Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 107

Wątek: Ulepszony Silos - serwer testowy

  1. #81
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Hakardrag
    Nie zrozumiałeś, plus masz problem z rozumieniem tego co czytasz. Nikt nie proponował ulepszonego silosu, BB nie spełnia żadnych postulatów graczy, a to że przypadkowo jakiś 0,01% pomysłów pokryje się z koncepcją jaką BB implementuje nazywasz "wychodzeniem naprzeciw postulatom większości", ośmieszasz się tylko wysuwając takie tezy.

    Jeszcze raz wspomnę, nie chodzi mi tutaj, że BB wprowadza jakiś budynek premium, chodzi mi głównie że samo BB się gubi ze swoja koncepcją, po co wprowadzali silosy, jeżeli ~2 lata później stwierdzają, że jednak budynek nie spełnia założeń gry i trzeba wprowadzić nowszy, który pokryje zapotrzebowanie na miejsce? Zrozumiałbym, jeżeli ten budynek byłby ewolucją poprzedniego, że to było podyktowane następstwem jakimś. Były propozycje, aby można było ulepszyć silos za klejnoty, była propozycja wprowadzenia budynku, który mógłby ulepszać budynki, BB wybrało sposób, no to wprowadzamy następny budynek, który istnieje tylko zwiększymy mu 3x wydajność i będzie kosztował ~2x razy więcej, szczerze to wygląda bardziej to na jakąś fuszerkę i na brak pomysłu w jaki sposób mogliby programiści rozwijać tą grę. Wprowadzanie istniejącego budynku tylko z innymi parametrami, wydaje mi się, jednak że czeka to wszystkie obecne budynki premium, i podejrzewam, że logując się na tą grę za 10 lat, byśmy doświadczyli tego, że gra nic się nie zmieniła, tylko zmieniły się liczby u kupca na większe no i na czasy produkcji w budynkach (przykładowo, 1 silos będzie w stanie zrównoważyć zapotrzebowanie 20 gospodarstw).

    @krotos666, sparkz i inne osoby co twierdzą że silos miał wydajność tylko x2

    Głupoty opowiadasz, zapominasz jakie zadanie ma silos, a jest to pokrywanie zapotrzebowania gospodarstwa, a nie uzupełnianie pola. Nie wiem jak inni układają silosy, ale najefektywniejszą metoda (taką aby zyskać jak najwięcej jak najmniejszą ilością miejsca) jest tak ustawiać silosy aby równoważyły zapotrzebowanie gospodarstwa wokół jednego pola. Gospodarstwa znajdujące się na obrzeżach potrafią mieć drogę z i do magazynu rzędu 60-90 sekund, gdzie silos który usytuujemy blisko pola będzie miał dojście w granicach 20-40sekund co za tym idzie bez problemu 1 ulepszony silos pokryje zapotrzebowanie 3 gospodarstw (przy odpowiednim zoptymalizowaniu, można by osiągnąć lepszy wynik niż 3 ), reasumując jak dla mnie on ma wydajność 3 silosów. Przykład mojego ułożenia w s3, aby pokazać mniej więcej jak wygląda optymalne zastosowanie silosów, mam 7 "nieskończonych" pól, które zasila tyle gospodarstw abym nie musiał nic robić i aby zasiliły mi w zboże 11 piekarń, 2 opactwa i 2 stajnie.



    @redjul

    Co ty w ogóle komentujesz?? Masz podobny staż do mnie, więc jeżeli nie masz postępującej sklerozy powinieneś pamiętać że silosy na początku kosztowały poniżej 3k monet. Jeżeli nie widzisz problemu w tym że BB serwuje ci budynek, który masz już od dwóch lat w którym zmienili tylko wygląd i parametry jego i zwiększyli jego cenę u kupca, to z tobą jest coś nie tak, albo może lubisz jak cie inni traktują lekceważąco.


    @pajkun

    O czym ty piszesz?? Co ma niedopracowana nowość do odgrzanego pomysłu BB sprzed wystartowania polskiej wersji TSO?? Epicki skład drewna ma jakiś potencjał, nie dla osób co nie mają jak zauważyłeś tartaku egzotycznego na poziomie 5 (2 sztuk ^_^), a chcą produkować deski egzotyczne, ale możesz przykładowo sobie zlikwidować produkcję węgla. Jednak jakby nie patrzeć jest to jakaś nowość, a nie przerobienie jakiegoś budynku, który mamy od dwóch lat zmieniając mu skórkę i parametry i zwiększając mu cenę.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 30.01.2014 o 11:45

  2. #82
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A ja nadal obstaję przy tym, co napisałem w swoim poście. Lepiej będzie jak BB skupi się nie na cenie tego budynku, lecz na tym, co trzeba zrobić (jakie zadania wykonać - w dowolnej formie: czy to zbierania specjalnych kolekcji, produkcji czegokolwiek lub robienia przygód), aby go w ogóle uruchomić

  3. #83
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W tym wypadku całkowicie zgadzam się z IDHO, to co zaczyna się dziać w tej grze zaczyna być smieszne.... Może by tak Panowie z BB zabrać się za modyfikację i naprawę tego co już jest, aby coś tu się działo... a nie tylko rzucanie koszy, bo przygód ciągle tych samych to już chyba każdy dłużej grający ma dosyć. Jeśli ktoś to w ogóle czyta proponuje :

    Modyfikacja istniejących przygód - drop adekwatny do udziału w przygodzie, usunięcie z dropów gotowych produktów (aby w koncu budynki które się wybudowało do zadań spełniły swoje zadanie tj. miecznik stal/kusznik itp....), wtedy może rynek by się jakoś wyprostował, a nie leżały by w magazynie zbędne produkty i nie trzeba by było wymyślać dziwnych eventów w celu wytargania materiałów od graczy

    Budynki : zamiast wprowadzać nowe proszę się zabrać za możliwość rozbudowy aktualnych (nawet za klejki)

    I jeszcze pytanko na które chciał bym uzyskać odpowiedz! co za mózg wprowadził nam zadania z "epickim składem drewna" za które dostawaliśmy PD które przepadało na poziomie 50????????? dla mnie to logiczne że powinno się to z automatu zamieniać na gwiezdne monety a nie znikać!!!!

