Zobacz wyniki ankiety: Kłus

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • powinien zostać tak jak jest: tylko przyspieszenie przy przenoszeniu i powrocie

    8 42.11%
  • powinien ulec zmianie tak, aby dopiero trzecia książka przyspieszała również atak

    5 26.32%
  • powinny być dwa osobne skille: jeden do przenoszenia i powrotu, drugi do ataku

    4 21.05%
  • w ogóle nie powinno być przyspieszania ruchu generała

    0 0%
  • jeszcze inna propozycja, jaka?

    1 5.26%
  • nie wiem

    1 5.26%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Umiejętności generała - Kłus

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Umiejętności generała - Kłus

    Pewnie obiło się już Wam o uszy, że BB pracuje nad drzewkiem umiejętności generałów (właściwie to już je doszlifowuje).
    Jedną z umiejętności, budzących największe emocje, jest kłus.
    W obecnej wersji przyspiesza on poruszanie się generała o 33%/66%/100% w przypadku przenoszenia generała lub powrotu z bitwy. Jest to ukłon wobec graczy, którzy obawiają się o to, że przyspieszenie ataku mogłoby namieszać w blokach. Rzeczywiście czasem może, ale są to sytuacje ekstremalne i wyjątkowe, które można policzyć na palcach jednej ręki. We wszystkich pozostałych wystarczy zmienić nieco ustawienie generałów do bloku albo wręcz nie robić nic.
    Takie rozwiązanie z kolei nie do końca satysfakcjonuje graczy, którzy - tak jak ja - nie dają się wystraszyć, sami przetestowali i przekonali się, że Kłus blokom nie szkodzi w takim stopniu, jak chcieliby to widzieć niektórzy.
    Kompromisem dla obecnego rozwiązania jest system:
    1. 50% przy przenoszeniu i powrocie z ataku
    2. 100% przy przenoszeniu i powrocie z ataku
    3. 100% przy przenoszeniu i powrocie z ataku i 50% przy ataku

    W ten sposób osoby, które obawiają się o bloki, mogłyby zainwestować tylko 2 manuskrypty i uzyskać dzięki temu maksymalne przyspieszenie mniejszym kosztem, a osoby, które bloki mają opanowane i nie straszni im biegający generałowie - mogłyby dołożyć jeszcze jeden manuskrypt żeby przyspieszyć również prędkość marszu do ataku.
    Ciekaw jestem Waszych opinii.
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 06.04.2017 o 13:49

  2. #2
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Zapraszam do dyskusji!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2016
    Posty
    73
    Serwer
    Złota Góra
    Nie proponujesz kompromisu, a dodatkowe przyśpieszenie, bo na drugim levelu gracze uzyskają szybkość trzeciego, a trzeci to dodatkowy bonus dla odważnych. Myślę, że wprowadzona ostatnio poprawka to strzał w dziesiątkę i ukłon w stronę graczy, jak widać można chcieć jeszcze więcej

    50% to więcej niż można było dotąd w praktyce przetestować i może sporo namieszać tam gdzie blokujemy kilka obozów, bo przecież ew. opóźnienie między każdym kolejnym gienkiem się kumuluje. Być może testy wykazały, że jednak sporo bloków nie wchodzi i stąd zmiana.

    Warto dodać, że ten jeden brakujący manuskrypt trzeba będzie zamienić na parokrotnie droższy tom, więc dla ostrożniejszych graczy zmiana będzie bardzo niekorzystna, a wielu graczy skuszonych oszczędnością będzie potem wściekłych, że pewne dotąd bloki przestały wchodzić.

