Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 81

Wątek: Aktualizacja XXL - Część pierwsza

  1. #11
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Przy uzyskaniu 56 poziomu będziemy w stanie wykonywać przygody, które dają nam 800k punktów doświadczenia bez premium.
    Ktore ?

    Jedna ktora znalazlem daje na czysto 700k jednoczesnie wymagajac ilosci armii ktorej wytworzenie zajmie w przyblizeniu 2 tygodnie po optymalizacji, a to tylko przy pomaganiu sobie premiami (ktorych zebranie na ta konkretna przygode zajmie z kolei tygodni trzy). Nawet po ostatnich zmianach w jednostkach takie bicie expa bedzie wolniejsze nawet od robienia krawcow.

    Poza tym do konca nie wiadomo jeszcze w jaki sposob te przygody maja byc dostepne, bo znajac BB moze sie okazac, ze na kazda kolejna jest szansa 15-30% na wypadniecie z poprzedniej, a pierwsze, ktore pewnie beda w miare ogolnodostepne inaczej niz np krawce nie daja 80% expa z tych ostatnich, tylko mniej niz 20%.

    Niestety większość tutaj, (i tylko tutaj, nie widać tego na innych wersjach językowych) płacze na ogromna ilość punktów doświadczenia, która jest potrzebna do osiągnięcia 75 poziomu. Wg. mnie jest to dobry pomysł, że poziom high-endowy nie będzie tak łatwy do zdobycia.
    Na wbicie max levela potrzeba 1.069.000.000 expa, liczac 450k za wykonanie jednej alibaby srednio (300k + premium) to jest ponad 2300 przygod. Ma sie rozumiec przygod ktorych sie nie wykona 10 dziennie, juz predzej 2 tygodniowo. To nie jest poziom "taki łatwy do zdobycia" tylko "ktos z BB zabral dziecko do pracy i nawciskalo mu kilka zer za duzo w otwartym IDE".

    Tak czy siak efekt koncowy jest niepowazny. A co do tego czy ktos narzeka na innych wersjach jezykowych, to na testowym temat levela jest wysmiewany przy kazdej okazji jak sie pojawi.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 31.08.2015 o 21:29
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #12
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Niestety większość tutaj, (i tylko tutaj, nie widać tego na innych wersjach językowych) płacze na ogromna ilość punktów doświadczenia, która jest potrzebna do osiągnięcia 75 poziomu. Wg. mnie jest to dobry pomysł, że poziom high-endowy nie będzie tak łatwy do zdobycia.
    Nikt nie mówi, że ma być łatwo.
    Ale porównam tylko dwie liczby - 1.069.000.000 (jeden miliard z kawałkiem) i 3.746.000 (niecałe 4 miliony).
    Pierwsza to liczba punktów potrzebna do zdobycia 75 poziomu, druga 50 poziomu.
    Maksymalny okres gry który mogę zaplanować to 3 lata, powyżej to abstrakcja i zniechęca do planowania. Dla większości i 3 lata to za dużo.
    W moim przypadku oznacza, że musiałbym codziennie (średnio) zdobywać 1.000.000 punktów przez te 3 lata.
    Nierealne przy aktualnych dropach.

  3. #13
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ostatnie dwie z serii przygody.

    Twoje obliczenia są niewiarygodne. Nie wiemy ile wojska i jakiego straciłeś, jaki poziom koszarów uwzględniłeś oraz jakie premie. Fajne bajki opowiadasz.
    Dodatkowo po jakich ostatnich zmianach?? Szczerze wprowadzali już kilkukrotnie zmiany, więc nie wiemy o jakich mówisz.

    Dostępność przygód mnie nie martwi, zawsze będzie można je zakupić na handlu. Dziwi mnie jedynie dlaczego ty się przejmujesz tym, chyba nie chciałbyś wszystkiego na tacy.


