Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Wątek: Poradnik do wydarzenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej

  1. #1
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Poradnik do wydarzenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej

    poradnik w budowie.... będę dodawał na bieżąco


    Wydarzenie Mistrzostw Świata w piłce nożnej polega na pozyskiwaniu surowca o nazwie futbolówki, które posłużą nam w zakupach u kupca w zakładce o nazwie Mistrzostwa Świata.

    Zakładka Mistrzostw Świata u Kupca




    5 patentów budowlanych


    Wg. mnie jest to przedmiot, którego nie można nie kupić.






    Szczęśliwy Odkrywca


    Obecnie jest to najszybszy odkrywca w grze. Ma także dodatkową umiejętność, która sprawia że podczas poszukiwań znajduje dodatkową premie. Najczęściej przynosi Gorączkę Złota oraz Kosz Owoców Egzotycznych (największa szansa). Istnieje szansa na przyniesienie także następujących premii: Rytuał Żniwny, Młot damasceński, Gorąca herbata cytrynowa, Przekąska Stadionowa oraz Ciastka. Jak przetestuje dokładniej, zamieszczę proporcję w jakich szczęśliwy odkrywca przynosi te premie.



    Zaprawa


    Nowy surowiec, jeden z dwóch, które służą nam do podniesienia budynków na 6 poziom. W danym momencie 13.06.2014, jest potrzebny do trzech rodzajów budynków: gospodarstwa, kamieniarza marmuru oraz kamienia. Każdy musi sam ocenić czy kupi zaprawę, aby podnieść budynki na szósty poziom. Ja ze swojej strony mogę dodać kilka obliczeń, które pozwolą podjąć decyzje. Obliczenia są przeprowadzone na danych ze Słonecznego Grodu z dnia 13.06.2014.

    Gospodarstwo poziom 6 = 300 zaprawy oraz 1k granitu (~4,2k monet).
    300 zaprawy =~374 futbolówek (37,4k monet liczone jeżeli jedna futbolówka kosztuje 100 monet) =~298 klejnotów (19,4k monet, wysokość klejnotu obliczona na podstawie ceny Ulepszonego Silosu)

    Kupując od innych graczy futbolówki koszt podniesienia gospodarstwa na poziom szósty wyniesie nam 41,6k monet, licząc 10k zboża za 400m wyniesie nam 1,04kk zboża, co zwróci nam bez buffa 131040000 sekundach =1516 dniach. Reasumując gospodarstwo na poziomie 6 wyprodukuje nam po 1516 dniach tyle zboża, co koszt naszej inwestycji w 6 poziom.
    Kupując od innych graczy klejnoty, które zamienimy na futbolówki koszt podniesienia gospodarstwa na poziom szósty wyniesie nam 23,6k monet. Proporcjonalnie do wcześniejszych danych opcja z klejnotami wyniesie nam tylko 860 dni.





    Mistrz architektury



    Na testowym wyniki wyglądały tak jakby szanse były identyczne dla mistrza architektury tego z wydarzenia Bożonarodzeniowego. Przypomnę szansy dla mistrza architektury:
    • Posiadłość piratów - 15,62%
    • Statua Szalonego Kórlika - 14,28%
    • Arktyczna kopalnia - 15,24%
    • Lodowa Posiadłość - 15,59%
    • Glorietta - 15,78%
    • Pieniek - 15,21%
    • Ulepszony Magazyn - 1,81%
    • Monument Anioła - 1,78%
    • Biały Zamek - 1,75%
    • Wieża Wiedźmy - 1,5%
    • Mroczna Forteca - 1,45%





    Sportowe Pudełko Stefana oraz Mały zestaw kibica


    Jeżeli planujemy wydać klejnoty na futbolówki i chcemy wybrać jedną z powyższych opcji, opłacalnym wyborem jest Mały zestaw kibica ponieważ mamy zagwarantowane 250 futbolówek za 199 klejnotów, gdy przy Sportowym Pudełku Stefana (15 klejnotów) nie mamy 100% szansy wylosowania 20 futbolówek. Możemy wylosować 20 sztuk kolekcji która jest potrzebna do wyprodukowania premii (na przykład: teleskop, hełm, smar, pięść, róg, etc. )









    Terminarz


    Dzięki Terminarzowi pozyskujemy mecze (zielone okienka z piłką na nich), które służą nam do zaliczenia ciągu zadań. Dodatkowo z każdego meczu zdobywamy futbolówki, trzeba pamiętać, że premium ma wpływ na ilość futbolówek które zdobędziemy z pomyślnie zakończonej przygody. Możemy maksymalnie otworzyć jedno okno w jednym dniu, przegapienie otwarcia okna uniemożliwi nam zdobycie głównej nagrody, ale trzeba pamiętać, że można przegapione okna otworzyć za pomocą klejnotów. Szare okienka to okna z losowymi surowcami ( 20 klejnotów za otwarcie szarego przegapionego okna), złote okno nagroda do wyboru, musimy zaakceptować nasz wybór bo nie otworzymy okna.







