Zamknięty wątek
Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 192

Wątek: Opłacalność zadań dla gildi :/

  1. #141
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Tak, 5% - dzisiaj. Teraz będzie dostosowywanie nagród do ogólnego szumu, który zrobił się w temacie. Gdyby zadania miałyby być UCZCIWE, to byłyby od początku. Jaki był i jest cel ich wprowadzenia każdy może sobie odpowiedzieć analizując warunki wykonania zadań. To samo dotyczy zmian w handlu.

  2. #142
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Sam pomysł jest genialny i wprowadza dość duże urozmaicenie do gry, zwłaszcza dla nowych graczy, jednak nagrody wołają o pomstę do nieba... )

  3. #143
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez dellphi Zobacz posta
    Brak zadań gildyjnych źle...wprowadzają zadania gildyjne...źle. Mam wrażenie, że nawet gdyby zadanie gildyjne polegało na "pobraniu" wiadra wody od każdego członka gildii w zamian za 1k PD to też by było źle.
    Słuchaj wszystko zależy głównie od tego co dany gracz dostaje za wykonanie zadania. Ja na przykład mam rzadko ale to rzadko kłopoty z wykonaniem misji dziennych bo mam w miarę rozwiniętą gospodarkę ale nagrody z tych zadań ....e... sory ale to "jak kot napłakał" Widząc dzisiejszy handel stwierdzam, że to co gracz dostaje z misji dziennych to pikuś(nic) a z misji gildii to jest po prostu koszmar. Przy dzisiejszym handlu i gospodarce niektórych graczy nagrody są po prostu śmieszne.

    I tego się trzymajmy...chcesz robić to rób, nie chcesz to nie rób.



    Zgodzę się z tym...ale 3k marmuru czy 5k wody to dla gracza z 40 lvl pikuś .
    Dla niektórych Pikuś dla niektórych dużo. Po prostu nagrody za wykonanie zadania są nieadekwatne do poniesionych kosztów.

    A czy gildia to tylko zadania ?
    Fakt Gildia to nie tylko zadania ale skoro one są codziennie i szybkość wykonania zadań pokazuje na co stać gildie/członków to niech Gildia/Członkowie mają coś z tego, że wszyscy wykonują zadania i że są zgrani. Niech to będzie z sensem a nie na odwal się. Bo tak to każdy może.

  4. #144
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    3
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    Baza misji przeznaczonych dla gildii jest dopiero tworzona i z pewnością będzie rozbudowywana w przyszłości.

    Warto również przypomnieć, że wykonywanie zarówno "zwykłych" zadań dziennych jak i zadań dziennych gildii nie jest obowiązkowe i można od tego odstąpić.
    witajcie
    nie niemam zamiaru ciebie obrazac ale jaki jestes beznadziejny wystarczy poczytac co piszesz
    ja w swojej gildi mamy zakaz robienia questow gildyjnych ze wzgledu na ich oplacalnosc
    jestem zdania ze wedlug ubisoftu bedzie to dobry pomysl na sciagniecie masy materialow z gry
    i ewentualny zarobek
    moze wkoncu ubisoft i ty xaar przestaniecie wkoncu uwarzac ze gracze to tepe h.......
    pozdrawiam

  5. #145
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Powiem tak - Gildia do której należę już zbojkotowała te zadania. Większość graczy miała wręcz duże problemy z ich wypełnieniem a koszta jakie ponosili były po prostu nie adekwatne do zysków. Sam nie miałem zbyt dużych problemów z wykonywaniem zadań ale proszę was zyski z tych zadań są niemalże=zero. Dopóty te zadania będą tak kosztowne a mały zysk to nawet ja sam stwierdzam, że więcej na handlu zarobie niżeli poprzez te zadania. pozdro

    P.S.
    Zamieszczone przez BB_xaar
    Baza misji przeznaczonych dla gildii jest dopiero tworzona i z pewnością będzie rozbudowywana w przyszłości.