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To akurat nie jest mój pomysł, ktoś inny zaproponował to na testowym.
    Obecna wersja nie jest ukłonem wobec graczy, tylko wobec paru osób obawiających się o bloki, z którymi jedynie w kilku wyjątkowych sytuacjach i kilku konkretnych poradnikach mogłyby rzeczywiście być problemy. W każdym razie, jeszcze przed zmianą, czyli kiedy Kłus działał również w ataku, przetestowałem ten skill na paru przygodach, skupiając się na płaczliwych przykładach LosAngela i niestety nie udało mi się podzielić jego strachów, prawie wszystkie bloki wychodziły perfekcyjnie, a w jednym czy dwóch trzeba było nieco przestawić obozy lub odczekać z puszczaniem.
    Mało kto bierze w ogóle pod uwagę fakt, że przyspieszenie marszu do ataku otwiera nowe pola do bloków, które wcześniej nie mogły się udać z powodu zbyt długiego czasu potrzebnego na dotarcie do atakowanego obozu (np przez strefę oddziaływania).
    Manuskryptu nie trzeba zamienić na żaden tom, nigdzie nie ma o tym mowy. Pomysł zakłada, że dwa pierwsze manuskrypty dają efekt taki jak obecnie, czyli max 100% przy transferze/powrocie, a dopiero trzeci manuskrypt przyspiesza marsz do ataku.

    W każdym razie, my point is, ja mówię "sprzedam towar za 2/3 ceny a za dodatkową 1/3 dostaniesz bonus" a kupujący odpowiada "nie, zapłacę pełną cenę ale bez bonusu".
    Chyba nigdy nie ogarnę...

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.03.2014
    Posty
    1
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    kiedy ma wejść to drzewko? dodatkowo ja bym proponowała udoskonalić introligatora bo wkurza mnie tak powolne robienie manuskryptów

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    To akurat nie jest mój pomysł, ktoś inny zaproponował to na testowym.
    Obecna wersja nie jest ukłonem wobec graczy, tylko wobec paru osób obawiających się o bloki, z którymi jedynie w kilku wyjątkowych sytuacjach i kilku konkretnych poradnikach mogłyby rzeczywiście być problemy. W każdym razie, jeszcze przed zmianą, czyli kiedy Kłus działał również w ataku, przetestowałem ten skill na paru przygodach, skupiając się na płaczliwych przykładach LosAngela i niestety nie udało mi się podzielić jego strachów, prawie wszystkie bloki wychodziły perfekcyjnie, a w jednym czy dwóch trzeba było nieco przestawić obozy lub odczekać z puszczaniem.
    Mało kto bierze w ogóle pod uwagę fakt, że przyspieszenie marszu do ataku otwiera nowe pola do bloków, które wcześniej nie mogły się udać z powodu zbyt długiego czasu potrzebnego na dotarcie do atakowanego obozu (np przez strefę oddziaływania).
    Manuskryptu nie trzeba zamienić na żaden tom, nigdzie nie ma o tym mowy. Pomysł zakłada, że dwa pierwsze manuskrypty dają efekt taki jak obecnie, czyli max 100% przy transferze/powrocie, a dopiero trzeci manuskrypt przyspiesza marsz do ataku.

    W każdym razie, my point is, ja mówię "sprzedam towar za 2/3 ceny a za dodatkową 1/3 dostaniesz bonus" a kupujący odpowiada "nie, zapłacę pełną cenę ale bez bonusu".
    Chyba nigdy nie ogarnę...
    smieszne w tamtych tematach jest to, ze "nie podoba mi sie bo bede musial zmieniac bloki" jest w ogole powaznie traktowane przez kogokolwiek (takze BB) jako argument.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Elelkal_
    Cytat Zamieszczone przez Natka84 Zobacz posta
    kiedy ma wejść to drzewko? dodatkowo ja bym proponowała udoskonalić introligatora bo wkurza mnie tak powolne robienie manuskryptów
    Drzewko wejdzie w swoim czasie, cierpliwości Introligator został już udoskonalony, możesz produkować księgi w specjalnym magazynie prowiantu, na którego można rzucać premie, tak samo jak i na introligatora.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2016
    Posty
    73
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    To akurat nie jest mój pomysł, ktoś inny zaproponował to na testowym.
    Obecna wersja nie jest ukłonem wobec graczy, tylko wobec paru osób obawiających się o bloki, z którymi jedynie w kilku wyjątkowych sytuacjach i kilku konkretnych poradnikach mogłyby rzeczywiście być problemy. W każdym razie, jeszcze przed zmianą, czyli kiedy Kłus działał również w ataku, przetestowałem ten skill na paru przygodach, skupiając się na płaczliwych przykładach LosAngela i niestety nie udało mi się podzielić jego strachów, prawie wszystkie bloki wychodziły perfekcyjnie, a w jednym czy dwóch trzeba było nieco przestawić obozy lub odczekać z puszczaniem.
    Mało kto bierze w ogóle pod uwagę fakt, że przyspieszenie marszu do ataku otwiera nowe pola do bloków, które wcześniej nie mogły się udać z powodu zbyt długiego czasu potrzebnego na dotarcie do atakowanego obozu (np przez strefę oddziaływania).
    Manuskryptu nie trzeba zamienić na żaden tom, nigdzie nie ma o tym mowy. Pomysł zakłada, że dwa pierwsze manuskrypty dają efekt taki jak obecnie, czyli max 100% przy transferze/powrocie, a dopiero trzeci manuskrypt przyspiesza marsz do ataku.