    Specjalne premie na Letnie Wydarzenie

    Czerwona Kartka = 5x Kolor Czerwony + 5x Najlepszy Papier
    Wślizg = 10x Korki + 9x Smar
    Zablokowanie = 13x Naramiennik + 6x Pięść
    Rzut Rożny = 8x But + 5x Róg
    Faul = 7x Skórka od banana + 9x Mokra trawa
    Przewrotka = 6x Trąba powietrzna + 9x Elastyczna Sprężyna
    Podanie = 7x But + 7x Teleskop
    Główka = 7x Hełm + 7x Elastyczna Sprężyna
    Rzut karny = 11x Korki + 8x But



    Futbolówki


    Futbolówki pozyskujemy:
    • z poszukiwań skarbów
    • z zadań (270 futbolówek)
    • są losowo rozmieszczane na wyspie wraz z kolekcjami
    • z pomyślnie ukończonych meczy związanych z Mistrzostwami Świata w piłce nożnej 2014
    • z handlu
    • z małego zestawu kibica, otrzymujemy 250 futbolówek za 199 klejnotów
    • z sportowego pudełka Stefana mamy szansę na wylosowanie 20 futbolówek za 15 klejnotów
    • Wpisując kod 5AD-2237-C334 tutaj


    Spis dziennych zadań

    Parada : Wydajemy 250 koni Zyskujemy: 5x Hełm oraz 5x Róg

    Upominki : Wydajemy 350 rudy żelaza Zyskujemy: 5x Trąba powietrzna oraz 5x Mokra trawa

    Myto : Wydajemy 150 chleba oraz Musimy wyprodukować 15 szt. premii półmisek ryb Zyskujemy: 5x Kolor czerwony oraz 5x Róg

    Obchody : Wydajemy 150 wędlin Zyskujemy: 5x Korki oraz 5x Teleskop

    Ochrona : Wydajemy 80 stali Zyskujemy: 5x Skórek od banana oraz 5x Mokra trawa

    Pierścień dla mistrza : Wydajemy 100 rudy złota Zyskujemy: 5x Naramiennik oraz 5x Teleskop

    Komfort podróży : Wydajemy 350 narzędzi Zyskujemy: 5x But oraz 5x Smar

    Gorąca kąpiel : Zwiększ zapasy węgla o 250 szt. Zyskujemy: 5x Korki oraz 5x Pięść

    Dieta : Zwiększ zapasy wody o 100 szt. Zyskujemy: 5x Naramiennik oraz 5x Róg



    Poszukiwania skarbów (statystyki)

    Krótkie poszukiwania skarbów:
    • 3x futbolówki - 18%
    • 4x naramiennik - 23%
    • 4x hełm - 18%
    • 4x mokra trawa - 25%
    • 4x smar - 10%
    • 4x korki - 12%
    • 4x trąba powietrzna - 8%
    • Nic - 18%

    Niżej prezentuje dwie możliwe rozłożenia i szansy dla nich. Tam gdzie są elementy kolekcjonerskie szanse na nich rozkładają się tak jak opisałem powyżej. Istnieje jeszcze trzecia opcja, w której odkrywca nie znalazł ani futbolówek ani elementów kolekcjonerskich.








    Średnie poszukiwania skarbów:
    • 3x futbolówki - 36%
    • 8x naramiennik - 11%
    • 8x hełm - 17%
    • 8x mokra trawa - 17%
    • 8x smar - 17%
    • 8x korki - 14%
    • 8x trąba powietrzna - 8%
    • Nic - 16%

    Odkrywcy z długich poszukiwań skarbów mają szanse przynieść 2x kolekcje (1 slot - 84%; 2 slot - 20%). Mamy także 36% szansy na zdobycie futbolówek w 2 slocie.






