Zobacz wyniki ankiety: Rywalizacja gildii

Głosujących
82. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, to lub coś podobnego

    62 75.61%
  • Nie, ani to ani nic podobnego

    12 14.63%
  • Nie mam zdania

    8 9.76%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Rywalizacja gildii

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Rywalizacja gildii

    Po pierwsze chcę pochwalić BB za nowy system zadań gildiowych, naprawdę świetna zmiana. Znacznie chętniej i przyjemniej się je robi nawet jeśli czasami wydają się umiarkowanie opłacalne.

    Po drugie taki pomysł mi przybył pod czuprynę. Skoro już te zadania robi się chętniej i przyjemniej, to może wprowadzić jakąś rywalizację, żeby to chętniej i przyjemniej spożytkować. Proponuję, żeby raz w tygodniu, np przy okazji konserwy sumować MG zebrane przez gildię i - tak jak obecnie ekspedycje - publikować je w postaci rankingu. Ale to tylko jeden z aspektów pomysłu, podstawowy.
    Drugi aspekt jest następujący:
    Krok 1. Każdy gracz gildii, która utrzyma się w owym rankingu powiedzmy w pierwszej dziesiątce przez miesiąc, otrzyma możliwość zakupu budynku. Warunek jest taki, że gracz musi wykonać przez ten czas wszystkie co do jednego zadania gildii.
    Krok 2. Budynek ów z kolei (wyobrażam go sobie jak coś podobnego do złotej wieży), da możliwość zamiany MG na dowolny inny zasób w grze (mam na myśli te rzeczy, które w podsumowaniu gospodarki widnieją w zakładce "zasoby") według jakiegoś przelicznika, powiedzmy 1MG=1 zasób elitarny, 2 mistrzowskie, 4 zaawansowane, 8 średnich, 16 podstawowych i według wzoru: liczba zasobów x przelicznik x (poziom gracza/10). Oczywiście zasoby są dostępne dla graczy o określonych poziomach, tzn na przykład gracz na poziomie 1 czy 10 nie może sobie wyprodukować tytanu albo belek mahoniowych czy fasol.
    EDIT2: Wspomniany budynek musiałby być jednak dostępny raczej dla więcej niż dziesięciu, najlepszych gildii z danej kategorii wielkości, więc może tutaj warunkiem jego otrzymania byłoby, że w ciągu miesiąca każda gildia, której aktywni gracze (czyli pewnie tacy, którzy otrzymują ZG) wykonują swoje zadanie. Albo jeszcze inaczej: do postawienia budynku potrzeba jakiegoś nowego zasobu, który dostaje każdy członek gildii, która robi te zadania a ilość tego zasobu zależy od odsetka liczby członków gildii wykonujących zadanie w stosunku do wszystkich aktywnych członków tej gildii.

    EDIT: a może nie zasoby, tylko konwersja MG na gwiezdne monety (dla osób, które mogą z nich korzystać ze względu na poziom)?
    EDIT2: a może konwersja MG na kryształy? oczywiście nie nieograniczona, że powiedzmy taka, żeby w skali miesiąca wyszło dodatkowo jakieś 10-20% kryształów w stosunku do tego, co mamy z dziennych zadań.

    Ale żeby nie było tak łatwo jak się wydaje, po pierwsze budynek można uruchomić pod dwoma warunkami, 1. wszystkie zadania gildii w miesiącu wykonane przez gracza, 2. gildia przez cały miesiąc utrzymuje się w pierwszej dziesiątce (?) rankingu. Po drugie, budynek można uruchomić tylko raz w ciągu miesiąca, wybrać zasób, który ma być wyprodukowany z MG i budynek mozolnie zasób ów wytwarza aż do kolejnego miesięcznego podsumowania rywalizacji. Można też wprowadzić jakieś ograniczenie, np że przerobić można tylko jakąś część MG uzbieranych w ciągu miesiąca.
    Według zaproponowanego przelicznika gracz na poziomie 50. mógłby w ten sposób zamienić 1000 MG na 80k dowolnego podstawowego zasobu w ciągu miesiąca.