    Warto również przypomnieć, że wykonywanie zarówno "zwykłych" zadań dziennych jak i zadań dziennych gildii nie jest obowiązkowe i można od tego odstąpić.
    Nie bądź śmieszny baza jest dopiero tworzona? To czemu wcześniej nie została? przecież tak duże projekty jak settlersy - reklamy prawie wszędzie i nie dopracowaliście tego? Wiem, że gra jest w wersji beta ale z wprowadzeniem nowego handlu to już się aż tak nie śpieszycie co nie ;] Bo to wymaga dopracowania a zadania gildii jak widzę to już nie.

  6. #146
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    W tym momencie mogę się tylko odnieść do następującego ogłoszenia:
    http://forum.thesettlersonline.pl/threads/23784

    Proszę się z nim zapoznać.

  7. #147
    Początkujący Odkrywca Awatar Kylar_Slyterin
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    279
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    W tym momencie mogę się tylko odnieść do następującego ogłoszenia:
    http://forum.thesettlersonline.pl/threads/23784

    Proszę się z nim zapoznać.
    Weź mnie nie rozśmieszaj ;]

    Nagrody za misje
    Spora część z Was zgłaszała zastrzeżenia co do nagród za misje dzienne gildii - sugerowaliście, że ilość surowców niezbędnych do ukończenia misji jest zbyt duża, a nagroda zbyt mała. Misje gildii to pierwsza nowość, poza przygodami, która pozwala na zdobycie Punktów Doświadczenia. Właśnie dlatego ilość przyznawanych PD została dobrana bardzo ostrzożnie. Chcieliśmy uniknąć negatywnego wpływu misji gildii na ogólny balans całej gry.

    Punkty Doświadczenia jako nagrody
    Punkty Doświadczenia to coś wyjątkowego, i tak powinno zostać. W ciągu następnych tygodni w grze pojawi się więcej możliwości na zdobycie PD: przygody ekonomiczne, nowe łańcuchy zadań oraz nowy samouczek. Co więcej, wszystkie zadania główne będą zapewniały PD. W związku z tym, że zadania gildii mają pasować do całego pakietu nowych możliwości zdobywania Punktów Doświadczenia, nagrody za nie muszą być odpowiednio zbalansowane. Zwiększymy nagrody za misje gildii. Jednak nie nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni. Obecnie nadal analizujemy Wasze opinie związane z nową wersją gry, która jest dostępna na serwerze testowym (opinie dotyczące nowych łańcuchów zadań oraz samouczka). Po upewnieniu się, że wszystko działa tak jak powinno, będziemy mogli skupić się nad poprawą balansu całego pakietu umożliwiającego nowe opcje zdobywania Punktów Doświadczenia. Zwiększenie nagród za zadania gildii nastąpi najpóźniej przy okazji wprowadzenia eventu Halloween. W grze pojawi się również więcej zadań, obecnie aktywnych jest około 33%.

    Ta jakby Tylko PD miały największy wpływ na opłacalność misji ;] Tia.... ;] HaHaHa
    Czyli nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojego postu ;] - tu nie chodzi o PD dla graczy które jest śmieszne praktycznie=zero ale o fakt ponoszonych kosztów na wykonywanie misji a o tym nie ma nawet większej wzmianki tylko cały czas PD. Śmiech na sali. A skoro przez
    w ciągu najbliższych tygodni
    nagrody będą takie jakie są a wydatki takie jakie są jestem pewny, że gildie będą dalej bojkotowały te misje ;]

