Zamknięty wątek
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 109

Wątek: Pierwsze informacje - Wydarzenie Wielkanocne 2018 - Dyskusja

  1. #81
    Osadnik Awatar WaszkoG
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    49
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Danny76 Zobacz posta
    (...)
    3. To samo dotyczy przygód. Na chwilę obecną praktycznie wszystkie przygody (z pominięciem epickich i 1001 nocy) opierają się tylko na Rekrutach, czasami na łucznikach, ochotnikach, rzadziej na konnych, wybornych i rycerzach. Natomiast puszkarzy, kuszników czy elitarnych to już chyba (o ile się nie mylę) żadna przygoda nie przewiduje na straty. A straty tych ostatnich wynikają z błędnego bloku. To po jaki gwint trzymać budynki do produkcji broni dla tych rodzajów wojsk jak nie można w żadnej z przygód ich wykorzystać do odtworzenia tego rodzaju wojsk? Może jakieś nowe przygody, które pobudziłyby te zapomniane wojska do produkcji. Jak już stoi budynek na wyspie to niech będzie do wykorzystania. To samo dotyczy wojsk elitarnych.
    niestety tak jest albo robisz bajkowe za rozsadna liczbe xp i w miare dobry drop albo wyzynasz tysiace rekrutow liczac na czarny zamek lub inny ozdobny budynek z dropa

  2. #82
    Osadnik
    Dołączył
    25.08.2012
    Posty
    199
    Serwer
    Czarci Gaj
    Ta gra nie jest bez sensu, bo gdyby była to od wiosny 2012 (start) do dzisiaj, nikt by w nią nie grał. Nie byłoby tu i w innych wątkach dyskusji, propozycji a nawet sporów. Jest to chyba jedyna strategiczna gra online(przynajmniej mi znana), która ciekawie łączy strategię ekonomiczną z militarną. Ale zawsze jest łyżka dziegciu.

    Po tylu latach wyraźnie widać podziały na "starych" graczy i "nowych". Część graczy odeszła, "starzy" teoretycznie mają wszystko, nowi nic albo się dorabiają. To w sumie też normalne, tak zawsze się dzieje.

    Ja bym chciała tylko, żebyście BB przy rozwoju gry i planowaniu kolejnych eventów wzięli pod uwagę te podziały. Dla "nowych" wszystko jest ciekawe, dostępne i do zdobycia i wszystko chcieliby mieć. A to wymaga cierpliwości. W końcu nikt tu za darmo niczego nie rozdawał. Nawet było trudniej bo w 2012 wszyscy byli nowi, najwyżej o miesiące starsi lub młodsi. W praktyce oznaczało to, że niektórzy mieli ciut więcej w magazynach niż inni, a wszystkie magazyny miały - na dzisiejsze warunki - pojemność maciupeńką, śmieszną wręcz. W związku z tym, dla nowych graczy eventy to szansa na zdobycie kolejnych upragnionych rzeczy - generałów, budynków, premii, receptur, itp., itd.

    Dla "starych" graczy już nie. Niby mamy wszystko, ale ... coś by się nowego przydało. Podawałam już przykład eventu Bożonarodzeniowego. Zdobyłam prezenty, kupiłam parę drobiazgów, ale generalnie otwieram zakładkę Kupca a tam kłódka na kłódce. I teraz pytanie: czy ktoś z BB mógłby wczuć się (najlepiej stworzyć-zbudować takie konto i sprawdzić naocznie) w sytuację kogoś kto ma level 50-60-70+, wejść w tego Kupca i zobaczyć co tam jest do kupienia. Bo będąc przy zdrowych zmysłach, i jak ufam wy BB też, nie kupię przecież za prezenty,jajka, dynie, piłki jednej premii. Już nie będę grzebać w Wiki żeby podać przykłady i ceny. Jeśli czegoś nie można kupić i jest tam kłódka, to nie można i koniec. I zobaczcie wtedy ile tych kłódek mamy.

    Dlatego postuluję tworzenie czegoś dla "nowych", czegoś dla "starych". Ale tak z głową! Pomysły padały w różnych wątkach, tylko to zbierzcie do kupy. Można to wrzucać w sekcję "Pomysły i sugestie" ale ... tam znowu widać podział na graczy N i graczy S (już chyba wiadomo co te skróty znaczą). Są jeszcze gracze malkontenci, optymiści, niepoprawni marzyciele, itd.
    Więc ja już bez konkretnych pomysłów proszę o uwzględnienie przy opracowywaniu ofert u kupca tego podstawowego podziału.

