Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Obrażenie obszarowe

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.11.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra

    Obrażenie obszarowe

    Jak można uwzględnić na symulatorze walki te sławne "obrażenia obszarowe" ? I jak to wogóle działa ...?

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    07.04.2013
    Posty
    30
    Serwer
    Złota Góra
    Poniższy symulator obejmuje już uszkodzenia obszarowe, nie wiem tylko czy we wszystkich przypadkach, ja wg niego kilka przygód zrobiłem i działa:

    http://www.settlerscombatsimulator.com/pl

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jednostka z ta umiejetnoscia zadaje obrazenia tej ktorej atakuje, nastepnie nadwyzke ponad liczbe HP tej pierwszej zadaje nastepnej.

    Walka dziala w taki sposob, ze np atakujac 100 puszkarzami grupe 200 psow atakujesz de facto w nastepujacy sposob:

    - pierwszy puszkarz atakuje pierwszego psa
    - jesli tamten zadal wystarczajace obrazenia zeby zabic psa to drugi puszkarz atakuje drugiego psa, jesli nie, to drugi Pu atakuje nadal pierwszego psa (az ten zostanie zabity).

    = walka nie odbywa sie oddzialami jednostek tylko pojedynczymi jednostkami pomimo tego, ze nie jest to w zaden sposob zwizualizowane.

    I teraz miejsce obrazen obszarowych jest w powyzszym przykladzie jest takie, ze puszkarze ich nie posiadaja, wiec jesli taki puszkarz zada psu 120 obrazen a pies ma 5 HP, to nadwyzka przepada a nie przenosi sie na inne jednostki. Ergo 100 puszkarzy pomimo tego, ze sumarycznie jest w stanie zadac 11000-12000 obrazen zabije w rundzie walki tylko 100 psow. Gdyby puszarze posiadali obrazenia obszarowe to pierwszy puszkarz zabilby 12-24 psow, nastepny tyle samo itd, a walka wygladalaby diametralnie inaczej.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.