    Do czego ci potrzebny max lvl?? Czemu nie liczysz doświadczenia do 71 poziomu lub do 62 poziomu?? Jak już wcześniej napisałem, są u mnie osoby na serwerze co przez 3 lata nie osiągnęły poziomu 50, baaa sądzę że sumarycznie przez te trzy lata może uzyskały z 1,5kk pd. Jeżeli wyznacznikiem gry jest dla ciebie maksymalny poziom to już dawno powinieneś zrezygnować z gry.
    Czemu nie robisz obliczeń dla 60 poziomu ... aby przykładowo mieć możliwość budowania kopalń granitu. Jeżeli zamiast 75 poziomu byłoby 100 poziomów, a kontent nowy obejmował jak teraz tylko ~15 poziomów też byś bardziej narzekał że za dużo pd?.
    Nie wiesz tego, czy przykładowo za 6 miesięcy od wprowadzenia XXL kiedy to pierwsze osoby osiągną 60 poziom, nie zostanie wgrany nowy kontent, który urozmaici rozgrywkę na jeszcze wyższych poziomach .. nie wiesz tego, ale widzę że lubisz ponarzekać.
    Jak już wcześniej pisałem, z mojej strony jakie chciałbym wprowadzić to możliwość uruchamiania przygód z alibabą między 52-55 poziomem, aby mieć możliwość zabawy ze starym wojskiem na nowych przygodach ;-) nawet jakbym miał wydawać 200k mieczy damasceńskich na przygodę :P


    Co do serwera testowego , głownie tam jeden gracz płacze non stop i odpowiada każdemu , nawet w innych tematach ile to długo będzie się wbijało 75 poziom. Dziwne ale ma identyczny avatar co ty.... no nieważne, chodzi o to że jednak sporo płaczu ale wygenerowanego przez jedna osobę.

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Ostatnie dwie z serii przygody.




    Twoje obliczenia są niewiarygodne. Nie wiemy ile wojska i jakiego straciłeś, jaki poziom koszarów uwzględniłeś oraz jakie premie. Fajne bajki opowiadasz.
    Dodatkowo po jakich ostatnich zmianach?? Szczerze wprowadzali już kilkukrotnie zmiany, więc nie wiemy o jakich mówisz.
    Sklad wojska optymalizowany pod konkretne obozy. Dokladnie sklady nie maja dla tego argumentu wiekszego znaczenia bo czasy produkcji wszystkich jednostek sa praktycznie takie same (3.5 - 5 min na jedna przy max poziomie koszar). Buffy x3 na koszarach.

    Przyblizone ilosci masz w tym poscie.

    Ostatnie zmiany to dodanie atakowania najslabszych jednostek przez AM.

    Jedyna poprawka do tego co napisalem wczesniej to ze mozna zrezygnowac z katapult na rzecz jednostek, straty wzrosna o jakies 2-3k.

    Dostępność przygód mnie nie martwi, zawsze będzie można je zakupić na handlu. Dziwi mnie jedynie dlaczego ty się przejmujesz tym, chyba nie chciałbyś wszystkiego na tacy.
    Nie chcialbym miec wszystkiego podanego na tacy tylko zwracam uwage, ze to jest potencjalny problem.

    Z handlem jest tak jak zawsze, beda dostepne na handlu jesli a) ludzie beda je miec i b) beda chcieli je sprzedac, co w szczegolnosci jesli chodzi o najbardziej poszukiwane przygody nie jest gwarantowane.

    Poza tym dochodzi jeszcze kwestia o ktorej pisalem wyzej, jesli okaze sie ze z powodu czestotliwosci wypadania pozniejszych przygod ich udzial w przygodach robionych bedzie maly, to czas potrzebny na wbicie leveli mozna spokojnie jeszcze przemnozyc przez 2 lub 3.

    Do czego ci potrzebny max lvl?? Czemu nie liczysz doświadczenia do 71 poziomu lub do 62 poziomu?? Jak już wcześniej napisałem, są u mnie osoby na serwerze co przez 3 lata nie osiągnęły poziomu 50, baaa sądzę że sumarycznie przez te trzy lata może uzyskały z 1,5kk pd. Jeżeli wyznacznikiem gry jest dla ciebie maksymalny poziom to już dawno powinieneś zrezygnować z gry.
    Nie bardzo rozumiem co Ty chcesz tutaj uargumentowac, bo mi sie wlasnie o to rozchodzi.

    Skalowanie expa jest takie, ze wbicie wysokiego (juz pal licho ten maksymalny) levelu zajmie ludziom kilka lat przy zalozeniu ze beda robic caly czas optymalne przygody i przez caly ten okres beda miec premium.