    Długie poszukiwania skarbów:
    • 3x futbolówki - 84%
    • 8x naramiennik - 15%
    • 8x hełm - 18%
    • 8x mokra trawa - 24%
    • 8x smar - 18%
    • 8x korki - 18%
    • 8x trąba powietrzna - 7%

    Odkrywcy z długich poszukiwań skarbów przynoszą 2x kolekcje dodatkowo mają 84% szansy na przyniesienie futbolówek.





    btw. Sumarycznie nie będzie to 100%, ponieważ odkrywca, może przynieść więcej niż jedną rzecz. Szanse są liczone wg. prawdopodobieństwa wystąpienia takiego zdarzenia przy założeniu, że element może wystąpić więcej niż w jednym slocie przykład brak wykluczenia wystąpienia futbolówek przy wystąpieniu elementów kolekcjonerskich lub wystąpienie kilku elementów kolekcjonerskich ze względu na umiejętność. Pamiętajmy to są prawdopodobieństwa wystąpienia elementu kolekcjonerskiego, oczywiście trzeba pamiętać aby brać pod uwagę współczynnik błędu spowodowany małą ilością prób.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 30.06.2014 o 08:51

  2. #2
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mecze ;-)


    Mecz Towarzyski


    Na mecz towarzyski potrzebujemy 12 premii, poniżej zamieszczam dwie propozycje przy użyciu czterech premii:

    8x Faul = 56x Skórka od banana + 72x Mokra trawa
    1x Czerwona Kartka = 5x Kolor Czerwony + 5x Najlepszy Papier (mamy już wyprodukowaną, jeżeli zaliczyliśmy wcześniejsze zadanie z księgi zadań)
    2x Wślizg = 20x Korki + 18x Smar LUB 2x Zablokowanie = 26x Naramiennik + 12 Pięść
    1x Przewrotka = 6x Trąba powietrzna + 9x Elastyczna Sprężyna LUB 1x Rzut karny = 11x Korki + 8x But


    6x Faul = 42x Skórka od banana + 54x Mokra trawa
    1x Czerwona Kartka = 5x Kolor Czerwony + 5x Najlepszy Papier (mamy już wyprodukowaną, jeżeli zaliczyliśmy wcześniejsze zadanie z księgi zadań)
    5x Zablokowanie = 65x Naramiennik + 30x Pięść
    1x Przewrotka = 6x Trąba powietrzna + 9x Elastyczna Sprężyna LUB 1x Rzut karny = 11x Korki + 8x But


    Uwagi:
    • Nie zapomnijmy wybrać Napastnika, jest to jedno z wytycznych do zaliczenia przygody
    • Musimy użyć jednej czerwonej kartki, nie będzie to problemem ponieważ jedno ze wcześniejszych zadań polegało na wyprodukowaniu jej.






    Pierwszy mecz fazy grupowej


    Na pierwszy mecz fazy grupowej potrzebujemy 18 premii, poniżej zamieszczam najtańszą wersje:

    2x Rzut karny = 22x Korki + 16x But
    11x Faul = 77x Skórka od banana + 99x Mokra trawa
    5x Wślizg = 50x Korki + 45x Smar


    Uwagi:
    • Musimy użyć premii rzut karny, aby spełnić jedno z podzadań przygody.




    Finałowy mecz fazy grupowej


    Na finałowy mecz fazy grupowej potrzebujemy 21 premii, poniżej zamieszczam wg. mnie najbardziej opłacalne rozwiązanie


    4x Wślizg = 40x Korki + 36x Smar
    4x Podanie = 28x But + 28x Teleskop
    9x Faul = 63x Skórka od banana + 81x Mokra trawa
    4x Główka = 28x Hełm + 28x Elastyczna Sprężyna






    Runda pucharowa


    Na mecz Rundy pucharowej potrzebujemy 36 premii, poniżej zamieszczam propozycje z 4 premiami:



    3x wślizg = 30x Korki + 27x Smar
    7x Podanie = 49x But + 49x Teleskop
    17x Faul = 119x Skórka od banana + 153x Mokra trawa
    9x Rzut karny = 99x Korki + 72x But






    Ćwierćfinały


    Na mecz Ćwierćfinałowy potrzebujemy 50 premii, poniżej zamieszczam propozycje gdzie zużyjemy tylko 28 butów (najtańsza opcja):



    8x Czerwona Kartka = 40x Kolor Czerwony + 40x Najlepszy Papier
    6x Przewrotka = 36x Trąba powietrzna + 54x Elastyczna Sprężyna
    8x Wślizg = 80x Korki + 72x Smar
    4x Zablokowanie = 52x Naramiennik + 24x Pięść
    20x Główka = 140x Hełm + 140x Elastyczna Sprężyna
    4x Podanie = 28x But + 28x Teleskop


    Uwagi:
    • Wersja bez skórek od banana oraz tylko z 28 butami.
    • Wrzucamy premie w takiej kolejności w jakiej je wypisałem na podświetlone obozy.


