Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Znikające drewno

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Znikające drewno

    Witam,
    Od jakiegoś czasu (co najmniej od tygodnia) spada mi ilość drewna iglastego w magazynach.
    Jest to o tyle dziwne, że w zakładce ekonomia mam aktualnie +832 drewna na 12 godzin. Miałem wczesniej mniejszy przyrost ale ponieważ drewna ubywało podnioslem 2 drwali o jeden poziom. Jednak drewna nadal ubywa - na dobę okolo 1k.
    Dodatkową ciekawostką jest fakt że "produkcja" drzew w zakladce ekonomia jest na minusie, a jednak drzew na wyspie nie ubywa, ciągle mam wszystkie pola zajete przez drzewa, tak że więcej posadzić się nie da.
    Nie mam pojęcia o co może chodzić i jak przywrócić równowage.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    skoro drewna ci ubywało to znaczy że drwale rabali mniej niż przerabiali w tartakach i łucznicy. dalej tak jest.
    Zauważ, że odległość leśnika i drwala od złoża jest zmienna - idą do najbliższego złoża w danej chwili czyli w każdej chwili dane te są liczone od nowa (bo teraz może być to drzewo obok zakładu, a teraz może być to drzewo na drugim końcu mapy... - różnica w czasach dojścia jakieś kilka minut)

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To oczywiste, dlatego nie robilem paniki od razu. Ale jesli zawsze mam bilans na plus (wg wskazan zakladki ekonomia) i podnioslem wydajnosc drwali to cos tu jest nie tak.

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    26.06.2012
    Posty
    812
    Serwer
    Kolonia
    no i w tym względzie zdania są właśnie podzielone

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.05.2012
    Posty
    21
    Serwer
    Kolonia
    Od czasu eventu coś niedobrego stało się z produkcją drewna iglastego. Mimo podniesienia produkcji drwal nie wyrabia. Przed eventem spokojnie miałem 10 kilo drewna iglastego nawet bez premii za każdym razem lecz teraz nie mogę wejść nawet na 1 kilo mimo pilnowania premii nonstop . Posumowanie gospodarki podpowiada mi że powinienem mieć +13k w 12 godzin i pilnuje tego od wczoraj a mam mizerne 349 bali .

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sprawdziłem na stronie http://ceo-economy.appspot.com/
    Bilans drewna zgadza się mniej więcej z tym podawanym w grze.
    Dla mojego konta wyglada to nastepująco (na 12 godzin):
    chaty lesników: 7990
    Drwale: 8322
    Smolarze i tartak:7563
    Wyraźnie widać, ze zuzycie drewna jest mniejsze od produkcji i na dobe powinno przybywac ponad 1,5k drewna (a faktycznie jest niewielki ubytek).
    Ponadto powinno ubywac drzew na wyspie bo lesnicy sadzą mniej, a jednak drzew nie ubywa.

  7. #7
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Senlandia Zobacz posta
    Sprawdziłem na stronie http://ceo-economy.appspot.com/
    Bilans drewna zgadza się mniej więcej z tym podawanym w grze.
    Dla mojego konta wyglada to nastepująco (na 12 godzin):
    chaty lesników: 7990
    Drwale: 8322
    Smolarze i tartak:7563
    Wyraźnie widać, ze zuzycie drewna jest mniejsze od produkcji i na dobe powinno przybywac ponad 1,5k drewna (a faktycznie jest niewielki ubytek).
    Ponadto powinno ubywac drzew na wyspie bo lesnicy sadzą mniej, a jednak drzew nie ubywa.
    A masz tartaki i Łukmistrzów?? Bo to też strasznie bale wcina.

    Mam pewien pomysł. Wejdź w przelicznik produkcji obok handlu, zaznacz deski iglaste i kursorem kliknij na bale tak jak ja na screenie nr1.



    Następnie zrób screen tak jak w screenie nr2



    I wrzuć screen na forum, ułatwi nam to analizę wystąpienia jakiegokolwiek błędu, oczywiście doświadczenie i możliwości mizerne w porównaniu do BB ale zawsze coś można przemyśleć.

    Do wrzucania fotek polecam.
    http://www.images.net.pl/index.php
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 16.10.2012 o 20:38

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    25.04.2012
    Posty
    136
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie mam łuczarzy, a tartak tylko 1.
    Wrzucam fotki:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.