Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 134

Wątek: KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

  1. #61
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    353
    Serwer
    Złota Góra
    To i ja sobie ponarzekam - postanowilem wybadac temat i zapuscilem sie na kolonie. Pierwszy atak wygladal calkiem niezle (3 bloki + glowny na bossa) do momentu gdy po pokonaniu przywodcy ten dziwnym trafem ozyl i ubil mi sporo dzielnych wojakow... Niezrazony takim obrotem sprawy przystapilem do kolejnego ataku, ale niestety po wyslaniu 2 blokow wyrzucilo mnie z serwera i nie dane mi bylo uczestniczyc w pasjonujacej walce... Gdy sie powtornie zalogowalem bylo juz "po ptokach" i w zasadzie nie bylo sensu kontynuowac zabawy, wiec anulowalem ekspedycje...

    Podsumowujac wypada chyba zacytowac ministra: ch..., d... i kamieni kupa, a mialo byc tak pieknie...

    A tak na marginesie - wystarczylo dodac jedno "0" do ilosci surowcow mozliwych do zdobycia i mysle, ze wszyscy byliby szczesliwi
    Ostatnio edytowane przez GbrL ; 29.11.2014 o 02:12 Powód: btw

  2. #62
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.08.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowy Świat
    Niestety kompletna porażka, a szkoda.

    1. Nagrody z kolonii żałosne. Ilości surowców z eksploracji znacznie poniżej kosztów zdobycia. Nie ma o co się bić.
    2. Te same ilości tanich i lepszych materiałów w koloniach - głupota. Wiadomo, że nikt nie będzie się bił o wyspy z węglem.
    3. PVP - nie ma tutaj bezpośredniego starcia graczy. Gracze na zmianę atakują systemowe obozy. Gdzie tutaj zabawa człowiek z człowiekiem?
    4. Interaktywność systemu walki raczej symboliczna. Biorąc po uwagę, że walczą tylko jednostki w stosach 1/1 - duże uproszczenie. Stary system walki jest z punktu widzenia taktyki walki ciekawszy - jednostki dystansowe, pierwszego ataku itp. Nowy system walki to krok wstecz w takim wydaniu.
    5. Limit jednostek - porażka - wystarczy jeden poważny błąd i można zwijać wojsko. Bez bloków praktycznie nie da się podbić wyspy.

    Nie ma sensu ta zabawa z koloniami w obecnej formie. W innych przygodach czy z pracy grubasków można mieć znacznie więcej surowców przy znacznie mniejszych kosztach.

    Szkoda bo pomysły może i ciekawe a nowości są potrzebne. Wykonanie niestety słabiutkie.
    Ostatnio edytowane przez Ontuto ; 29.11.2014 o 15:20

  3. #63
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Podbilem najmniejsza kolonie +55granit, ewentualnie +55 ruda złota , +150 bali liścia

    Poległo 149 jednostek ( bloki gdzie się da , omijanie czego się da, tak aby straty były minimalne. siedzenie i liczenie z kalkulatorem ) :

    35 cięzki łuk do bloków
    29 żołnierzy atak
    29 koni atak
    56 łuków atak

    Na wyprodukowanie tego potrzebowałem
    4410 bali liscia
    6498 sztab żelaza
    174 sztaby stali
    2436 węgla ( nie licząc węgla do sztab żelaza i stali )

    To zysk z kolonii dającej te +150 bali liścia nie pokryje zużytych do samego wojska bali liścia.

    A gdzie żelazo, o węglu nie piszę bo zaraz dostaniemy po 4 manufaktury i kazdy na wyspie będzie miał z 10 manufek minimum.

    Nie wiem czemu ma to służyć ale ja nawet wojska do zadania nie robię.

    Powiedzmy że mam z 0.5 sztaby żelaza - mieczyk
    10 mieczy - ochotnik czyli 5 sztab to ochotnik

    mam 1300 ochotników z tego podbicia. To wole banitów robić i zysk z tego będzie o wiele wiele większy.

    MOŻE IM SIĘ TAM w tym BeBe zera pomyliły.
    Ostatnio edytowane przez MANOLO_PL ; 29.11.2014 o 19:26

  4. #64
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,804
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MANOLO_PL Zobacz posta
    A gdzie żelazo, o węglu nie piszę bo zaraz dostaniemy po 4 manufaktury i kazdy na wyspie będzie miał z 10 manufek minimum.
    Trochę odbiegnę od tematu , skąd masz te informacje że będzie można 4 manufaktury kupić?

  5. #65
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.04.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia
    z testowego. na event swiateczny..

