Zamknięty wątek
Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 209

Wątek: [Dyskusja] Pierwsze informacje: Opcja grupowania w Menu Gwiazdy

  1. #101
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Możliwych rozwiązań jest dużo, w tym jedno tak proste, że już prawie całkiem zrobione


    Ten bełkot (o tym, że mam decydować czy mam mieć straty czy bałagan) już czytałem. Sensownych wyjaśnień nie widziałem, ale jeszcze poszukam.


    Zrozumieć potem. Na początek bym chciał poznać jakiś powód, jakąś korzyść, cokolwiek w imię czego warto syfić bazę danych i łącza milionami identycznych elementów.
    Sprawę z surowcami i premiami mieli prawie zrobioną (mają wbudowaną liczebność, przy surowcach trzeba było dorobić wybór ilości przy zrzucaniu), z budynkami się udało. Z przygodami to albo nie skojarzyli albo gdzieś po drodze wyszedł jakiś problem i odłożyli na później. Nie wiem co to miałoby być, bo sprawa z przygodami wygląda dla mnie podobnie do budynków, a z budynkami się udało.

    Specjaliści grupowani pewnie nie będą, bo są powody, żeby nie byli.
    Przygody w końcu zgrupują, ale później.
    Dobra widzę ze trafiłem na perfidnie marginalny przypadek... Zacznę od o początku gry... Ominę kwestię surowców bo to jest oczywistym że surowców z gwiazdy usunąć po prostu nie mogą bo handel i dropy. Chyba rozumiesz. Na początku gracze rzucali pomysły aby ulepszac geologów... ulepszac odkrywców... chcą też ulepszać gienków... Ale skupmy się na odkrywcach. BB zrobiło to co chcieli gracze. Macie umiejętności... Szukacie wartościowych przygód... rozumiem... sam szukam... tyle że ja zauważyłem pewną nieścisłość... i to już w 2012 roku... że odkrywcy przynoszą mi przygody nie te których potrzebuje... a właściwie nie te które chcę robić... Na początku je sprzedawałem... jak nie chciały zejść to je usuwałem... Dlaczego TY tego nie zrobisz tylko kisisz? Ty kiszisz... inni kiszą... i chowają się za teorią i do tego tak marną że wątpię ze sami w nie wierzą... mianowicie za tym e czekają na moment kiedy nabiorą wartości... Czy Ty czytasz co piszesz czy kopiujesz wpisy z innej strony? Nie zauważyłeś że osoby które projektują grę zanją się chiciaż trochę na matmie i są w stanie dojsć do tych samych wniosków co ja i wprowadzić grupowanie wszystkiego oprócz rzeczy typu przygody nie bez uzasadnienia? Myślisz że jak zrobili grupowanie dla innych zakładek to przygody sobie ominęli bo im się nie chciało? Człeku mało rozumny... weź sobie z pół godziny pomyśl nad tym bo to aż smutne że muszę ci tłumaczyć tak proste rzeczy...
    Dodam jeszcze tak od siebie, znając grę i projekty od paru lat wiem ze BB to wprowadzi tylko dlatego ze będziecie na tyle natrętni że sami sobie tylko grę będziecie psuć... A mój interes jest w tym taki że jak wy psujecie grę to psujecie i mi... tak więc albo weź zacznij pisać coś sensownego albo w ogóle nie pisz...
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 19.11.2015 o 23:20

  2. #102
    Osadnik
    Dołączył
    08.07.2012
    Posty
    76
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No i nadal nie widze w twojej emocjonalnej wypowidzi sensownych argumentów na poparcie tezy że grupowanie przygód "zepsuje gre". Na razie jest tylko twoje głębokie przekonanie że masz racje.
    Nie wszyscy "kiszą" tysiące przygód. Mozna miec po klika(nascie) interesujących przygód w zapasie a pozostałe kasować. Nawet w takiej sytuacji zgrupowanie ich podniesie komfort grania (przynajmniej mnie) bo nie będe musiał bez sensu klikać i przewijać.

