Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Znajdowanie przygód

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    68
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Znajdowanie przygód

    Witam od 6 dni wysyłam dzikich zwiadowców 4 sztuki 2 razy dziennie po przygody(24h ale ze do dziki idzie 12h). Od tych 6 dni nie dostałem żadnej przygody. Wczesniej dostawałem 1-2 przygody dziennie a teraz co to ma być moj pech czy co? Wy tez tak macie ?

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    19.02.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja mam ostatnio jedna na 6 prob wiec jest trudniej znalesc jakas przygode imo

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na tym polega losowosc.

    Mi sie zdarzalo dostac 3 czarnych jednego dnia, a jednoczesnie zdarzalo sie przez 3 tygodnie nie dostac zadnej przygody przy 6 grubasach kursujacych codziennie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    68
    Serwer
    Nowa Ziemia
    sparkz ależ mnie pocieszył:P czyli moje szczeście poszło na wakacje:/

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    120
    Serwer
    Czarci Gaj
    pocieszenie może marne ale jak moi 4ech wracali tylko z fragmentami przez półtora tygodnia to ich wysłałem przez tydzień po skarby, okazało się że dość często wracali z monetami taka mała odskocznia , po tym zabiegu znów wróciło wszystko do normy, czyli na 4ech jeden przynosi przygodę

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    To nie jest losowość tylko celowy zabieg producenta. Przez trzy ostatnie dni dostałem 27 fragmentów map pod rząd. Wcześniej zdarzało mi się max. 9 fragmentów map pod rząd, więc to nie jest ten sam algorytm. Po prostu wprowadzono kolejne ograniczenie.

    W innych wątkach wcześniej już pisałem o prawdopodobnym kierunku takich zmian, które mogą być (i jak widać są) dokonywane przez producenta - nietrudno było to przewidzieć patrząc na ciche podniesienie ceny wcześniejszego ukończenia oferty, wprowadzenie nowego handlu z limitem bezpłatnych ofert i w końcu matrixowych zadań gildyjnych.

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez exoo Zobacz posta
    To nie jest losowość tylko celowy zabieg producenta. Przez trzy ostatnie dni dostałem 27 fragmentów map pod rząd. Wcześniej zdarzało mi się max. 9 fragmentów map pod rząd, więc to nie jest ten sam algorytm. Po prostu wprowadzono kolejne ograniczenie.
    szansa na cos takiego wynosi ~4,5%, wiec wcale nie jest mala.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 13.09.2012 o 12:52
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Sparkz, Guru mój, a skąd wiesz, że ja ją ukończyłem?

    Bądź łaskaw, w świetle swojej wszechwiedzy, oświecić moją skromną i niedouczoną osobę i wytłumaczyć mi popełniony błąd matematyczny?

    Czy może teraz, tradycyjnie, zaczniesz zmieniać i rozmydlać temat?

    EDIT: Sparkz, dlaczego zmieniłeś swojego posta? Spodziewałem się ucieczki w inny temat a nie zmiany tego, co napisałeś na początku. Szkoda... A jeśli dla Ciebie szansa 4,5% nie jest mała, to pozostawiam to bez komentarza, bo pewnie 1% albo 0.5% też nie jest małą szansą....
    Ostatnio edytowane przez exoo ; 13.09.2012 o 12:55

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Szansa na znalezienie fragmentu mapy wynosi z grubsza 75%, korzystajac ze schematu Bernoulliego mozesz sobie swobodnie policzyc prawdopodobientwo wystapienia takiego zdarzenia 9,27 czy ile tam chcesz razy pod rzad.

    Poza tym gdybys posiadal elementarna wiedze matematyczna wiedzialbys, ze 9, 27 czy nawet 100 prob to nie jest racjonalna proba statystyczna przy ktorej jestes w stanie udowodnic cokolwiek odnosnie algorytmu losowego.

    EDIT: 4.5% to jest szansa zblizona do szansy trafienia dowolnej z najpopularniejszych przygod, wiec jest dosc duza.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 13.09.2012 o 13:08
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości to algorytm jest stały i szansa na fragmenty map wynosi ok 70-75% (no różnie na różnych długościach poszukiwań) to tak jakby rzucać kostką jak masz szczęście to wyrzucisz np te 6, a jak nie to masz inną wartość, dla zabawy weź kostkę lub dwie i zacznij nimi rzucać i spisuj otrzymane wyniki zobaczysz że jest to w pełni losowe i za każdym rzutem masz taką samą szansę, jeśli masz pecha to nie trafisz 6 przez wiele rzutów, a jak Ci się poszczęści to będziesz wyzucać zame 6.

    Pozdrawiam
    MOD_Zakrecony

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.