Zobacz wyniki ankiety: Które opcje rozwoju gry popierasz?

Głosujących
31. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 3 rasy

    13 41.94%
  • Kościoły (i ryż jako złoże ryb)

    7 22.58%
  • Kościoły (i ryż jako pole pszenicy)

    12 38.71%
  • Wygląd kobiet-osadników

    5 16.13%
  • Bonus 10% do walk

    5 16.13%
  • Egipcjanie-góry, Azjaci-lasy

    7 22.58%
  • Odkrywcy

    7 22.58%
  • Nic

    11 35.48%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rasy

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.12.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Złota Góra

    Rasy

    Pierwsza częścią Settlers, w jaką grałem, była ta o numerze 3, był tam wybór: możliwość rozpoczęcia gry rasą Azjatów, Rzymian, lub Egipcjan.
    Rasy te różniły się od siebie budynkami, wyglądem osadników oraz kosztami budowy.
    Egipcjanie potrzebowali większej ilości kamienia
    Azjaci potrzebowali większej ilości desek
    Rzymianie mieli wyrównane koszta obydwu surowców
    Dlaczego nie wprowadzić by takiej opcji w wersji online?
    Przykładowo, gdy mamy budynek, którego ulepszenie kosztuje 500 marmuru oraz 500 desek liściastych, Rzymianie postawią go właśnie przy takich kosztach, lecz Egipcjanie zapłacą 750 marmuru i 250 desek, a Azjaci 750 desek i 250 marmuru.
    Analogicznie, co do marmuru i desek liściastych zmieniłyby się koszta przy granicie/kamieniu oraz deskach iglastych/egzotycznych.

    Po wejściu PvP, można by wprowadzić zmianę, polegająca na 10% bonusie w zdobywaniu PD i łupu, po pokonaniu przeciwnika przeciwnej rasy.
    Czyli: jeżeli wybraliśmy Azjatów i walczymy z Azjatami, to otrzymamy 2500 PD oraz 500 monet, lecz gdy wygramy potyczkę z przeciwnikiem rasy Egipskiej, otrzymamy 2750 PD oraz 550 monet.

    Grafika wyspy zostałaby zmieniona: dla Rzymian pozostała bez zmian, dla Azjatów zmniejszona ilość gór, zwiększona ilość lasów, odwrotnie, gdy wybierzemy Egipcjan. Potrzeba by było zmieni także stopień "wysmażenia" wyspy - Egipcjanie żyli w bardziej suchych warunkach.

    Odkrywcy wysyłani przez osoby z rasy Egipcjan przynosiliby więcej granitu, lecz mniej drewna egzotycznego, odwrotnie niż u Azjatów.

    W Settlers III, była także 4 rasa, różniąca się niewiele, nie licząc wyglądu - zamiast samych mężczyzn, biegały wyłącznie panie.

    Można by także wprowadzić budynki rytualne, kościoły - w których zatrudniani będą kapłani, widoczni w menu gwiazdy obok geologów, odkrywców i generałów - a potrafiący za pomocą many - otrzymywanej za pomocą trunków: wódki ryżowej, miodu pitnego, gorzały, piwa, wina - przekształcić pewne surowce w inne, opatrzyć rekrutów w większą ilość HP, a żołnierzy w zwiększony atak. Przy czym do wytwarzania wódki ryżowej (wersja tylko dla Azjatów) potrzeba wystawić budynek, który będzie zajmował wodę - tak jak gospodarstwo pole ryżowe, budynek ten będzie posiadał osadnika, zajmującego się zbieraniem ryżu. Można tu np postawić na mapie kilka złóż typu ryby, lub doda do menu budowle typu pole pszenicy.
    Ostatnio edytowane przez Winogrono ; 14.04.2013 o 01:18