    ZASTANAWIA MNIE CZASEM CZY LUDZIE PRACUJĄCY NAD TĄ GRĄ KIEDYŚ W NIĄ GRALI ))) to by było na tyle ....Pozdrawiam

  4. #84
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Idho głęboko Ci współczuję.
    Jako jedyny masz rację a wszyscy inni nie mogą tego zrozumieć.
    Tyś jeden mądry a reszta to durnie opowiadający głupoty i mający sklerozę.
    Choć akurat pamiętam tamte czasy ale wiem również, że mam wybór bo nikt mi nie każe kupować nowego silosu.
    Ty też masz wybór - jak Ci nie pasuje zawsze możesz przestać grać.

  5. #85
    Odkrywca Awatar Hakardrag
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    772
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @Idho

    Nie wiem czy ktoś proponował już ulepszony silos, ale moja wypowiedź odnosiła się ogólnie do setek propozycji nowych budynków - kumasz ?
    Daltego napisałem że BB wychodzi naprzeciw postulatom graczy

    Tobie nie podoba się wprowadzenie nowego silosu, a za chwile być może wprowadzą nowe ulepszone gospodarstwa, mieczników którzy w jednym budynku produkują wszelką broń itd. lub kolejny Magazyn który przerabia wszelkie surowce w premie i inne towary dziś luksusowe. ... wtedy znów zaczniesz pisać że robią w bambuko ?
    Większość graczy chce zmian, nie tylko PvP ale ciągłych zmian w grze. BB ma różne pomysły które realizuje - jedne lepsze inne gorsze, cóż, to także ludzie i mogą się mylić lub mieć inną koncepcje rozwoju niż my gracze
    Wiesz, kiedy ponad rok nic się działo, stale ktoś tu kwękał, kiedy się wreszcie coś dzieje znowu kwękanie - a to tylko gra, jak dla mnie super rozrywka.

  6. #86
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    161
    Serwer
    Nowy Świat
    a ja zgodzę sie z Idho po cześć na pewno, zgodzimy się na silos za chwile będzie ulepszony magazyn co zamiast 1,5 pola zajmować będzie 1 pole i większa pojemność i drożnej 50% nowy młyn wodny, później zamiast chatki jeleni można dać chatkę "Łosi" i dać jej 50% czasu mniej i tak bez końca co dla mnie jest bez sensu zasypywaniem gry budynkami i nic więcej pomijając fakt ze wszystko za klejki - gram prawie od początku polskich serwerów i cieszyła mnie Wiadomości ze " Jesienią 2012 roku będzie PVP" i pytam sie gdzie ono jest bo do dnia dzisiejszego chyba w lesie na grzybach jakiś ranking mogli by zrobić nawet kto ile zrobił przygód danego rodzaju albo ile łącznie pd wbił itd do tego jest dużo pomysłów na łańcuch zadań z których można zdobyć silos ten nowy np. jak pisał tu ktoś w tym temacie albo inne łańcuch zadana z których można zdobyć jakiś unikatowy budynek itd.

  7. #87
    Początkujący Osadnik Awatar Matiz_G
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Słoneczny Gród
    I ciekawe co mam zrobic z kilkudziesiecioma silosami na 5 lvl? Poburzyc wszystkie, stracic mase zasbow i sprzedac je za pol ceny?? Powinni obecne silosy zmienic pod katem czasu produkcji i wygladu, a kolejnych w sklepie niech podwyzsza cene skoro zbyt malo przedmniotow jest za klejnoty...

  8. #88
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.05.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Idho, ma rację. Zmiany ostatnio wprowadzane do gry zamiast zwiększać jej atrakcyjność powodują jedynie niesmak. Taka polityka BB względem graczy jest nie do przyjęcia dla szanujących się osób.

  9. #89
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja tam sam nie wiem ile mam tych silosów na LVL5 i je ZOSTAWIAM bo po co mi nowe ? wszystko ustawione, miejsca na mapie pełno, produkcja oparta na zbożu śmiga na maksa więc nie ma sensu ruszać, bo wtedy więcej doładowania to więcej gospodarstw, to potem więcej robienia chleba, piwa, młynów itp... same kłopoty.

  10. #90
    Początkujący Osadnik Awatar Isk4rhlit
    Dołączył
    25.05.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Kolonia
    Równowagą dla Ulepszonego silosy byłoby Ulepszone gospodarstwo, co pozwoliłoby potroić bezobsługową produkcję zboża. A sprzedaż zwykłych silosów i stopniowe inwestowanie w nowe budynki jak dla mnie byłoby dobrą zabawą, chyba o to w tej grze chodzi, żeby planować, inwestować a potem czerpać zyski.

    Ulepszone gospodarstwo
    Ostatnio edytowane przez Isk4rhlit ; 28.01.2014 o 12:05

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.