    Ostatnio edytowane przez Idho ; 27.06.2014 o 12:51

  3. #3
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Odpowiedzi na pytania graczy ;-)

    [17:07] [SLAVS] cameloos: w jaki sposob (w jakim oknie nawigacji) moge wyprodukowac CZERWONA KARTKE?
    W magazynie prowiantu lub w Specjalnym magazynie prowiantu. Trzeba pamiętać, że nie zalicza do zadania premii wyprodukowanych ze specjalnego magazynu prowiantu.

    [19:32] [W-F] Leeeeo: wie ktos w ktorych dniach w terminarzu pojawiaja sie mecze pucharowe?
    Można policzyć na podstawie Terminarza, mecze są pod zielonymi okienkami.

    [20:08] [BotBA] SophieSonnerie: hej, mam pytanie. W zadaniu mam znalezc naramiennik na wyspie do zebrania, wszystkie 45 przedmiotow mam, a tego naramiennika nie. Macie naramiennik?
    Zadanie zaliczy jak odkrywca przyniesie naramiennik z krótkich poszukiwań skarbu. Czasami zdarza się nie zaliczyć zadania, ponieważ wydarzenie było nieaktywne w momencie powrotu odkrywców, można poznać po tym, że znikła nam zakładka wydarzenia z magazynu prowiantu czy Mistrzostwa Świata u kupca

    [21:30] [BB-BB] bachus1313: komus tez tak pochrzanili ze ma na minusie patenty ?
    [21:47] [HaII] RedWolfPL: siema,czy tylko mnie oszukano czy u was tez patenty budowlane sa na -1? :P
    Zbierz futbolówki, które pojawiły się na wyspie.

    [21:37] [BCafe] wondziu: czu uzywajac plomienia wrozki bedzie widac na wyspie eventowe kolekcje?
    Tak.

    [21:42] [N-I-E] Tusia80: hej czym pokonać obrońców?
    Po kliknięciu na obóz i wybraniu obrońcy, widzimy dokładny opis jaką premię trzeba użyć aby jednostka znikła.

    [21:43] [H-A] alkanta: czy mecze są do zdobycia tylkoa z kalendarza? mam zadanie ukończyc pierwszy mecz fazy grupowej.
    Tak, tylko.

    [21:45] [WSInt] Tony-Transport: gdzie moge znaleźć na wyspie eventowe przedmioty -zadanie naramiennik, but i rzut
    Kolekcje pojawiają się losowo i nie mamy żadnego wpływu co z nich się pojawi właśnie na wyspie.

    [21:48] [R-A-J] Hana1: skad sie biora fudbolówki?? ja nue mam na wyspie
    Proszę zapoznaj się z tym tematem

    [14:01] [MWO] mironostr: a kto wie dlaczego znikneła z magazynu prowiantu mozliwość twożenia eventowych zdazeń np fauli
    Re-log pomoże.

    [17:31] [DrmCr] wrobel_9: a dlaczego ja nie mam na wyspie zadnych itemkow meczowych?
    Zapewne wróciłeś po dłuższej nieobecności, dlatego musisz poczekać na następny rzut przedmiotów kolekcjonerskich, w nich będą przedmioty związane z wydarzeniem

    [17:50] [GR] Hbabcia: jak te naramienniki beda wygladac ?
    Naramiennik nie pojawi się nam na naszej wyspie, aczkolwiek jeżeli chcesz zobaczyć jaką on ma ikonkę możemy znaleźć ją w Magazynie, zakładka Wydarzenia.

    [11:47] [MoV] Bubaaaa: zrobiłam premia po kolka sztuk i teraz ja, daje 2 faule to oba mi zabiera
    "Zabiera" tyle premii ilu jest zawodników, w późniejszych rozgrywkach liczba zawodników zwiększy się do 8-10 i właśnie tyle premii może zabrać jeden obóz jeżeli mamy taką ilość.

    [12:21] [M-W] galrauch: a czy w dropie ze zwykłych przygód można otrzymać futbolówki?
    Na początku wydarzenia letniego nie było takiej możliwości, obecnie mamy możliwość zdobywania futbolówek oraz elementów kolekcjonerskich związanych z wydarzeniem letnim ze "zwykłych przygód". Przez okres kiedy zdobywanie futbolówek było niemożliwe BB zrekompensowało osobom, które ukończyły pomyślnie w tym okresie przygody, a nie otrzymały futbolówek czy elementów kolekcjonerskich w łupie, w moim przypadku wygląda to tak:





    [11:52] [INFI] Carrotka: witam, czy wysyłając odkrywce po przygode można dostać piłki?
    Nie można.