  3. #83
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Chyba umknęły większości komentujących dwie nowości, które dostaniemy w event a są już na testowym - nowy geolog, który znajduje szybkie złoża żelaza, oraz nowa premia strefowa przyspieszająca rekrutację [jeśli jej działanie na testowym nie jest błędem, to jest premia mnożąca (a tak naprawdę dzieląca), a nie dodająca, co jest swoistą rewolucją). Jeśli to drugie nie jest ukłonem w stronę "starych" graczy, to ja nie wiem czego Margherita oczekujesz
    Żeby było ciekawiej, obie nowości były od jakiegoś czasu postulowane przez graczy, chociażby na tym forum. Co prawda forma nie do końca taka jakiej oczekiwaliśmy, ale grunt, że działało będzie jak trzeba.

  4. #84
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    Tylko co mi da że będę miał n-tego geologa dedykowane do żelaza ? zamiast tego wolał bym wydać/ bądź ukończyć jakąś misje aby miec 1 kopalnie niewyczerpalną żelaza.
    Trzeba zbilansować i przyjrzeć się temu że gospodarka już dawno "kuleje" bo wiele rzeczy produkuje się z rozpędu, nowa premka fajnie tylko czy ona wniesie faktycznie coś nowego ?
    Skoro jest boisko z eventu to może warto ten tzw. budynek rozwijać a nie dodawać nowe nie do końca przemyślane ?
    Z tego co widzę na testowym po raz pierwszy nie ma nowego dedykowanego budynku na event vide koszyk czy uniwerek tylko powtórka tego co było. A to już o czymś świadczy że event będzie na zasadzie dobosza - odbębnić i zapomnieć

  5. #85
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    baqslaw a po co dedykowany geolog do żelaza? czy to taki rarytas? śmiem wątpić
    "Everybody lies"

  6. #86
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Rarytas, nie rarytas - sporo graczy w tym ja oczekiwało szybszych złóż żelaza. Doczekałem się (prawie) i dla mnie to jest plus. Niewyczerpana kopalnia żelaza oczywiście też by się przydała, ale przy w miarę regularnym robieniu krawców utrzymanie nawet 4 przemysłowych w ruchu nie jest dużym problemem.

  7. #87
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Margherita Zobacz posta
    Jest to chyba jedyna strategiczna gra online(przynajmniej mi znana), która ciekawie łączy strategię ekonomiczną z militarną.
    To sie usmialem.

    W ktorym miejscu w tej grze masz strategie ?

    Ekonomia polega na tym, zeby umiec liczyc do 2 albo 3 - bo takie sa sztywne proporcje wydajnosci produkcyjnej budynkow. Do tego raz postawiona infrastruktura sie nie zuzywa wiec po pierwszym zabudowaniu wyspy ekonomii w tej grze praktycznie nie ma - sa tylko cyferki w magazynie.

    Walka polega na tym, zeby wykorzystac to co ktos kiedys ktos przeliczyl korzystajac z prymitywnego algorytmu zeby ustawic suwaki na (zawsze taka sama w danej przygodzie) pozycje, kliknac wrogi oboz i wyjsc do sklepu po bulki czekajac az general wroci.

    Jedyne co w tej grze jest to kolorowa nakladka na sentyment do serii ludzi ktorzy za dzieciaka grali w pierwsze czesci.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #88
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2015
    Posty
    109
    Serwer
    Złota Góra
    zmienili tego geologa, już nie daje szybszego złoża , zmiana chyba na gorsze

  9. #89
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Zdecydowanie na gorsze, bo aktualnie ma szukać żelaza jak wesoły, których większość ma już paru, a podwojenie złoża niby ok, ale przy jednym takim geologu praktycznie tego się nie odczuje.
    Taki specjalista od żelaza powinien dawać:
    -szybką kopalnie (coś a'la umiejętności do wegla/złota/miedzi)
    -znajdować 2 złoża
    -znajdować 2x szybciej
    -znajdować 2x większe

    Takie combo by było warte swojej ceny, a tak to kolejny zapychacz.

  10. #90
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Rarytas, nie rarytas - sporo graczy w tym ja oczekiwało szybszych złóż żelaza. Doczekałem się (prawie) i dla mnie to jest plus. Niewyczerpana kopalnia żelaza oczywiście też by się przydała, ale przy w miarę regularnym robieniu krawców utrzymanie nawet 4 przemysłowych w ruchu nie jest dużym problemem.
    pozwolę sobie na inny cytat:
    Cytat Zamieszczone przez baqslaw Zobacz posta
    Zapas na rok, podobnie jak robię z "paczką cukierków".
    Trochę dziwne, bo masz zapas premii na rok, a rudy żelaza nie :P

Zamknięty wątek
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.