Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Konto premium - gra zaczyna się diametralnie zmieniać?

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat

    Konto premium - gra zaczyna się diametralnie zmieniać?

    Witam
    Czy tylko mi się wydaje, że konta premium to przegięcie? Bo jeszcze widzę nikt tego nie napisał.
    W wielu grach, jak np. Ogame, konta premium umożliwiają "szybsze" wykonywanie czynności tzn. ułatwiają grę, usprawniają nawigację itd. Co mamy w settlersach? Moim zdaniem nieuczciwą przewagę nad innymi (50% pd i dropa więcej ....). Rozumiem dodatkowy slot, można było też pokusić się o inne ułatwienia, jak np. wysyłanie kilku odkrywców/geologów na raz, ustawianie o której godzinie mają być wysłani na misje, robienie dwóch przygód na raz i wiele innych. Co Wy myślicie o kontach premium? Podobają się Wam? Moim zdaniem wymuszają w pewien specyficzny sposób zakup klejnotów, zamiast do niego zachęcać, szczególnie, że zaczynaliśmy w innych warunkach, kiedy wszyscy mieli równe szanse.

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    Zaczyna się....tworcy gry chca zarobic więc zarabiają przymusu nie ma...jasne ze wolałbym przyspieszone koszary , magazyn prowiantu za premium czy inne rozwiazania.
    Tak samo jak w gildii pozostawianie do dyspozycji innego gracza woja na przygodzie czy premie dzialajace 10% dłuzej..bo gildia oprocz atmosfery teraz nic nie daje ale jak gra jest taka jest, a BB ma pelne prawo czerpac zyski..
    Przymusowe nie jest wiec jest ok..nic na siłe..generalnie jak na razie mam to gdzieś...
    "koń jaki jest każdy widzi"..to nie kalejdoskop :P
    Ostatnio edytowane przez Duszysko40 ; 02.09.2013 o 18:10
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  3. #3
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolejna nieopłacalna rzecz.
    Zbyt mało korzyści jak za taką cenę.
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Daimos_ Zobacz posta
    Rozumiem dodatkowy slot, można było też pokusić się o inne ułatwienia, jak np. wysyłanie kilku odkrywców/geologów na raz, ustawianie o której godzinie mają być wysłani na misje, robienie dwóch przygód na raz i wiele innych.
    Takie zmiany to zbyt duza ingerencja w dzialanie gry, zeby sie je latwo dalo dodac na zasadzie bonusu. Jesli sie pojawia to pewnie beda mialy zasieg globalny.

    Co do reszty to biorac pod uwage, ze kontami bedzie mozna legalnie handlowac, to nie beda one stawialy "nieplacacych" w gorszej pozycji niz obecnie robia to silosy, mlyny wodne i diamentowe rezydencje. Kto sie wysili i tak bedzie mial komplet bez wydawania zlotowki.

    Z punktu widzenia BB to genialne posuniecie, bo bonusy wynikajace z konta sa bardziej warte wydania kasy niz te z silosow czy mlynow, wiec niezaleznie od tego czy wiekszosc graczy bedzie sama za te konta placic czy korzystac z posrednikow z grubymi portfelami - dochody znacznie wzrosna.

    Poza tym jeszcze jedna rzecz : konta o krotszym dzialaniu sa pewnie mniej efektywne w przeliczeniu na walute od tych dzialajacych dluzej (pewien nie jestem a nie chce mi sie teraz szukac po forum), ale pozwalaja na bardziej efektywne manipulowanie czasem premium - przez co np planujac urlop czy jakis wyjazd mozemy po prostu nie ladowac w tym czasie konta i zrobic to po powrocie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Daimos_ Zobacz posta
    Moim zdaniem wymuszają w pewien specyficzny sposób zakup klejnotów, zamiast do niego zachęcać, szczególnie, że zaczynaliśmy w innych warunkach, kiedy wszyscy mieli równe szanse.
    A myślisz o co w tym chodzi, jak nie o kasę?
    Nowy wykupi z kufra ze sprzedaży hurtowej pakiet za 200 kleju "pakiet startowy" gdzie ma:
    -deski igla 400 szt
    -kamienie 400 szt
    -narzędzia 100 szt i
    -osadników 20 szt.
    I dalej będzie zadowolony, ze tylko tyle wydał, a jak raz się przekona, że premium dobre, to wykupował będzie cały czas, bo lvl szybko leci, bo się wszystko szybciej wykupuje, heh
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    Konto premium to świetna sprawa i wszyscy gracze na tym skorzystają.
    Niedługo autorze tematu sam się przekonasz.
    Ostatnio edytowane przez AndyKozakow ; 29.08.2013 o 13:27

  7. #7
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    (...)bo lvl szybko leci, bo się wszystko szybciej wykupuje, heh
    A potem obudzi się nagle z ręką w nocniku na 50 lvl i będzie jęczał, że za szybko dobił do max levela...

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    Trzeba sobie w grze znaleźć jakiś cel i go realizować jak w życiu
    Mam 50lvl od października i każdy dzień jest wyzwaniem hahahaha
    A na poważnie gra nabrała tempa jak rowerzysta z górki byle potem go nie zamknęli bo go uchwycił fotoradar

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    ja uważam, że kupno jest nieopłacalne chyba że w bajkowych, dodatkowy slot po co to komu?

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    20.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat
    Mi chodzi tylko o politykę firmy. Nie przyjemniej by było kupować klejnoty, dlatego, że warto!? Teraz będzie tak, że ludzie (mam nadzieję, że niewielu), będą kupowali klejnoty, bo inni mają premium i przez to osiągają dużą przewagę nad resztą. Popyt na klejnoty można tak samo zwiększyć, zachowując balans między takimi co płacą i takimi co nie. W tym wypadku UBI poszło na łatwiznę, czekam aż dojdzie do tego, co w grze seafight (kto grał, to wie), a później spakować walizki i znaleźć inną grę, już nie ubi.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.