  6. #66
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,804
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No nie brała bym tego za pewnik, bo taki limit to może będą mieli nowi gracze którzy wcześniej nie kupowali za prezenty.

  7. #67
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Przewaznie jest ten sam limit na budynki dla wszystkich

  8. #68
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak widzę słowo "zysk" w przeglądowej DARMOWEJ grze internetowe od lat 16 to mi się słabo robi... Ludzkość wyginie :-)

  9. #69
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    80
    Serwer
    Nowy Świat
    1. Koszt założenia kolonii waha się przy obecnych cenach surowców od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy monet.

    2. Całkowity przychód z kolonii to w porywach kilka tysięcy monet.

    3. Czyli zawsze tracimy:
    - co najmniej kilka, najczęściej kilkanaście tysięcy monet na każdej nowej kolonii, licząc same wydatki na produkcję wojska pomniejszone o przychód z kolonii
    - co najmniej 2 miejsca na wyspie, konieczne do wybudowania akademii i zbrojowni
    - dodatkowe 4 miejsca, które musimy zarezerwować na dowódcę ekspedycji, który nigdzie się sam nie mieści
    - surowce wydane na wybudowanie akademii i zbrojowni (to kolejne kilkadziesiąt tysięcy monet, jeżeli planujemy podnieść je na 5lvl)
    - sporą część populacji, jaką musimy przeznaczyć na wojska ekspedycyjne
    - kilka tysięcy bezsensownych kliknięć, bo oczywiście obydwa nowe budynki mają nieśmiertelne ograniczenie jednorazowego zamówienia produkcji do 25 sztuk, a marszałkowie dwuetapowy system przydzielania wojsk

    4. Ten poroniony, niechlujnie zbilansowany ekonomicznie pomysł szumnie nazwano PVP, pomimo tego, że nie ma ŻADNEJ bezpośredniej interakcji pomiędzy dwoma graczami, w sensie dostosowywania na bieżąco i modyfikowania strategii gry do posunięć drugiego gracza. Znacznie więcej elementów pvp można znaleźć na handlu.

    Dziękujemy i gratulujemy twórcom gry!

  10. #70
    Osadnik Awatar Picasso_PL
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    147
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    czysta głupotą było umieszczenie broni w dropach od samego początku...
    Zgadza się w 100%. Bo od początku nie opłacało się budować całej linii produkcyjnej żelaza i stali.
    Po 2,5 roku grania w TSO zbudowałem sobie po 1 budynku z każdego rodzaju do ozdoby.
    Teraz do kolonii się niby przyda, ale .............. opłacalność inwestowania w ekspedycje = ZERO, więc nie bawię się w to.
    Nowe 2 budynki będą sobie stały na wyspie na 4 lvl do ozdoby

    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Lord nie wiem jak straciłeś 30k sztabek - skoro 1 jednostka wojskowa to max 12 sztabek żelaza - a max jaki ja mogę zabrać wojska na DUŻĄ kolonię to jakieś 1400 jednostek... czyli max to 17k sztabek żelaza, gdzie jak wiadomo walczący wręcz kosztują 1 sztabkę stali...

    Ja podbijając dużą kolonie tracę około 400 sztuk wojska więc to max 5k sztabek...
    Chyba kalkulator Ci się zepsuł. Dobrze to policzyłeś ???
    Np.:
    1 łuk szturmowy to 10 sztab żelaza
    1 łucznik szturmowy to 6 łuków = 60 sztab żelaza
    400 łuczników szturmowych = 24000 sztab żelaza !!!!

    więc nie wiem skąd wziąłeś te 5k

    Pomijając, że:
    1 sztaba żelaza to 4 rudy żelaza, czyli 24000 x 4 = 96000 rudy żelaza
    Przy wydobyciu z 16 kopalni 500 sztuk każda to (przy wydobyciu ok. 216 cykli dziennie przyjmując 2 lvl kopalni (realnie!!), bo mało kto buduje codziennie kopalnie na 5 lvl daje wyczerpanie kopalni po ok. 250 cyklach czyli 28h) to daje ok. 8400 rudy żelaza dziennie. Z tego wynika, że na wojsko, które stracisz musisz wydobywać rudę bez bufów przez 11 DNI !!!! (większość rzuca zwykłe kosze, to wychodzi
    ponad 5 DNI !!!)

    Jaki jest sens ???

    Tym bardziej, że po 7 dniach kolonia się KOŃCZY !!! BEZSENS !!!
    Ostatnio edytowane przez Picasso_PL ; 30.11.2014 o 18:01

Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.