Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 134

Wątek: KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

  1. #101
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tutaj zawarłem obliczenia. Przy poziomie 3 problem polega, żeby nie stracić głupio generała. Nie zawsze jeden generał wystarczy, aby ubić przywódce, czasami nawet jak generał zniszczy przywódce to ginie lub zostawia bossa. Dodatkowo, wszystko uzależnione jest od drogi, jaką się obiera.

    Obliczenia uwzględniłem ile rudy żelaza potrzebuje uwzględniając, bo nikt normalny raczej nie pozwala pracować piecom do żelaza czy stali na premiach x2 czy ogólnie bez premii. Zakładam że każdy jest w stanie wyprodukować odznakę lub zdobyć torbę lub rytuał z poszukiwań odkrywcy.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 14.12.2014 o 04:10

  2. #102
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Zakładam że każdy jest w stanie wyprodukować odznakę lub zdobyć torbę lub rytuał z poszukiwań odkrywcy.
    I to jest troche daleko idace zalozenie jesli mowimy o systemie adresowanym do wszystkich graczy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #103
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wybór łatwiejszej drogi podboju jest oczywisty, ale na wylosowanie miejscówek wrogich obozów nie masz wpływu. I jeżeli skrypt wylosuje miejsca obozów po skrajach mapki bądź zostawi jedną drogę dużo łatwiejszą to straty siłą rzeczy będą małe, a jak wrzuci obozy "gorzej" to straty będą i x3 większe...
    Dodatkowo jak wyjdzie nam atakować głównie obozy konnicy to koszta będą x razy mniejsze niż w przypadku kiedy wylosuje nam do "zdjęcia" głównie obozy łuczników...

    Poza tym nieporozumieniem jest liczenie kosztu wojska w rudzie żelaza jeżeli produkujemy je ze sztabek.
    Równie dobrze można założyć iż na bufach wydobywamy rude z kopalni i w rozliczeniu policzyć koszt surowców jaki wydamy na postawienie tychże kopalni.
    Jak wojsko produkujemy ze sztabek żelaza i stali to ich koszt należy również liczyć w sztabkach! A to z kolei prowadzi do oczywistego wniosku o braku opłacalności podbijania kolonii.

    Pomijam fakt że obliczeń tam nie widzę tylko podanie wartości w rudzie żelaza... a z chęcią bym zobaczył straty w poszczególnych rodzajach wojska.

  4. #104
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Podbiłem małą kolonię bez większych strat, bo piechota szturmowa i ciężka piechota jest za pół darmo.. Zbieram granit i szykuję się do kolejnej wyprawy. Oczywiście bloki były konieczne.

  5. #105
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    I to jest troche daleko idace zalozenie jesli mowimy o systemie adresowanym do wszystkich graczy.
    Przykro mi jeżeli polecasz podbijanie kolonii jak ktoś osiągnął 30 poziom to musi być z tobą coś nie tak ;(

    Po drugie nie wiedziałem, że wszyscy osiągnęli ten poziom 30 o_O


    btw. zobacz jak wygląda mapa olbrzymiej kolonii to się przekonasz, że jest więcej niż jedna droga.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 14.12.2014 o 15:24

  6. #106
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    btw. zobacz jak wygląda mapa olbrzymiej kolonii to się przekonasz, że jest więcej niż jedna droga.
    Jeżeli to jest do mnie to mamy ten sam problem co kiedyś, gdyż znowu nie czytasz ze zrozumieniem i urywasz dyskusje z braku argumentacji...

    Także dalej rób wojsko z rudy żelaza i ciesz się z "profitów"

    A tak przy okazji to na live serwerze olbrzymie kolonie podbijałem zanim zdecydowałeś jak "optymalnie" umieścić akademie i zbrojownię na wyspie...

  7. #107
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Jeżeli to jest do mnie to mamy ten sam problem co kiedyś, gdyż znowu nie czytasz ze zrozumieniem i urywasz dyskusje z braku argumentacji...