    [11:22] [N-N-G] Optymistka6: mam w zadaniu wygrac finałowy mecz fazy grupowej skąd tą przygode wziać?
    Z Terminarza. Trzeba pamiętać, że mecze są dostępne 12.06, 15.06, 19.06, 22.06, 26.06, 3.07, 10.07 , ostatni mecz otrzymamy 10.07 i wtedy będziemy mieli możliwość skończenia ciągu zadań związanego z wydarzeniem letnim.

    [12:52] [1MD1] in_vaginacja: gdzie mogę wytworzyć "podanie, wślizg, czerwona kartka" ?
    W magazynie prowiantu lub w specjalnym magazynie prowiantu. Jeżeli nie widzisz tych premii brak ich lub zakładki z wydarzeniami, musisz wykonać re-log (ponownie zalogować się na grę).

    [13:04] [BA-WI] agathka: witam, czy coś się zmieniło w kwestii piłek w dropach z przygód? czy dalej ich tam nie ma??
    Zgadza się i ich tam nie będzie. Sama implementacja nie miała takiej możliwości oraz na serwerze testowym w oknie wydarzeń nie było, żadnej informacji odnośnie takiej możliwości. Dopiero po wgraniu wydarzenia letniego na serwery live pojawiła się ta nieszczęśliwa sentencja "Łup z przygód" w oknie wydarzeń, ale zaimplementowana wersja nadal nie oferuje takiej możliwości pomimo tego wpisu.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 27.06.2014 o 14:01

  4. #4
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Inne ^^

    Tipsy:
    • Warto uzbierać odpowiednią ilość premii dla przykładowo dla 2-3 meczy, uruchomić premium i wtedy je zrobić w innym przypadku będziemy potrzebowali minimum 7 sztuk premium (7x jednodniowe premium).
    • Grad strzał oraz skrytobójca działają na przygody z wydarzenia letniego (mecze MŚ 2014). Obecna (16.06) wartość za obie premie na serwerze Słoneczny Gród oscyluje między 5k-8k monet.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 16.06.2014 o 17:27

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Słoneczny Gród
    w sportowym pudełku można znaleźć: 20x hełm lub 20x smaru lub 20x pięść lub 20x róg

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    15
    Serwer
    Nowa Ziemia
    i 20 teleskopów

  7. #7
    Odkrywca Awatar Shadow_mk
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    543
    Serwer
    Czarci Gaj
    hmm pudelka sa psu na bude po 1 kupujac 13 pudełek mamy SZANSE i tylko SZANSE na 13x20=260 piłek ( w praktyce bedzie to kilkadziesiat pilek i duzo smiecia ktorego z kolekcji bedzie jeszcze wiecej i nie da rady przerobic) i placimy za 13 pudelek 13*15 = 195 klejek a za 199 klejek mamy PEWNOSC ze dostaniemy 250 piłek wiec zalecam myslenie
    Będzie się działo!
    I znowu konserwy będzie mało.
    Będzie głośno, będzie radośnie
    Znów poczekamy razem całą noc.

    Ekipa nie oszczędza sił
    Już trochę im brakuje tchu.
    Polejcie wina również im
    Znów konserwa konserwy będzie rytm!
    ...

  8. #8
    Osadnik Awatar Fasi
    Dołączył
    18.05.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Odpowiedzi na pytania graczy ;-)

    [20:08] [BotBA] SophieSonnerie: hej, mam pytanie. W zadaniu mam znalezc naramiennik na wyspie do zebrania, wszystkie 45 przedmiotow mam, a tego naramiennika nie. Macie naramiennik?
    Zadanie zaliczy jak odkrywca przyniesie naramiennik z poszukiwań skarbu.
    Mam już 16 naramienników przyniesionych przez grubych i zadanie wciąż niezaliczone. Wysyłałem 2x na średnie.
    Być może trzeba wysłać na krótkie, bo części znajomym w gildii to zadanie zaliczyło po powrotach odkrywców z krótkich
    Ostatnio edytowane przez Fasi ; 14.06.2014 o 08:29

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    11.04.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niezły poradnik dzięki

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Fasi Zobacz posta
    Mam już 16 naramienników przyniesionych przez grubych i zadanie wciąż niezaliczone. Wysyłałem 2x na średnie.
    Być może trzeba wysłać na krótkie, bo części znajomym w gildii to zadanie zaliczyło po powrotach odkrywców z krótkich
    Trzeba czekać aż naramienniki pojawią się na wyspie.

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.