Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: System aukcji - alternatywa dla handlu

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia

    System aukcji - alternatywa dla handlu

    Witam,
    Proponuję pewną alternatywę dla handlu,a mianowicie system aukcyjny pomiędzy graczami.

    1) Gracz wystawia x ilość danego towaru
    2) Inni gracze oferują jaki towar i w jakiej ilości są w stanie zapłacić
    3) Gracz wystawiający może zaakceptować jedną z ofert (np. dostępnych 5 ostatnich ofert), po czym transakcja jest finalizowana
    4) Czas aukcji ograniczony np. 1-2 godziny
    5) Jeśli gracz się nie zdecyduje na żadną z ofert, aukcja wygasa.

    Dzięki temu handel byłby ciekawszy i bardziej dynamiczny.

  2. #2
    Elelkal_
    Pomysł ciekawy jednak w takiej formie już to mamy na kanale "Handel". Wystarczy napisać na czacie a potem dokończyć transakcje na szepcie.

    PS. Dodaj ankietę

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    04.09.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez pedrak Zobacz posta
    Witam,
    Proponuję pewną alternatywę dla handlu,a mianowicie system aukcyjny pomiędzy graczami.

    ...
    4) Czas aukcji ograniczony np. 1-2 godziny
    5) Jeśli gracz się nie zdecyduje na żadną z ofert, aukcja wygasa.

    Dzięki temu handel byłby ciekawszy i bardziej dynamiczny.
    aha, ma kolega pomysły, dowcip i wyobraźnię

  4. #4
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    System aukcji w tej grze nie ma sensu ze wzgledu na to, ze praktycznie wszystkie towary maja na tyle mala wartosc, ze nie oplaca ich sie wiazac na 2h w jakims oddzielnym systemie w sytuacji gdy mozna je wymienic natychmiast. Traca na tym obie strony, bo sprzedajacy musi czekac na sfinalizowanie wymiany, a kupujacy traci na pewien czas surowce nie majac nawet gwarancji, ze w ogole uzyska w zamian to co chcial kupic.

    Aukcje moglyby sie przydac co najwyzej do rzeczy o bardzo malej dostepnosci typu lodowe.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #5
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Proszę o dodanie ankiety!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  6. #6
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez Betooniusz Zobacz posta
    aha, ma kolega pomysły, dowcip i wyobraźnię
    Też odniosłem wrażenie, że zwłaszcza ten pkt. 5 to tak dla żartu System aukcyjny dobrze sprawdza się w wielu grach, jednak najczęściej jest tak, że waluta, która jest używana do licytowania jest nieprzekazywalna. tj. można za nią kupować towary ale przekazać innym już nie. W TSO jednak jest odwrotnie. Czytając opis pomysłu odnoszę wrażenie, że zamiast ulepszyć handel jego celem ma być możliwość sprzedawania towarów po sztucznie zawyżonych cenach. Wystawiasz przedmiot, potem podbijasz cenę, a jak jest za niska, to nie akceptujesz oferty i znowu wystawiasz. Zakładam, że oferty innych graczy będą widoczne (inaczej nie byłoby sensu wprowadzać aukcji bo jak pisałem, to samo możesz zrobić na handlu i to bez angażowania programistów BB) w takim przypadku aby sztucznie podbić cenę wystarczy poprosić znajomego aby zaproponował wyższą. Jako, że wystawiający ma możliwość wyboru oferty, to teraz wybierze wyższą, jeśli ktoś się zdecyduje podbić cenę znajomego. W przypadku, gdyby nie było chętnych na przebicie oferty znajomego, to wystawiający może wybrać wcześniejszą ofertę. Jak widać na przykładzie pomysł wydaje się ciekawy ale tylko spowoduje patologię aukcyjną. Oczywiście można nieco przykrócić taki proceder korzystając z nieco innego rozwiązania, z którego korzysta każdy system aukcyjny. Mianowicie sprzedający nie miałby wyboru oferty (przynajmniej wewnątrz tego samego oferowanego towaru) i mógłby wybrać tylko najwyższą ofertę. W przypadku braku chętnych do podbicia oferty, musiałby wybrać ofertę znajomego ale i tak nic nie stoi na przeszkodzie aby zaraz po wygranej odesłać towar i wystawić jeszcze raz. Dlatego jak wyżej napisałem często w aukcjach używa się waluty, której nie można przekazywać. Ale można to obejść w nieco inny sposób. Jednaj nieraz za wystawianie oferty pobierana jest opłata, więc każda próba sztucznego podbijania oferty prędzej czy później prowadzi do sytuacji, że jest to po prostu nieopłacalne.
    Zdaję sobie sprawę, że obecny system wagi też ma swoje minusy i pewne niepożądane sytuacje mają miejsce ale wprowadzanie kolejnego wadliwego systemu nie jest nikomu potrzebne. Co więcej pewnie wymagałby stworzenie osobnego kanału bo inaczej obecny kanał handlowy byłby ciągle "spamowany". Kolejna sprawa, to fakt, że serwery i tak świecą pustkami a aukcje spowodują, że część towarów zostanie "przyblokowana", co tylko utrudni możliwość nabywania towarów. Gdyby aukcje dotyczyły wszystkich serwerów to zniwelowałoby to ubytek na poszczególnych serwerach ale na to BB nie przystanie. Także "Nie" dla pomysłu, przynajmniej na razie.
    Ostatnio edytowane przez Elelkal_ ; 15.09.2017 o 16:50

