Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: O systemach i nie tylko

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj

    O systemach i nie tylko

    Cytat Zamieszczone przez Maverek Zobacz posta
    Nie porównuj Microsoftu z BB. Microsoft wyciąga wnioski ze swoich błędów.
    To offtop, ale bardzo ciekawy.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnego Windows Millenium. Microsoft sam przyznał, że tam jest błąd(wada) fabryczny w tym systemie (po ok. 2 miesiącach używania systemu zawsze sypał niebieskimi ekranami śmierci). I co? i nic
    Za kolejną licencję na kolejnego windowsa ( tym razem xp) musiałem zapłacić bo microszit nie poczuwał się do odpowiedzialności mimo moich monitów.
    Teraz na szczęście z tych ich systemów się wyleczyłem i używam czego innego, ale w okolicach roku 2000 nie byłem takim świadomym konsumentem.
    Microszitowi życzę wszystkiego co najgorsze, wait właśnie to się dzieje rynek się od nich odwraca. Mniejsza z jakich powodów.
    Ostatnio edytowane przez pitapit ; 23.07.2014 o 16:27

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez pitapit Zobacz posta
    Teraz na szczęście z tych ich systemów się wyleczyłem i używam czego innego [...]
    Microszitowi życzę wszystkiego co najgorsze, wait właśnie to się dzieje rynek się od nich odwraca
    Tzn używasz linuksa? I co sobie pod nim odpalisz poza przeglądarką, jakimś darmowym komunikatorem, gimpem i darmowym openoffice?
    Nie oszukujmy się MS to potężna samonapędzająca się machina (system + oprogramowanie + sprzęt + standardy) i w nosie ma problemy Kowalskiego kiedy korporacje kupują po parędziesiąt tysięcy licencji.
    Jeżeli ślepo wierzysz, że linuks jest panaceum dla MS to jesteś w błędzie. Postaw 10.000 stacji z linuksem w firmie i zobaczysz co się będzie działo. Koszt licencji to pikuś w zestawieniu z kosztami utrzymania/eksploatacji. Dla przykładu: http://osnews.pl/niemieckie-msz-wraca-do-windows/
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Slavetti Zobacz posta
    Tzn używasz linuksa? I co sobie pod nim odpalisz poza przeglądarką, jakimś darmowym komunikatorem, gimpem i darmowym openoffice?[/url]
    Wymieniłeś dokładnie to czego potrzebuję w systemie. Dam ci prosty przykład- u mojej mamy i siostry wrzuciłem Lubuntu (lżejszy klon Ubuntu). Od tego momentu mam święty spokój z serwisowaniem ich komputerów. Wcześniej wiecznie coś nabroiły nawet nieświadomie, teraz mają spokój chociażby z wirusami itd. Ja patrzę z mojej perspektywy dyżurnego serwisanta komputerów znajomych i rodziny. Od 2 lat jak coś im nie działa daję plytke z linuksem i działa od razu bez zabaw w sterowniki i konfigurację - coś jak MacOS czy Iphone(out-of-the-box). Może nie uwierzysz, ale doszło do tego, że modem gsm jest w Linuxie wykrywany od razu (mało tego masz ustawienia wszelkich możliwych operatorów) a na Windowsie o ile działa od razu to z bólami i nie do końca. Mam naprawdę po dziurki w nosie reinstalacji windows i ich konfiguracji oraz cyrków ze sterownikami. Linux działa od razu i o to mi teraz chodzi. Podam ci prosty przykład. Lubuntu gdzie wszystko działa stawiam w 20-30 minut, Windows+ sterowniki+ jakiś office i parę innych niezbędnych programów to zabawa na co najmniej 2 godziny. Nie mówiąc o tym, że awaryjnie odpalam system z płyty czy usb.

    Firmy to inna para kaloszy tam każdy przestój to realna strata, ja mówię tylko o zastosowaniach domowych. Jedynie gracze i graficy nie mają wyboru oraz firmy. Cała reszta spokojnie może na Linuxa migrować i będzie zadowolona.

    A jeszcze jedno Linux też zdarza się płatny głównie dla firm- Redhat CentOS. 90% serwerów i praktycznie wszystkie giełdy świata stoją na Linuxie. Odpowiem czemu- magiczne słowa stabilność, przewidywalność i responsywność. To się liczy w zastosowaniach naprawdę profesjonalnych. Nie mam zamiaru nikogo nawracać, po prostu mówię jak jest.
    Ostatnio edytowane przez pitapit ; 23.07.2014 o 17:15

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A to pociągniemy trochę OT bo temat ciekawy.
    W tych kontekście co napisałeś to jest dobry przykład zastosowania linuksa. Ja swego czasu stosowałem rozwiązania typu Windows + Recovery Card, dobrze skonfigurowane sprawdza się w 100%. Użytkownik może sobie nawet zrobić format c: a po restarcie i tak dostanie to co było wcześniej
    Jeśli ktoś nie chce wchodzić w Recovery Card to najlepszy wyjściem jest zrobienie obrazu systemu po instalacji + sterowniki + aplikacje. W przypadku wtopy przywracasz w parę minut cały system (oczywiście tracą te dane które są na partycji systemowej).
    Oczywiście dywaguje sobie tutaj w pewnym uproszczeniu i uogólnieniu.

    Co do obrażania się na MS podam taki przykład odnoszący się do dysków SSD. Na początku było z nimi masę problemów, za jakiś czas były już poprawione wersje i tak kupiłem sobie dysk SSD intela 520. Jakież było moje zdziwienie, iż po instalacji Windows co parę minut jest blue screen. (komputer oryginalny DELL stacjonarny na chipsecie Intela). Po nitce do kłębka okazało się, że trzeba wyłączyć zarządzanie energią dla kontrolera IDE grzebiąc w rejestrze. Po pewnym czasie Intel wypuścił nową aplikację do sterownika IDE w której można wyłączyć to zarządzanie energią stawiając fiszkę. Do tej pory intel nie wydał poprawionego Firmware dla swojego dysku SSD. Żenada.
    Drugi przykład, jakiś czas temu kupiłem dysk SSD Kingstona, jako że trafić miał do komputera z SATA2 więc nie było potrzeby wybierania demona prędkości. Po pewnym czasie dysk został podłączony do komputera z SATA3, zrobiłem test i... wynik poniżej żenującego. Okazało się, że w tym konkretnym modelu (jakaś ostatnia literka) Kingston zastosował pamięci asynchroniczne ... kupa do kwadratu...

    tak, że z tym obrażaniem to wiesz jak jest
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Rozmowa od postu pitapit to już offtop, nie chcę ich od tak kasować skoro chcecie pogadać więc proszę zaproponować nazwę tematu do którego trafią te posty w dziale offtop.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nazwa może być nawet taka sama, bug a bug
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Nowa Ziemia
    test

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.