Zobacz wyniki ankiety: Dalej chcecie nudy w grze?

Głosujących
26. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK!!!

    9 34.62%
  • NIE!!!!!

    17 65.38%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Nuda w ekspedycjach

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia

    Nuda w ekspedycjach

    Jak w tytule. To nuda. Mam prosty sposób, aby temu zapobiec. Powinna być możliwość na wejście, na wyspę w ekspedycji podczas ataku. W ramach drugiego slota. Jak ktoś będzie miał zajęty, to jego wina. Podczas pobytu tam powinna być możliwość przeniesienia wież obronnych i zmiany w nich garnizonów. Jak to ma wyglądać według mnie?
    1. Wchodzimy na wyspę jak widać, że ktoś ją atakuje. W momencie kiedy pokazuje się wykrzyknik z informacją o ataku.
    2. Będziemy mieć możliwość za pomocą ekip budowlanych na przestawienie wieżyczek.
    3. Można używać w jednym czasie jednej ekipy do przestawienia wyłącznie jednej wieżyczki.
    4. Ekipie będzie zajmowało ileś czasu na przestawienie wieżyczki na jakąś odległość. Powiedzmy 1 minuta, o jedno pole, plus rozebranie jej i złożenie w nowym miejscu.
    5. Rozebranie i złożenie wieżyczki również wymaga czasu, ale więcej niż przemieszczenie jej o 1 pole. Załóżmy 5 minut.
    6. Przed przestawieniem wieżyczki garnizon musi się z niej wynieść, a to dodatkowy czas. Powiedzmy kolejna minuta.
    7. Po ustawieniu wieżyczki w kolejnym miejscu garnizon znów do niej wchodzi i zanim uzyska zdolność bojową, również potrzebuje na to czasu.
    8. Całość operacji przeniesienia o 1 pole powinna trwać mniej więcej tyle, co wędrówka szybkiego generała z ekspedycji i z powrotem.
    9. Kolejną wieżyczkę będziemy mogli ustawiać dopiero, jak ekipa odpocznie i jej inżynierowie przygotują się do ustawiania kolejnej wieżyczki. - To akurat czas, na spakowanie się szybkiego z rodzimej wyspy. wędrówka do ekspedycji i rozpakowanie się.
    10. Dopiero teraz możemy ustawiać kolejna wieżyczkę.
    11. Wymiana garnizonów w wieżyczkach polegałaby na podobnej zasadzie jak jego wyprowadzenie na odpoczynek kiedy budowniczowie zajmują się wieżyczką, aby ją przenieść..
    12. Garnizon w odpoczynku miałby dużo mniejszą siłę obronną i ataku, i mógłby być atakowany.


    Co więcej z tego>?
    Całość operacji może jednej i drugiej stronie walczących przynieść korzyści, albo straty. Grającym dużo więcej frajdy, szachów w grze i myślenia, a nie jechania standardowymi wzorcami.

    Co więcej z tego>?
    1. Ekipa budowlana musi się ogrzać, coś zjeść, wymienić narzędzia. Można do tego celu wykorzystać kupę niepotrzebnych i produkowanych w nadmiarze śmieci.
    2. Wojsko pod namiotami, również musi wziąć ze sobą prowiant i ekwipunek.

    Itd. Polecam ten pomysł bogom BB. Ta gra jest jedną wielką beczą nudów w obecnej postaci. Dajcie ludziom możliwość wykazania się na polu rywalizacji, a nie tylko kazać im patrzeć w cyferki, w magazynie.

    Jak najbardziej jestem za tym, aby nadal nie było wiadomo z kim się walczy.

