Zamknięty wątek
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Przygodowa nędza

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Przygodowa nędza

    Mam dziwne wrażenie, że od ostatniej aktualizacji znajdowanie przygód poprzez odkrywce jest trochę hmm.. zubożałe. Rozmawiałem ze znajomymi z Gildii i popierają to, że coś się zmieniło ostatnio na niekorzyść.
    Z moich obserwacji wygląda to tak :
    Przed aktualizacja : 3 odkrywców średnie poszukiwania
    wynik (uśredniony z kilku wypraw) : 1 przynosi fragmenty mapy, jeden łatwą przygodę, jeden trudniejsza (niebieska), ogólnie 2/3 to przygody
    Po aktualizacji : 3 odkrywców średnie poszukiwania
    wynik : 3 na 3 odkrywców przynosi fragmenty map albo jeden przyniesie coś w stylu zdrajcy/banici

    Rozumiem, że to kwestia losowa, ale nawet wśród zdarzeń losowych jest pewna powtarzalność ( czytaj rozkład Gaussa ).

    Są jakieś oficjalne dane na temat prawdopodobieństwa przyniesienia poszczególnych przygód przez odkrywce ? zostały zmienione ostatnio te współczynniki ?

    Pozdrawiam, Slyboots

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wiesz faktycznie też to zauważyłem u siebie. Fakt mam 2 odkrywców i jeden przynosi ( teraz częściej ok. 2-3 dni ) fragmenty map a przy 4 lub 3 dniu przynosi przygodę. Wiesz zastanawiam się czy zamiast skarbu nie powinienem przestawić na przynoszenie przygód. Ale nie wiem czy bardziej bym zyskał to czy to ....





  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Do niedawna opłacało sie po przygody latać, ale teraz to juz sam nie wiem...

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wiesz jeśli ma się kilkunastu odkrywców. Czyli 3 za monety i ok. 3 za diamenty to się to opłaca. 3 wysyłasz na poszukiwanie przygód a 3 na poszukiwanie surowców. A jak będziesz miał wystarczająco dużo przygód to wysyłasz na poszukiwania surowców ale zauważyłem, że coraz mniej przynosi odkrywca. Ostatnio przyniósł 10 granitu... Porażka. Wcześniej to było w granicach 50 granitu. A samą przygodę można sprzedać drożej niż zdobyte surowce przy odkrywcy. Zaczekam jeszcze do jutra aż odkrywca przyjdzie a w tedy jeśli drob będzie mizerny to inwestuje w poszukiwanie przygód. A z przygód przynajmniej jest większy drop ;] XD

    Edit: odkrywca kosztuje 995 diamentów - czyli kupując diamenty za 40 zł to odkrywca będzie kosztował jakieś - (w przybliżeniu) 16zł.
    Ostatnio edytowane przez Kylar_Slyterin ; 27.09.2012 o 01:10 Powód: przeliczenie kosztów odkrywcy





  5. #5
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Slybots chyba na niemieckiej lub angielskiej wiki były informacje o prawdopodobieństwie otrzymania przygody- był link na forum- musiaąbyś przeszukać starsze wątki.

    Powiedziałabym że nic się nie zepsuło bo 2/3 a nawet 3/4 to powinny być fragmenty map, czyli miałeś dużo szczęścia wcześniej.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    http://tsowiki.pl/wiki/Odkrywca#Posz...e_przyg.C3.B3d
    Dokładnie, miałeś po prostu szczęście.
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    I jeszcze niemieckie: http://www.siedlertools.de/wiki/Entdecker (bardziej pozaokrąglane), a tak na marginesie to są już 2 tematy o znajdowaniu przygód: Dzieci sawanny oraz Znajdowanie przygód.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    54
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To wszystko wyjaśnia... dzięki za info.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie narzekam na swoich specjalistów i nie wybrzydzam na przygody, zawsze mam zapas i mapek i przygód
    Nigdzie mi się nie spieszy z szybkim awansem na kolejne levele - nie bede sie przecież nudził ja wielu po osiągnięciu 50 lvl. Spokojnie podążam do celu i się buduję ciesząc się z kolejnych sukcesów .... bo i tak dopiero m/w za rok będzie jakaś wymierna korzyść z tego +50 . Po co więc dzisiaj gnać?

  10. #10
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Hakardrag Zobacz posta
    Nigdzie mi się nie spieszy z szybkim awansem na kolejne levele - nie bede sie przecież nudził ja wielu po osiągnięciu 50 lvl.
    Na 50 levelu mozesz robic dokladnie to samo co teraz, a im szybciej wbijesz kolejne levele - tym wczesniej zdobedziesz za nie diamenty, i tym dluzej te diamenty beda pracowaly poprawiajac (w postaci patentow budowlanych badz innych bonusow jesli patenty masz wykupione) mozliwosci produkcyjne wioski, co przelozy sie znowu na mozliwosc robienia wiekszej ilosci przygod, zdobycia wiekszej ilosci surowcow i upgrady.

    Podsumowujac: grajac powoli nie zyskujesz nic poza przeswiadczeniem, ze nie znudzisz sie do czasu wprowadzenia nowosci; grajac intensywniej - w momencie wprowadzenia nowosci bedziesz maksymalnie rozbudowany i bedziesz miec magazyn pelny zapasow ktory pomoze w wykorzystaniu tych nowosci.

    Taka sytuacja miala juz miejsce przed wprowadzeniem przygod i ci, ktorzy tymi zapasami dysponowali bawili sie znacznie lepiej niz pozostali.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Zamknięty wątek
Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.