    Pozdro ;] i powodzenia ;] XD

  8. #148
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    208
    Serwer
    Kolonia
    Um, wrzuciłem sobie tę ankietę chociaż mi już w sumie temat zrobił się obojętny. Xaara nie ma się czepiać, bo go to nie obchodzi, z tego co rozumiem przekazuje tylko różne informacje z naszej społeczności gdzieś tam dalej i tyle. Ani nie przyzna nam racji, ani nie stanie po naszej stronie, bo nie my mu płacimy (przynajmniej nie bezpośrednio ;]). Nie rozumiem podejścia BB do tych zadań, ale w sumie nie muszę ;] A te bojkoty też zdają się nie mieć znaczenia, bo przecież "wykonywanie zarówno "zwykłych" zadań dziennych jak i zadań dziennych gildii nie jest obowiązkowe" :P
    "We are monetizing all the weakness of people" - Teut Weidemann, lead designer of Settlers Online

  9. #149
    Osadnik
    Dołączył
    18.05.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowa Ziemia
    " ..
    Ilość członków w gildii
    Celem wprowadzenia misji dla gildii jest wzmocnienie roli gildii podczas codziennej gry. Chcemy dać Wam powód do tego, by tworzyć większe (liczniejsze) gildie. Już teraz w wielu gildiach zauważyliśmy pozytywne reakcje po wprowadzeniu dodatkowych misji (zwiększenie ilości osób należących do gildii). Cały czas monitorujemy sytuację związaną z misjami dziennymi, w przyszłości może nastąpić zmiana minimalnej ilości członków niezbędnych do uaktywnienia tej funkcji (misje dzienne gildii). Z pewnością jednak nie nastąpi to przed wrześniem..."

    Nie rób z graczy idiotów

    Celem wprowadzenia zadań ( min ) było wzmocnienie gildii i zachęcenie do wstepowania do gildii. zgadza się
    Bo sciagacie w ten sposób kasę i klenoty.
    Ok
    Ale zadania powinny być opłacalne ! Przynajmniej minimalnie

    Jak wiekszośc gildii my również olalismy robienie zadań gildii.

    a dzisiaj niespodzianka
    Wydawało się, ze w koncu ktoś poszedł po rozum do głowy i dał łatwiejsze zadania polegające na zwiększaniu stanów magazynowych.
    I co się okazało ? ewidentne oszustwo
    Zadanie polegające na ZWIĘKSZENIU stanu magazynu o 600 kiełbas skończyło się jak poprzednie zabraniem tych surowców za dziesięć monet ! W****iające na maxa

    Kolega miał zwiekszyć stan magazynowy twardych desek do 4000. Równiez mu zajumali te deski

    Ta wasza modyfikacja polegająca na oszukiwaniu graczy jest nie tylko żałosna ale wybitnie irytujaca

    Mam wrażenie, ze przekraczacie punkt krytyczny
    jesli chcecie, zeby grali tylko nowi gracze, najchetniej dzieci to napiszcie to wyrażnie.
    Wyłudzajcie od nich te esemesy, ale miejcie odwagę napisać to wprost

  10. #150
    Osadnik
    Dołączył
    09.06.2012
    Posty
    184
    Serwer
    Nowy Świat
    Wątpię aby Xaar czy też moderatorzy mieli wiele wspólnego ze skalą "nieporozumienia" (delikatnie rzecz ujmując) do jakiego doszło.

    Apeluję o zachowanie pewnych granic w atakach kierowanych przeciwko osobom, które - z tego co rozumiem - odpowiadają za przekaz opinii graczy do samego producenta a nie za bezpośredni wpływ na szczegóły technicznych parametrów gry. Jestem ostatnią osobą, która będzie bronić winnych, ale w tym przypadku niektóre wypowiedzi chyba miejscami przekraczają granicę tolerancji jeśli chodzi o kulturę na poziomie humanitarnym.

    Milczenie Xaara i moderatorów jest dość wymowne - próbowali jak mogli, ale fakty są jednoznaczne i wierzę, że oni te głosy przekazali producentowi (a co on z tym zrobi, to już osobna historia).

    Nikt nikomu nie broni wypowiadać się w temacie, ale z zachowaniem pewnych granic etycznych, których ani Xaar ani moderatorzy jeszcze nie przekroczyli.

Zamknięty wątek
Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 5 13 14 15 16 17 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.