  3. #103
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a1934876817568 nie widzisz bo Piotru przyszedł na forum trolować, ewentualnie hołubi zasadzie prawdziwego polaka że nieważne jest poprawienie sobie losu, ważne żeby sąsiad miał gorzej. Gdy się posiada 450k monet gildii to jest ok, bo to są jego surowce, gdy się trzyma przygody to nie, bo on ma inną wizję gry. I proszę Piotru nie wypisuj mi bzdur że to co innego, bo monety są w magazynie, przygody też są na swoim miejscu, nie piszemy o zachomikowanych pewnym trikiem, surowcach w gwieździe, lecz o przygodach, dla których magazynem jest właśnie gwiazda. A że ich trzymamy sporo, taki mamy kaprys, tak jak Ty miałeś kaprys skupić 450k monet gildii.

  4. #104
    Początkujący Osadnik Awatar ShiroOokami
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Piotru70 mam dziwne uczucie że próbujesz iść według przysłowia "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" i masz nadzieje że tak będzie Oczywiście nie chodzi o kłamstwo, ale ci z logiką się domyślą o co mi chodzi w tym

  5. #105
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    Dobra widzę ze trafiłem na perfidnie marginalny przypadek... Zacznę od o początku gry... Ominę kwestię surowców bo to jest oczywistym że surowców z gwiazdy usunąć po prostu nie mogą bo handel i dropy. Chyba rozumiesz.
    Chyba nie.
    Chyba jesteś za tym, że jak ktoś nie dba o porządek, to ma być karany, tak?
    Zrób sobie tyle miejsca w magazynie, że się towar z dropa i handlu zmieści, a jeśli nie zrobisz, to znaczy że masz za dużo i więcej nie chcesz.

    Jeśli nie chcemy tak usuwać brutalnie nadmiarów, to dodajemy ponad stan magazynowy i wprowadzamy jakieś szczury, które będą to powoli niszczyć. Cokolwiek, byle nie patologiczne nieskończone przedłużenie magazynu.

    Na początku gracze rzucali pomysły aby ulepszac geologów... ulepszac odkrywców... chcą też ulepszać gienków... Ale skupmy się na odkrywcach. BB zrobiło to co chcieli gracze. Macie umiejętności... Szukacie wartościowych przygód... rozumiem... sam szukam... tyle że ja zauważyłem pewną nieścisłość... i to już w 2012 roku... że odkrywcy przynoszą mi przygody nie te których potrzebuje... a właściwie nie te które chcę robić... Na początku je sprzedawałem... jak nie chciały zejść to je usuwałem...
    I teraz chcesz się podzielić z innymi swoim nieszczęściem i błędnymi decyzjami.

    No widzisz. Ja czytam, ty nie.
    Powtórzę: bełkot już czytałem, szukam raczej jakiegoś argumentu mającego pozory sensowności.

    Ale zauważyłem klucz w twoich opiniach. Jesteś za tym, żeby zostawiać "tak jak było".
    Przychodzisz, widzisz coś i już wiesz, że tak ma być.
    Gdyby przygody były na dzień dobry grupowane i teraz by chcieli rozgrupować, to byś walczył po drugiej stronie, a ja po tej samej.
    Jeżeli będą chcieli naprawić błąd, że przy blokach wojsko nie ginie, to ty się będziesz miotał, a ja powiem, że dobre posunięcie.
    Gdyby chcieli wprowadzić drobne różnice w liczebności i położeniu obozów na przygodach (ubijając "poradniki"), to ja pogratuluję, ty będziesz potrzebował maści.

    Dlaczego TY tego nie zrobisz tylko kisisz?
    Czym się różni kiszenie przygód od kiszenia surowców?

    Wywal swoje zapasy surowców z gwiazdy. Masz łatwiej.

    Ty kiszisz... inni kiszą... i chowają się za teorią i do tego tak marną że wątpię ze sami w nie wierzą... mianowicie za tym e czekają na moment kiedy nabiorą wartości... Czy Ty czytasz co piszesz czy kopiujesz wpisy z innej strony? Nie zauważyłeś że osoby które projektują grę zanją się chiciaż trochę na matmie i są w stanie dojsć do tych samych wniosków co ja i wprowadzić grupowanie wszystkiego oprócz rzeczy typu przygody nie bez uzasadnienia?
    Przygoda w gwieździe nie różni się niczym istotnym od aktu budynku. Drugie zgrupowali, pierwsze nie.