  7. #7
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jakby była ankieta dałbym nie, bo nie widzę sensu.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Myślałem że ten dział jest po to aby podawać pomysły wszelkiej maści,licząc się z tym że nie każdy przejdzie.
    To jest tylko pomysł, krótko opisany, bez detali.

    Betooniusz, jeśli to cię rozbawiło, to super

    W moim pomyśle nie chodzi o to że wygrywa najwyższa oferta, ale oferujący ma możliwość wyboru towaru (powiedzmy że ma podgląd wszystkich ofert i wybiera najlepszą dla siebie).
    Tu nie chodzi o to że wystawiam x towar a żądam towaru y i gracze podbijają.
    Wystawiam towar x a gracze oferuję całe spektrum towarów w różnych ilościach.
    Nijak to się ma do podbijania przez znajomych. Po co w ogóle? Co to da?
    Napisałem zresztą że jest to alternatywa a nie zamiennik za aktualny system handlowania.

    Przykład:
    Mam nadwyżkę marmuru np. 20k.
    Wystawiam, i pojawiają się oferty różnorakich surowców.
    Weryfikuję je, i na przykład stwierdzam ze oferta 1,5k złota jest atrakcyjna tym bardziej że mam jego niedobór - akceptuję. Koniec.

    Ja wiem że waga, handel w gildii, szept itp. - są to różne możliwości.
    W gildii gracze z wysokimi poziomami tak chętnie pomagają, że czasem mam wrażenie że handel dla mnie w ogóle jest niepotrzebny.
    Ale biorę pod uwagę fakt, że poziomy rozwojów i zasobów pomiędzy graczami, są tak duże, że wstyd non stop pytać o datki w postaci zasobów, tym bardziej że gracz z lvl 35 nie ma za wiele do zaoferowania w postaci pomocy (np w ramach gildii) graczowi z lvl 55

    Kolejna sprawa to to, że czasem ciężko jest znaleźć coś atrakcyjnego na wadze (nie mówię tu o szukaniu ofert za bezcen), ale o tym że nawet jak ktoś sprzedaje oferowany przez nas towar, to chcę w zamian taki jakiego nie posiadamy albo mamy go mało.
    Wystawiając aukcje tez się trudno wstrzelić w aktualne ceny, nawet jeśli mamy jakieś odniesienie w postaci podobnej oferty - możemy dać więcej aby nasza była atrakcyjniejsza.
    Generalnie, jak to mówią: Tyle jest coś warte, ile ktokolwiek jest w stanie za to najwięcej zapłacić
    Ostatnio edytowane przez pedrak ; 15.09.2017 o 17:50

  9. #9
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Po pierwsze, podstawowe ale wystarczające za pozostałe - to co proponujesz to nie jest żadna aukcja tylko udziwniona mutacja wagi
    I nie ma co tłumaczyć o co chodzi tego hm, niejasnego i dla mnie w pewien sposób sprzecznego opisu bo ze strusia przez pokucie go konia nie zrobisz.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Kolonia
    Dzięki za krytykę
    Ale może ktoś konstruktywniejszy się wypowie

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.