, że kolekcje są stosunkowo świeże, oraz to, że ten wątek odzwierciedla promil sytuacji, nadal uważam że pomysł jest tyle miły, co zbędny. Szybciej znajdę przedmioty na wyspie sam, niż codziennie drukując zaktualizowaną mapę i mozolnie porównując piksel po pikselu ekran z wydrukiem. Pomijając już ten szczegół, że według mnie sama idea wyszukiwania 100% przedmiotów przeczy zdrowemu rozsądkowi.
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 18.10.2013 o 10:46

  3. #33
    los_artisto
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    ... Szybciej znajdę przedmioty na wyspie sam, niż codziennie drukując zaktualizowaną mapę i mozolnie porównując piksel po pikselu ekran z wydrukiem. Pomijając już ten szczegół, że według mnie sama idea wyszukiwania 100% przedmiotów przeczy zdrowemu rozsądkowi.
    Dokładnie!! Jak same pod oczy nie wbiegną, to nie skanuję kursorem myszy całej wyspy za przedmiotami wielkości mrówki, bo szkoda na to czasu.

  4. #34
    Odkrywca
    Dołączył
    06.05.2016
    Posty
    566
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry,

    grafiki wygasły, poradnik przenoszę do archiwum.

    Pozdrawiam,
    Mod_Dobrawa
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.