    Myślisz że jak zrobili grupowanie dla innych zakładek to przygody sobie ominęli bo im się nie chciało? Człeku mało rozumny... weź sobie z pół godziny pomyśl nad tym bo to aż smutne że muszę ci tłumaczyć tak proste rzeczy...
    Myślę, że mimo, jak zgaduję, dużego refactoringu, mają dalej "bezład" w kodzie.
    Przykładowo jest w grze coś koło siedmiu "kolejek". Jedna z nich czasem doświadcza pewnego problemu, pozostałe wcale. To może wskazywać na pewną "zbrodnię" w kodzie.
    Muszą zrobić trochę porządku i wtedy zrobią tak jak jest lepiej, a nie tak jak się gracze przyzwyczaili.

    Dodam jeszcze tak od siebie, znając grę i projekty od paru lat wiem ze BB to wprowadzi tylko dlatego ze będziecie na tyle natrętni że sami sobie tylko grę będziecie psuć... A mój interes jest w tym taki że jak wy psujecie grę to psujecie i mi... tak więc albo weź zacznij pisać coś sensownego albo w ogóle nie pisz...
    Jeżeli ktoś byłby zainteresowany "nie psuciem gry", to wypadałoby w pierwszej kolejności pozbyć się składowania surowców w gwieździe, a w dalej naprawić system przygód i dropów (nie w pierwszej kolejności tylko dlatego, że to dużo trudniejsze), poprawić sprawę bloków, wymusić samodzielne robienie przygód (losowość), no i zrobić porządki w gwieździe.

    Moim zdaniem konserwa z grupowaniem (jeśli się uda) będzie jedną z niewielu, jak nie pierwszą, w której po grubej zmianie przyjdzie poprawa wydajności.

  6. #106
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Zabawne jest to, że gość usuwając systematycznie - każdego dnia by zawsze mieć porządek - po kilkanaście niechcianych pojedynczych przygód, każdą musi odszukać pomiędzy kilkuset tych innych cennych scrolując okienko dłużej niż osoby które szukają tych chcianych pośród niechcianych (bo na pewno mają ich więcej) i go to kręci Robi się coraz ciekawiej.

