Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem ze złożami

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.11.2013
    Posty
    4
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Problem ze złożami

    Po lekturze dużej ilości poradników, zapoznaniem się z kalkulatorami, postanowiłam zrobić na wyspie porządki i lepiej zaplanować gospodarkę. Mam jednak olbrzymie problemy z niektórymi budynkami. Głównie z chatami leśnika i łowcy. Stawiam je przy magazynie, wskazuje mi czas produkcji najczęściej 48 sek. ale po wybudowaniu nagle zaczyna wariować i zaczyna produkcję ze złóż które są nawet i na drugim końcu mapy. Czasem z 7 minut produkcji robi mi się 12... Podobnie jest z przenoszeniem budynków. Nic nie daje to, że złoże i magazyn ma pod nosem i tak pracownicy będą szli gdzieś strasznie daleko. Bywa też, że wszystko poustawiam dobrze, a po godzinie gry samo mi się poprzestawia i znów z drewnem jestem na minusie. Macie podobne problemy? Jest na to jakiś sposób? A może ja coś jeszcze przeoczyłam? Nie mam pojęcia czy jest to bug, czy po prostu ja coś robię źle.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z łowcami to sprawa jest prosta -> masz puste złoże to idzie do innego które jest najbliżej.
    Porada: pobuduj na chwilę więcej łowców przy wszystkich złożach żeby wyjechało do 0, wówczas pokasuj zbędnych łowców i doładuj złoże to które chcesz eksploatować.

    Z leśnikami nie ma wgl problemu -> podgląd pokazuje wartości chwilowe i na to nie zwracaj uwagi po prostu leśnik w swojej okolicy wszystko zasadził i poszedł gdzieś dalej, ale za chwilę jak drwal wytnie drzewo to w kolejnym cyklu znów tutaj będzie sadził blisko.
    Porada: Bardzo często wartość ujemna przy drzewach w podglądzie sygnalizuje prawidłową pracę (jeśli w podglądzie jakiś leśnik ma wartość 0 to znaczy ze wszystko jest zasadzone i nie ma możliwości sadzenia) Jeśli masz 3 leśników na 2 drwali to niczym się nie przejmuj.

    Sugestia: czasem ludzie proponują stawiać leśników i drwali w mniejszych grupkach ale w takich przypadkach czasem leśnicy zamieniają się swoimi obszarami, osobiście wolę mieć to w jednym miejscu, w miarę rozbudowywania wyglądało to tak:



    Obecna produkcja ok 11.200 (budynki na 3lvl)
    Ostatnio edytowane przez Van-de-Lord ; 11.11.2013 o 14:15

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Kolonia
    Siemanko. Ja mam podobne pytanie ale dotyczące produkcji drewna z drzew liściastych. Jak to u Was wyglada?

  4. #4
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wszystko wycięte, trzech leśników sadzi w pieńkach przed chatkami, to co zasadzą, drwale ścinają.
    Ponieważ nie ma nigdzie drzew to drwale i leśnicy nie łażą po całej mapie.
    Przy 20 drwalach oszczędza się 17 patentów.
    Drzewa nie zasłaniają widoków, łatwiej się szuka kolekcji.

    Dlaczego tak się dzieje zostało już na forum opisane więc nie będę się powtarzał.
    Ostatnio edytowane przez Kranderga ; 11.11.2013 o 22:07
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.