    Jeszcze jedna ważna uwaga. Wieże można było przestawiać wyłącznie w obrębie sektorów w których sa pierwotnie ustawione. Chodzi o to, aby nie zawalić głównego bosa samymi wieżami. To byłoby nie do przejścia, przez atakującego i bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 29.11.2016 o 12:58 Powód: połączenie postów

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    9
    Serwer
    Kolonia
    Coś w tym jest. Jak dla mnie ekspedycje są trochę nużące, kwestia posiadania odpowiedniego zaplecza wojskowego, umiejętności wyliczenia bloku i sprawdzenia sposobu dojścia do przywódców (nawet najbardziej obstawioną kolonię da się podbić, bez stosowania podwójnych bloków). Dodatkową głupotą są niektóre miejsca, w których można ustawić garnizony, po prostu nic nie wnoszą.
    Co do interakcji miedzy graczami, zyskają ci co siedzą dłużej, stracą ci co mają mniej czasu na granie, więc pomysł do przedyskutowania, bo daleki jestem od faworyzowania którejś z grup graczy.
    Ciekawa mogłaby być ekspedycja grupowa (jakkolwiek miałaby wyglądać) albo jakieś zadania poboczne (losowe z puli) za dodatkowe punkty, które wymagałyby wykazaniem się sprytem (np.: podbij sektor tracą mniej niż 200 wojska, albo mniej niż 100 konnych, wykonaj podwójny blok) - oczywiście musiałyby być do zrealizowania.

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Kolonia
    Dodatkowo proponuję żeby zamek nie był ozdobą, ale dawał populację. Dzisiaj mimo wszystko mało osób jest zaineresowanych koloniami bo zamek nic nie daje, a populacja może byłaby zachetą do jego rozbudowy.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    Kocur. Proponuję złożyć z tym nową ankietę. Zagłosuję na tak.

  5. #5
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    zanim ty przestawisz wieżyczkę, ja ci zdążę podbić kolonię.
    bieganie, zaglądanie, sprawdzanie, czy może komuś zachciało się podbijać moją kolonię... takiej formie, jestem przeciwna

    ps. pytanie w ankiecie ni jak ma się do propozycji z twojego postu.
    więc przy okazji jestem na NIE sloganom zamiast pytaniom, wyborom odpowiedzi, które wprowadzają ankietowanego w błąd, braku opcji mam to w nosie - czyli obojętnie oraz kapitalikom i nadużywania znaków interpunkcyjnych.
    Ostatnio edytowane przez misiasia ; 15.07.2015 o 17:16

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    Może być inna, ale nie tak do końca mi podbijesz. To będzie tylko zależało od zużytego czasu. Jedna wieżyczka dobrze ustawiona w początkowej fazie może potężnie namieszać w całości. Szczególnie w najmniejszych ekspedycjach, gdzie na końcu jest ciasno z ilością woja, gienków i bloków. Przestawianie od ręki, jest bezsensowne, bo musiałby od ręki i przeciwnik wykonywać ataki, aby wyrównać szanse. Na ustawianie gienków tez czas się traci. Pamiętaj o tym, oraz na transport woja. Ustaiwnie i dawanie składu do ataku..

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Mnie ekspedycje nie zainteresują do póki nie udostępnią w nich możliwości grania jednostkami z Koszar, a jednostkami z Akademi w nowych zwykłych przygodach lub kooperacyjnych. Aktualnie ekspedycje, kolonie są jak gra w grze, nie ma pełnej integracji.

  8. #8
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez tojanik Zobacz posta
    [...]Jedna wieżyczka dobrze ustawiona w początkowej fazie może potężnie namieszać w całości [...]
    To po co jakaś zabawa w przestawianie, nie lepiej żeby była możliwość od razu ustawienia obrony tam gdzie ja chcę, a nie gdzie mi system pozwala?

  9. #9
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    To też nie było by dobre rozwiązanie, bo wszystkie wieżyczki stałyby przy zamkach

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    135
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez misiasia Zobacz posta
    To po co jakaś zabawa w przestawianie, nie lepiej żeby była możliwość od razu ustawienia obrony tam gdzie ja chcę, a nie gdzie mi system pozwala?
    Po co? Aby trenować szare komórki i aby nudy nie było. Jak pisałem wyżej, a nie doczytałaś, aby pobawić się choć ciut w strategię. takie szachy. Nuda, nuda i nuda. Co za przyjemność wejść do ekspedycji wiedząc, że zawsze się ja zrobi? Może troszkę niepewności wprowadzić? Taka forma jak teraz nie daje żadnych namiastek rywalizacji, nie mówiąc już o otępieaniu graczy. Każdę ekspedycję w formie obecnej jedziesz według schematów. To jest kretyństwo. Już wiesz po co. Szachy.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.