    #masochizm
    Ostatnio edytowane przez browar69 ; 20.11.2015 o 10:59
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  7. #107
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Eytuje i pisze od początku... Mam to w nosie... żyjcie sobie własną prawdą a BB i tak wam nie prowadzi tego przez dwa lata... bo przez ten czas będziecie mieć szanse na zrozumienie. A jak nie zrozumiecie to wlaną facpalmy i wam to wrzucą abyście tylko przestali truć im dupy.
    Iphoris... Już Ci tłumaczyłem to o czym piszesz... a Ty nadal nie rozumiesz... Chyba nie chcesz zrozumieć... Załóż sobie garnek na głowie, walnij wałkiem to może ci coś zadzwoni... Ja bym powiedział ze tylko utylizacja pomaga, przynajmniej złe geny ze społeczeństwa się wyklucza. Pozdrawiam.
    A TY browar... Już Ci mówiłem... ze sam sobie syfu narobiłeś. Skoro masz 100 cennych przygód to po co dalej wysyłasz odkrywców w poszukiwaniu nowych skoro i tak ich nie robisz ani nie sprzedajesz? Kisisz i tyle. Trzeba było myśleć na początku a nie wymagać teraz sprzątania.
    Pozdrawiam.
    Pozwolę sobie edytować bo nie wyjaśniłem jednej kwestii. Odnoście twierdzenia gracza Iphoris "Przygoda w gwieździe nie różni się niczym istotnym od aktu budynku. Drugie zgrupowali, pierwsze nie." Własnie różnica jest kolosalna. Przygody, nie ważne jakie, nie ważne jak drogie, nieważne skąd je weźmiesz. To możesz się ich pozbyć na różne sposoby, poprzez sprzedaż, usuwanie bądź robienie. Budynki mają natomiast tą zależność, i nie mówię tutaj o budynkach typu kopalnie tylko o ozdobnych i takich które nie ulegają samoistnemu zniszczeniu. BB jak tworzyło te grupowania to oni nie tworzyli na zasadzie: Mają bałagan, my mamy bałagan, wszyscy będą szczęśliwi. Oni podchodzili do tego pod kątem takim aby to co dało się usunąć z serwera to powinno być usunięte. Ludzie mają zawalone gwiazdy budynkami typu koła, kwiaty, glorietyy itd... Ani tego nie budują, ani nic nie wnoszą do gry, tak więc to jest śmieć i to robi bałagan. A przygody są po to aby je robić a nie kolekcjonować. BB na pewno miało też przebłysk takiej filozofii... że jak będziecie zmuszeni do usunięcia jakichś przygód... i będzie niedostatek podczas jakiegoś eventu czy coś... To zawsze mogą wrzuć to w sklep gildii.ii. to dodać za mapy w sklepie... Chyba rozumiesz? Oni jak coś projektują to nie tylko pod kątem jednej kwestii, w tym przypadku gwiazdy, oni patrza na to obiektywnie z punktu widzenia każdej części gry. Jak już mówiłem, surowce mają ugrupowanie bo BB nie może ich usunąć z gwiazdy bo wygaśnięte oferty na handlu po części by przepadały tak samo jak dropy, bufy są produkowane kolosalnymi ilościami wchodzącymi już nawet w tysiące, dlatego porządek jest uzasadniony. Budynki, są grupowane bo ludzie ich ani nie budują, ani nie będą usuwać... no bo taki ich zwyczaj jest od początku istnienia gry... Budynki mają to do siebie że jak wyburzysz to i tak wracają do gwiazdy więc wszystko wskazuje na to ze porządek uzasadniony. Ale przygody mają to do siebie że jak je wymyślono jeszcze zanim stworzono gre to z myślą że gracze będą je robić a nie bawić się chomikowanie jak to macie w zwyczaju. Myślisz że BB nie chciałoby wprowadzić na jakiś event już istniejącej przygody oczywiście weźmy dla przykładu "Dzieci Sawanny"... na wielkanoc dropiłyby z niej pisanki... Albo nie... Za pisanki byłyby w sklepie... A dropiłyby z niej powiedzmy mini przygody świąteczne w których można by wygrac np. lodową posiadłość? BB w ten sposób myśli... Ta gra dla graczy jest grą. Dla BB jest interesem, i trzeba patrzeć na takie rzeczy obiektywnie a nie jako osoba pazerna, z zapchanym spichlerzem, zrywanymi guzikami od marynarki na brzuchu krzycząca... Mało! Mało!... Przecież to co wygadujecie jest śmieszne...
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 20.11.2015 o 15:25

  8. #108
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Piotru Ja nadal nie dowiedziałam się z Twoich wypowiedzi dlaczego jesteś przeciw, w prostych przykładach podaj w jaki sposób grupowanie "zepsuje grę", zamiast trwonić energię i czas na wylewanie obelg na innych graczy.

  9. #109
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Piotru Ja nadal nie dowiedziałam się z Twoich wypowiedzi dlaczego jesteś przeciw, w prostych przykładach podaj w jaki sposób grupowanie "zepsuje grę", zamiast trwonić energię i czas na wylewanie obelg na innych graczy.
    No to przecież przez cały czas podaje argumenty... A waszymi argumentami są: Chomikujemy, mamy syf, inne rzeczy są grupowane. To są tak tandetne argumenty któe obalam w każdym poscie ale niemozecie dostrzec tej zależności bo pewnie niechcecie jej dostrzec bo za wszelką cenę chcecie aby BB przyznało wam rację i wprowadziło coś co nie będzie miało nawet w niewielkim stopniu pozytywnych rezultatów patrząc na przyszłość gry jak i interesu BB.

  10. #110
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No i ponownie potok słów, zero argumentów.

Zamknięty wątek
Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.