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Winogrono Zobacz posta
    Pierwsza częścią Settlers, w jaką grałem, była ta o numerze 3, był tam wybór: możliwość rozpoczęcia gry rasą Azjatów, Rzymian, lub Egipcjan.
    Rasy te różniły się od siebie budynkami, wyglądem osadników oraz kosztami budowy.
    Egipcjanie potrzebowali większej ilości kamienia
    Azjaci potrzebowali większej ilości desek
    Rzymianie mieli wyrównane koszta obydwu surowców
    Dlaczego nie wprowadzić by takiej opcji w wersji online?
    Przykładowo, gdy mamy budynek, którego ulepszenie kosztuje 500 marmuru oraz 500 desek liściastych, Rzymianie postawią go właśnie przy takich kosztach, lecz Egipcjanie zapłacą 750 marmuru i 250 desek, a Azjaci 750 desek i 250 marmuru.
    Analogicznie, co do marmuru i desek liściastych zmieniłyby się koszta przy granicie/kamieniu oraz deskach iglastych/egzotycznych.
    Przy takim ustawieniu i bez gruntownych zmian w mechanice produkcji/ przygod wszyscy wybieraliby Azjatow i cieszyli sie, ze musza na upgrady wydawac mniej granitu niz obecnie (bo innych budowlanych towarow deficytowych nie ma).

    Natomiast bez wybebeszania polowy gry rasy moznaby wprowadzic gdyby nie mialy zadnych bonusow tylko roznily sie gafikami, tyle ze w takiej sytuacji jest to spory naklad pracy dla osiagniecia praktycznie niczego.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.04.2012
    Posty
    371
    Serwer
    Kolonia
    Mam takie samo zdanie jak Sparkz. Również jestem na NIE.
    Dedykacja dla moderatorów

    Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie.
    Karol Bunsch

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    07.10.2012
    Posty
    117
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nawet to jest dobry pomysł. Popieram.
    Tu rozwiążesz problemy techniczne - http://forum.thesettlersonline.pl/th...zwi%C4%85zania
    Wejdź, jeśli chcesz znać rozwiązania banalnych problemów.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Można by także wprowadzić budynki rytualne, kościoły - w których zatrudniani będą kapłani, widoczni w menu gwiazdy obok geologów, odkrywców i generałów - a potrafiący za pomocą many - otrzymywanej za pomocą trunków: wódki ryżowej, miodu pitnego, gorzały, piwa, wina - przekształcić pewne surowce w inne, opatrzyć rekrutów w większą ilość HP, a żołnierzy w zwiększony atak. Przy czym do wytwarzania wódki ryżowej (wersja tylko dla Azjatów) potrzeba wystawić budynek, który będzie zajmował wodę - tak jak gospodarstwo pole ryżowe, budynek ten będzie posiadał osadnika, zajmującego się zbieraniem ryżu. Można tu np postawić na mapie kilka złóż typu ryby, lub doda do menu budowle typu pole pszenicy.
    Tylko ten kawałek mi się spodobał, reszta nie przejdzie i nie warto nawet tracić czasu na przemyślenia.
    Tyle ze w tym urywku podoba mi się pomysł z "Polem ryżowym".
    Mogliby dodać trunek jak wódka ryżowa, czy sake, nie ważne i stworzyć czwarty Buff w magazynie prowiantu.
    Mamy już półmisek, mamy kanapkę, mamy koszyk, to można by stworzyć z pomocą tej wódki np. "koszyk podróżnika" który ma buff 2x na 12h.
    Takie są moje przemyślenia z tego tematu.

  6. #6
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    ... podoba mi się pomysł z "Polem ryżowym".
    Mogliby dodać trunek jak wódka ryżowa, czy sake, nie ważne i stworzyć czwarty Buff w magazynie prowiantu.
    Mamy już półmisek, mamy kanapkę, mamy koszyk, to można by stworzyć z pomocą tej wódki np. "koszyk podróżnika" który ma buff 2x na 12h.
    Takie są moje przemyślenia z tego tematu.
    pod tym i ja się podpisze":>
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.