    Także dalej rób wojsko z rudy żelaza i ciesz się z "profitów"

    A tak przy okazji to na live serwerze olbrzymie kolonie podbijałem zanim zdecydowałeś jak "optymalnie" umieścić akademie i zbrojownię na wyspie...
    brawo twój argument przemawia do mnie... i podaje swój kontr argument ... ty zanim podbiłeś pierwszą jałową kolonie ja już miałem podbite 3 bogate kolonie

    i proponuje tobie obejrzeć jak wygląda olbrzymia kolonia ;-) zanim znowu bedziesz prawił jakieś wypociny .... jak coś moje screeny z podbojów już są na forum.. twojego żadnego screena nie widziałem

  8. #108
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    A wszystko tłuczemy piechotą szturmową - z racji jej ceny...
    Hahaha, życzę powodzenia w podbojach Olbrzymich lvl3. Z nudów podnoszę teraz budynki na 5lvl, miałem wszystkie 6 koloni, w tym 4 olbrzymie 3lvl. Teraz czekam aż się pojawi konkurencja.
    Wracając do samych szturmowych. Natrafisz na elite i już tracisz od groma, ale ok zastąpisz to tanimi ciężkich piechociarzami. Wszak szkoda mi tracić 3900 szturmowych na 1 kolonię z opcją że prawie zawsze jej nie zdobędę, a już nie dodam czasu ile zlezie na wyszkolenie tego przy bugach nowych budynków.

  9. #109
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    brawo twój argument przemawia do mnie... i podaje swój kontr argument ... ty zanim podbiłeś pierwszą jałową kolonie ja już miałem podbite 3 bogate kolonie
    Tylko że ja nie mijam się z prawdą...

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    btw. zobacz jak wygląda mapa olbrzymiej kolonii to się przekonasz, że jest więcej niż jedna droga.
    Pokaż mi proszę gdzie napisałem że na olbrzymiej koloni jest tylko jedna droga ataku?

    Cytat Zamieszczone przez Lord_Crain Zobacz posta
    Hahaha, życzę powodzenia w podbojach Olbrzymich lvl3. Z nudów podnoszę teraz budynki na 5lvl, miałem wszystkie 6 koloni, w tym 4 olbrzymie 3lvl. Teraz czekam aż się pojawi konkurencja.
    Wracając do samych szturmowych. Natrafisz na elite i już tracisz od groma, ale ok zastąpisz to tanimi ciężkich piechociarzami. Wszak szkoda mi tracić 3900 szturmowych na 1 kolonię z opcją że prawie zawsze jej nie zdobędę, a już nie dodam czasu ile zlezie na wyszkolenie tego przy bugach nowych budynków.
    Nie widziałem olbrzymich koloni lvl3... lvl 2 wskoczył mi po zajęciu bodajże 2 koloni poziomu pierwszego... a lvlu 3 póki co nie widziałem choć podbiłem w sumie już kilkanaście koloni (2 czy 3 były małe - innych graczy, a pozostałe olbrzymie).
    Więc nie wiem jak to tam wygląda... ale jeżeli tak strasznie jak opisujesz to tym bardziej opłacalności tego nie widzę

    Nie mniej jednak olbrzymie kolonie levelu drugiego bije blokami gdzie się da, jest to dla mnie oczywiste - ale widzę że wymaga doprecyzowania - piechotą bije wszystkie wolnostojące obozy których nie blokuję... A jak lecą bloki podwójne czy potrójne to oczywiste jest że tam 1 atakujący z sama piechotą nic nie wskóra... więc atak jest wszelkimi jednostkami odpowiednio dobranymi...
    Dla przykładu (dane +/- bo dokładnie nie pamiętam), obóz ze 100 łucznikami na koloni olbrzymiej lvl2: albo biję konnicą i tracę jej około 50... albo bije piechotą której tracę około 140... Po co robię kolonie? Jedną i pierwsza dla zabawy, a jak więcej to dla zysku... a jeżeli dla zysku to co lepiej stracić na tych 100 łucznikach?.

    Długo wojsko się robi? jest 7 dni - są bufki x3... masa czasu aby nastukać wojska, ile - nie wiem - jak ktoś kalkulował to może wrzucić dane jaka jest przepustowość akademii na 24.

  10. #110
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Obcy10 Zobacz posta
    Długo wojsko się robi? jest 7 dni - są bufki x3... masa czasu aby nastukać wojska, ile - nie wiem - jak ktoś kalkulował to może wrzucić dane jaka jest przepustowość akademii na 24.
    Nie wiem jak u Was, ale u mnie zbrojownia się ciągle zawiesza, cofa produkcję, na offie mam wrażenia jakby pracowała na 1lvl, o to mi się rozchodzi w problemie szkoleniowym ;/

    Co do koloni poziom 1 i 2 to ok, one są dziecinnie proste i można stracić kilka piechociarzy więcej, przy lvl3 nie przejdzie.

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.