Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz pomysł pozostawienia czatu Gildi

Głosujących
54. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    41 75.93%
  • NIE

    13 24.07%
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: BAN na czat Global 1

  1. #1
    Osadnik Awatar MadDarcy
    Dołączył
    02.01.2013
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    BAN na czat Global 1

    Witam chciałam przedstawić pomysł dotyczący banowania graczy - jeżeli ktoś naruszy zasady użytkowania czatu ogólnego to dlaczego od razu znikają mu wszystkie pozostałe czaty - zwłaszcza jeżeli gracz jest aktywny i jest członkiem Gildii - a BAN jest dłuższy niż 48 godzin ? Bardziej humanitarnie byłoby zbanowanie jedynie czatów Globalnych :
    Global-1 , Pomoc , Global-7 .... i dalszych - jeżeli istnieje taka konieczność , ale pozostawienie czatu Gildii - ponieważ jest to konieczny czat służący do komunikowania się z Teamem w celu wykonywania zadań Gildyjnych .
    Zainteresowanych zapraszam do wypowiedzenia się na ten temat


    Jeżeli jesteś na NIE to proszę o uzasadnienie - dlaczego ?

    Zgodnie z podpunktem 6. regulaminu działu pomysły , który brzmi : Autor pomysłu powinien dbać o aktualizowanie pierwszego postu. Jeżeli w trakcie dyskusji początkowy pomysł ulegnie modyfikacjom, należy skorzystać z opcji edycji.
    Ułatwi to zapoznanie się z tematem użytkownikom, którzy dołączyli w późniejszym czasie.

    postanowiłam ewoluować koncepcję ankiety i dodać słowa , które qwerew umieścił w poście :

    Cytat Zamieszczone przez qwerew Zobacz posta
    Kara powinna być adekwatna do winy. Jeżeli zwyzywałaś wielu ludzi od peder...ów, faszystów i innych, to odcięcie wszystkich kanałów na miesiąc. Jeżeli napisałaś "d..a blada", to jeden czat na 5 minut wystarczy. Bardziej mnie uderzył brak informacji o banie. Niestety po przeczytaniu Zasad Ogólnych i Zasad Gry wiem, że wszystko jest z nimi zgodne.
    Od przedszkola, przez szkołę, pracę, po sądy i trybunały ukarany powinien wiedzieć:
    - za co ma karę
    - w jakim zakresie
    - jak długo (kiedy się skończy)
    Powinien mieć również możliwość wytłumaczenia się (bo może jednak jest niewinny).
    Tak jest również w innych grach, w których biorę udział.

    W tej grze wg ww. zasad moderator może ukarać za co chce (sam ocenia co jest dobre, a co złe, co obraźliwe, a co nie), jak chce i ile chce. Nie musi uzasadnić, poinformować. Pełna samowola i bezkarność zaakceptowane przepisami. Z takimi zasadami zgodziliśmy się wchodząc do gry.

    Może następna ankieta powinna dotyczyć przynajmniej obowiązku informowania o banie? Ja np. chciałbym wiedzieć czy dostanę bana za obrażenie kogoś, niekorzystny dla konta handel czy to, że ktoś mnie oskarżył o oszustwo. Jak się mam poprawić skoro nawet tego nie wiem? I kiedy będę mógł zacząć grać zamiast co godzina zaglądać.

    Na koniec oczywiście popieram sugestię z ankiety.
    Cytat Zamieszczone przez qwerew Zobacz posta
    czatu gildii nie powinno się blokować!

    Uzasadnienie jest proste: czat gildii ma swoich moderatorów. Mamy swoje zasady, wiemy co kto lubi czy zniesie, a czego nie. Można nawet wywalić delikwenta z gildii. Ale to się dzieje w gildii (we własnym gronie).

    A jak się coś źle zrobi wobec ogółu (np. global), to tam wejście zablokować. Są tam inni moderatorzy i oni pilnują tych "innych" czatów.

    Wierzę nawet w to, że jak ktoś ogromnie nawali na globalu, to i z gildii wyleci. Ale co innym do mojej (naszej) gildii I dlaczego gildia ma być karana brakiem osoby, która wielu, wielu osobom pomaga?
    Proszę wziąć pod uwagę te argumenty przy głosowaniu
    Ostatnio edytowane przez MadDarcy ; 26.02.2013 o 10:16

  2. #2
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Racja
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Jak najbardziej popieram, czat Gildii to zupełnie inna sprawa, kwestia jednak tego jak to jest rozwiązane pod względem technicznym.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Czat gildii jak i szept powinien byc dostepny po zbanowaniu, druga kwestia jest taka ze rowniez nei widac osob online ktore sa jak ban dziala

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.12.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Mad ma racje

  6. #6
    Osadnik Awatar Sir_Czacha
    Dołączył
    13.04.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Nowa Ziemia
    popieram!
    Żadnego dobrego pomysłu na sygnaturę

  7. #7
    Osadnik Awatar MadDarcy
    Dołączył
    02.01.2013
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Dziękuję za głosy - widzę również 5 głosów na NIE ale zero argumentacji - a prosiłam o argumenty i wypowiedź .

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    ja to widzę w ten sposób skoro ktoś dostał karę, to niech kara ta będzie dotkliwa (stąd blokowana jest cała aktywność czatu). gdyby ktoś ukarany miał dostęp do szeptu i gildii to dotkliwość kary byłaby żadna...
    Poza tym teraz nawet jak jesteś zbanowany to z gildią / znajomymi pomożesz porozumiewać się za pomocą pw więc wcale nie jest tak tragicznie

  9. #9
    Osadnik Awatar MadDarcy
    Dołączył
    02.01.2013
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Sęk w tym , że informacja po zamknięciu czatu gry była - 45 minut kary . Mija 4 dzień a czat mam dalej zablokowany . Support nie odpowiada na pytanie jak długo jeszcze , podobnie jak Moderatorzy . Nawet BB_xaar nie sprawdził swojego PW na forum . Nie wydaje mi się żebym aż tak narozrabiała - aby nawet nie otrzymać odpowiedzi na moje pytania . Nie dostałam żadnego ostrzeżenia od Moda - żadnej wiadomości przez cały ten czas . Moderatorzy odsyłają moich znajomych z pytaniem do supportu - dobrze wiedząc jak opieszale support odpowiada . Jestem ciekawa czy osoba - dzięki której do tego doszło ma również Bana za swoje zachowanie na czacie - bo jakoś Moderator nie reagował kiedy wypisywała swoje niemoralne teksty na Global 1 . Ktoś się bardzo postarał z tym banem - jak widać - może to była prowokacja - nie wiem . Wiem tylko że nie mam szans na kontakt z supportem - 3 x próbowałam - nie mam szans do obrony , ani do zadawania pytań w mojej sprawie . Nie jestem dzieckiem- a tak mnie potraktowano - za taką sprawiedliwość - Dziękuję bardzo . Dziękuję mojej Gildii KomTemplariuszy (KTPL) za wsparcie - za pomoc w prowadzeniu mojej osady - ponieważ bardzo ciężko jest zgadnąć kto jest online - kiedy czat jest zablokowany - nie widać również kto jest aktualnie dostępny . Jesteście fantastyczni , zawsze można na was liczyć . Przykro mi , że nadal mam blokadę - ale duchem jestem z wami .

  10. #10
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Zanim banan poleci powinno byc ostrzezenie, ktorego brak tylko od razu banan leci, czasami jest tak, ze nawet okienko z banem sie nie wyswietla i za co konkretnie brak info

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.