    W każdym razie, my point is, ja mówię "sprzedam towar za 2/3 ceny a za dodatkową 1/3 dostaniesz bonus" a kupujący odpowiada "nie, zapłacę pełną cenę ale bez bonusu".
    Chyba nigdy nie ogarnę...
    1. 33/66/100 % do szybkości powrotu i zmiany pozycji to średnio dużo szybciej niż 10/20/30% do wszystkich ruchów, więc wszyscy na tym skorzystają

    2. Takie zróżnicowanie w ramach jednej umiejętności może stanowić spory problem techniczny dla programistów, nie ma jeszcze podobnej pozycji, a poziomy różnią się wyłącznie liczbami. Zawsze można jednak zaproponować osobną pozycję w drzewku w zamian za coś innego.

    3. Najcenniejsze są umiejętności opłacane kodeksami, a do tych musimy wykorzystać 15 ksiąg niższego poziomu, może to być 5 manuskryptów i 10 tomów, ale też możemy użyć wszystkie 12 manu i tylko 3 tomy, dlatego czasem opłaci się towar za pełną cenę zamiast za 2/3

    4. Skoro chciałbyś towar za 2/3 ceny, a za resztę bonus, to może lepiej od razu zaproponować 50/100/150

  9. #9
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam!

    Głosy są bardzo zróżnicowane, dlatego zachęcam do dalszego głosowania.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    657
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez gilgalad_pl Zobacz posta
    1. 33/66/100 % do szybkości powrotu i zmiany pozycji to średnio dużo szybciej niż 10/20/30% do wszystkich ruchów, więc wszyscy na tym skorzystają

    2. Takie zróżnicowanie w ramach jednej umiejętności może stanowić spory problem techniczny dla programistów, nie ma jeszcze podobnej pozycji, a poziomy różnią się wyłącznie liczbami. Zawsze można jednak zaproponować osobną pozycję w drzewku w zamian za coś innego.

    3. Najcenniejsze są umiejętności opłacane kodeksami, a do tych musimy wykorzystać 15 ksiąg niższego poziomu, może to być 5 manuskryptów i 10 tomów, ale też możemy użyć wszystkie 12 manu i tylko 3 tomy, dlatego czasem opłaci się towar za pełną cenę zamiast za 2/3

    4. Skoro chciałbyś towar za 2/3 ceny, a za resztę bonus, to może lepiej od razu zaproponować 50/100/150
    ad. 1. Nie masz racji, bo większość dłużej grających ma sporo generałów, a wystarczy miesiąc intensywnej (lub tydzień bardzo intensywnej - pozdrowienia dla Obcego gry, żeby każdy miał 2 majorów i w większości przygód można puszczać ataki na zmianę i wszystko rozbija się o czekanie aż pierwszy gienek ubije. Do tego przyspieszenie ataku daje kosmos nowych możliwości blokowania 1r.

    ad. 2. Nie graczy zmartwienie co jest problemem dla programistów.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.