Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Znikające wojsko

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    19.05.2012
    Posty
    37
    Serwer
    Kolonia

    Znikające wojsko

    Na przygodę „Czarni Rycerze” wysłałem 5 generałów (nie ważne jakich) i kwatermistrza. Kiedy 2 pierwszych generałów już wylądowało, zacząłem ustawiać ich do bloku w G1 (pełny scenariusz) w tym czasie zaczęła lądować reszta generałów a na końcu kwatermistrz. Dla tego ostatniego zabrakło miejsca do lądowania, z tego powodu został przeniesiony automatycznie do menu gwiazdy, wojsko natomiast które „przyniósł” było dostępne, więc przydzieliłem je generałom. Rozpocząłem atak z blokiem, wysłałem 3 generałów, jakie było moje zdziwienie że ten drugi który powinien mieć 97 elitarnych żołnierzy nic nie ma, trzeci (MSW) ma tylko 112 puszkarzy, chociaż przydzieliłem mu jeszcze 108 rekrutów a ten pierwszy już walczy i ma jedynie 65 konnych oraz 0 elitarnych, a przydzielone miał 83. Strata duża nie była, tylko 65 koni, gdybym nie pilnował ataku, poległo by 112 puszkarzy.
    Dlaczego tak się stało, że od 3 generałów cofnięte zostało tylko to wojsko które przyniósł kwatermistrz?
    Powodem tego było przeniesienie przez mnie kwatermistrza z menu gwiazdy na „lądowisko” przygody w czasie trwania ataku. Kiedy zakończyło się jego „lądowanie”, natychmiast wojsko które miał na stanie idąc na przygodę, wróciło do niego.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    68
    Serwer
    Nowa Ziemia
    tak miałem też CR chyba 4 razy i to bez kwatermistrza, blok pada, patrzę w raport a tam genek ma 0E i 63K na początku bitwy!!

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na chwile obecna temat stawiania/ rozladowywania generalow jest kompletnie rozwalony i nie ma sensu polegac na mechanizmach gry tylko przeladowywac przygode kilka razy i patrzec jacy generalowie faktycznie stoja na wyspie (a po przydzieleniu wojska kilka razy sprawdzic czy sie przydzielilo).

    Z ciekawszych smaczkow to np kwatermistrz wracajacy na wyspe czasem nie ma miejsca zeby wyladowac i siedzi w gwiezdzie, a jak mu sie zrobi miejsce i ustawi go recznie to sie okazuje ze dalej ma przydzielone wojsko (wiec sie nie rozpakowal samoczynnie). Czasem natomiast dziala odwrotnie i sie rozpakowuje przy ladowaniu.

    Ustawienei generalow na przygodach tez potrafi sie samoczynnie zmieniac przy kilkukrotnym otwieraniu przygody i wracaniu na wyspe.
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 24.03.2016 o 16:59
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    niemocnyKamyk
    Piszecie tutaj o generałach a ja mam inną ciekawostkę nieco zbliżoną do Waszej historii.Mianowicie wczoraj po spaleniu wyspy stekami minęło może 5 minut i jakież było moje zdziwienie gdy jeden z sektorów najzwyczajniej zgasł...ktoś zna ten problem czy to kolejna niespodzianka od BB ?

  5. #5
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Dobrze że chociaż udało sie zauważyć niepełne składy.
    Mi przy puszczaniu ataku przylagowało przy wysyłaniu pierwszego bloku, niby wszystko wyglądało dobrze, pierszy wchodzi, drugi też i mistrz atakuje przywódcę sektora. Ale po stronie serwera było inaczej, pierwszy wogóle nie ruszył swoich 4 liter zmiejsca, a mistrz nie atakował przywódcy sektora. To co widziałem na ekranie, a to liczył serwer to były dwie zupełnie różne rzeczy. Całe wojo z 2 bloku i od mistrza przepadło.
    @niemocnyKamyk
    lagi, najzwyczajniejsze w życiu lagi.
    To czym teraz BB powinno się zająć to komunikacja na lini serwer - komputer gracza, bo to kulawe jak pająk na 2 nogach
    Ostatnio edytowane przez dario_j ; 23.03.2016 o 15:11

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Napisz w tej sprawie do Supportu, najlepiej bezpośrednio na adres: account.support@thesettlersonline.pl

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja to nawet nie wiem gdzie mi głównie Eż ostatnio giną ale giną notorycznie na zdradku. Już mam nawyk sprawdzania po atakach czy generały blokujące nie walczyły, wszystko wygląda ok, a pod koniec przygody się okazuje, ze EŻ wyparowało. Nie dawno z prawie 600 zginęła mi około 300 i wszystkie tawerniaki po atakach blokujących miały pełne skłądy i nigdzie indziej EZ nie używałam, co najwyżej 1sztukę. I to już kilka razy miałam takie akcję.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    5
    Serwer
    Nowa Ziemia
    U mnie przed konserwą wisiało 1 EŻ i 140 puszek. Wojsko wróciło z przygody z generałem i po wypakowaniu 'zawisło' niewiadomo gdzie. Zobaczymy czy konserwacja rozwiąże problem.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    17.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez dario_j Zobacz posta
    Dobrze że chociaż udało sie zauważyć niepełne składy.
    Mi przy puszczaniu ataku przylagowało przy wysyłaniu pierwszego bloku, niby wszystko wyglądało dobrze, pierszy wchodzi, drugi też i mistrz atakuje przywódcę sektora. Ale po stronie serwera było inaczej, pierwszy wogóle nie ruszył swoich 4 liter zmiejsca, a mistrz nie atakował przywódcy sektora. To co widziałem na ekranie, a to liczył serwer to były dwie zupełnie różne rzeczy. Całe wojo z 2 bloku i od mistrza przepadło.
    miałem identyczną sytuację
    a oprócz niej jeszcze na innym bloku. Jak tak ma to wyglądać to niech przywrócą broń mistrzowską w dropach z CR albo dają więcej saletry i rudy tytanu

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.05.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Kolonia
    Ja także choćby dziś po konserwie. Sprawa zgłoszona do suportu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.