    Gracze o ktorych wspominasz to jest wlasnie caly powod tego rantu, bo przecietny delikwent do ktorego ta gra jest adresowana, bez premium i robiac przygody raz na jakis czas nawet nie powacha nowego contentu, a w szczegolnosci nie powacha jeszcze nowszego (gdy taki zostanie wprowadzony) bo ten bedzie wymagal wysokiego levelu.

    Tu nie chodzi o takie przeskalowanie zeby wszystko skonczyc w tydzien tylko o takie zeby realnie mogla z tego skorzystac wieksza ilosc graczy niz tylko top 5%.

    Co do serwera testowego , głownie tam jeden gracz płacze non stop i odpowiada każdemu , nawet w innych tematach ile to długo będzie się wbijało 75 poziom.
    Faktycznie, jesli 'non-stop' oznacza napisanie na ten temat jednego posta to placze tam non-stop.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 01.09.2015 o 07:29
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Zapominacie o jednej istotnej rzeczy
    Kiedys wbicie 50 lvla takze wydawalo sie kilkuletnim meczeniem przygod
    A teraz? Wbijaja niektorzy w 2 miesiace

    Kto wie czy na jakis event nie wejdzie general z pojemnoscia 300 jednostek albo jakas przygoda typu wikingowie (male straty duzy exp)
    Po co sie martwic na zapas?

  6. #16
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    U mnie jest już zmęczenie materiału. Już nie mam siły klepać dziennie po 10 przygód. Już nie chce mi się jak kiedyś robić 10 byków na dzień czy dwóch krawców. Nie mam siły klepać 15 ekspedycji dziennie. Nieistotne już jest dla mnie, że mam prawie 20k populacji i ileś lodowych w gwieździe. Nieistotne, że mam ileś set k granitu, ileś set k monet, wszystkich surowców po milionie i więcej. Surowce, premie, bronie, wojsko, czas nie jest u mnie problemem. Mnie się już najzwyczajniej nie chce klepać tych przygód, a Wy debatujecie czy wbicie 75 poziomu potrwa 3, 5 czy 7 lat. Jak ktoś wbije ten 75 poziom w rok to będzie dla mnie mistrzem i idiotą równocześnie.

    P.S. ten rok to chyba mega optymistycznie rzuciłem. Patrząc na to, że z premium najbardziej PD-owa przygoda daje milion PD, a produkcja wojska do niej zajmuje 22 dni (wg tsotesting). No i oczywiście najpierw musimy dobić do poziomu w którym można zacząć robić te przygody i produkować pierwsze nowe jednostki...
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 01.09.2015 o 09:27

  7. #17
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    Zapominacie o jednej istotnej rzeczy
    Kiedys wbicie 50 lvla takze wydawalo sie kilkuletnim meczeniem przygod
    A teraz? Wbijaja niektorzy w 2 miesiace

    Kto wie czy na jakis event nie wejdzie general z pojemnoscia 300 jednostek albo jakas przygoda typu wikingowie (male straty duzy exp)
    Po co sie martwic na zapas?
    Inna skala problemu.

    Pierwszy lvl 50 zostal wbity po 3 miesiacach od wprowadzenia przygod wiec byl jakis punkt odniesienia co do tego ile potencjalnie moze to trwac. Poza tym jak latwo mozna bylo sobie policzyc do wbicia max lvl trzeba bylo zrobic takich wikingow albo czarnych kolo 150 razy, to jest 'troche' mniej niz 2300.

    A martwienie sie na zapas ma taki sens, ze te zmiany nadal nie zostaly wprowadzone i nadal jest czas na zasugerowanie jakiegos rozsadnego kompromisu.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #18
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    A martwienie sie na zapas ma taki sens, ze te zmiany nadal nie zostaly wprowadzone i nadal jest czas na zasugerowanie jakiegos rozsadnego kompromisu.
    Taaaa jasne
    Wyjdzie jak zawsze: gracze beda pisac a bb i tak nie przeczyta

    A co do wbicia 50 lvlu w 3 miesiace to poczekaj az niektorzy rusza kilku milionowe zapasy i tez wbija w rok ten 75
    Ostatnio edytowane przez Tornados ; 01.09.2015 o 09:37

  9. #19
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    Taaaa jasne
    Wyjdzie jak zawsze: gracze beda pisac a bb i tak nie przeczyta
    zmiany w MMA wywalczylismy
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #20
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    zmiany w MMA wywalczylismy
    Wyjatek potwierdzajacy regule
    Narazie niech naprawia weza morskiego

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.