    I zanim spadnie na mnie fala krytyki, nie skupiajmy się na samym przeliczniku, bo ten wiadomo kto wymyśli. Chodzi o zasadę i zasadność propozycji.
    Ostatnio edytowane przez Larxand ; 05.03.2017 o 09:42 Powód: interpunkcja;uzupełnienie

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Sam pomysł rywalizacji dobry tyle, że u Ciebie skomplikowany.
    Zanim BB opracuje, wdroży i usunie błędy to lata przed nami
    Prostszy pomysł - ranking tak ale nagroda to dodatkowe monety Gildii.
    Przykładowo:
    I miejsce - 100% więcej
    II miejsce - 80% więcej i tak w dół do 10 miejsca.
    Jest to zdecydowanie prostsze a też byłoby zachętą
    Trzeba by było tylko jakieś współczynniki przy liczeniu zadań wprowadzić w zależności od wielkości gildii.
    Ostatnio edytowane przez RedJul ; 26.01.2016 o 13:26

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    No pewnie trochę byłoby przy tym roboty, zgoda. Ale z mojego (i pewnie nie tylko) punktu widzenia monety gildii nie mają większej wartości, bo nie ma w sklepie oferty, która byłaby dla mnie atrakcyjna i w efekcie chomikuję je (pewnie też bez sensu). Owszem, mogę je spieniężać, nawet u nas całkiem zacnie to się kalkuluje, ale czy o to ma chodzić? Poza tym nie sprzedaję ich ponieważ mam nadzieję, że być może w sklepie pojawi się coś na tyle wyjątkowego, że z przyjemnością te monety wydam. Dlatego wydaje mi się, że taki nowy budynek, nowy kontent, mógłby być bardziej zachęcający niż prosta premia za miejsce w rankingu i na tym chciałbym się skupić (żeby nie wprowadzać zamieszania).

  4. #4
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    ranking super sprawa.
    ale zaraz będzie płacz, że mała gildia nie ma szans z dużą, więc można by zrobić ranking dla kilku kategorii gildii.

    budynek do przerabiania mg na inne surowce już mam, nazywa się kantor handlowy
    i znając życie, przelicznik tam będzie o niebo lepszy, niż ten "wykalkulowany" przez bb

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To, że ranking musiałby uwzględniać kategorie wielkości jest tak oczywiste, że nawet nie przyszło mi do głowy, żeby o tym wspominać.

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam.

    Ciekawy pomysł. Zapraszam do głosowania!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  7. #7
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Larxand Zobacz posta
    To, że ranking musiałby uwzględniać kategorie wielkości jest tak oczywiste, że nawet nie przyszło mi do głowy, żeby o tym wspominać.
    i tu jest pies pogrzebany, cos co jest oczywiste dla nas graczy, na twórców gry, to jakieś s-f i nie biorą tego pod uwagę
    dlatego miedzy innymi masz kodeks w zg

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.12.2013
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a mi sie pomysl podoba, jestem za ;]

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Po pierwsze chcę pochwalić BB za nowy system zadań gildiowych, naprawdę świetna zmiana. Znacznie chętniej i przyjemniej się je robi nawet jeśli czasami wydają się umiarkowanie opłacalne.
    Proszę cię... Nie dobijaj mnie...
    To co napisałeś w pierwszym akapicie koliduje z twoim pomysłem.

    ranking super sprawa.
    ale zaraz będzie płacz, że mała gildia nie ma szans z dużą, więc można by zrobić ranking dla kilku kategorii gildii.
    Niekoniecznie. Można wyciągać średnią zdobytych monet na ilość członków, tyle że to by nie wypaliło bez opcji takiej że zadanie gildii pojawiałoby się przez cały czas po zakończeniu, czyli zrobisz ZG to od razu pojawia się następne. W innym wypadku zawsze będą wygrywały największe gildie. A co do podziału na kilka kategorii to jest bez sensu. Bo są gildie w których jest 60 osób a niewiele robi ZG. I jedyne co by powstało to jeszcze większe roszady miedzy gildiami co znowu by skutkowało że wygrywałyby ciągle te same gildie. Sam pomysł jest spoko, ale to nie wypali w takiej postaci kiedy jest coś do wygrania. Byłoby to niesprawiedliwe dla wielu graczy. Przeszedłby jedynie sam ranking bez nagrody.
    Ostatnio edytowane przez Piotru70 ; 27.01.2016 o 00:54

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Potencjał jest, to podbiję.

    Cytat Zamieszczone przez Piotru70 Zobacz posta
    jedyne co by powstało to jeszcze większe roszady miedzy gildiami co znowu by skutkowało że wygrywałyby ciągle te same gildie. Sam pomysł jest spoko, ale to nie wypali w takiej postaci kiedy jest coś do wygrania. Byłoby to niesprawiedliwe dla wielu graczy. Przeszedłby jedynie sam ranking bez nagrody.
    Jeśli powstawałyby roszady między gildiami, to raczej wygrywałyby ciągle inne gildie. Nagrody zdobywaliby ci, którym by na nich zależało=angażowaliby się. Żadnej niesprawiedliwości tu nie ma. Chcesz mieć karatekę, działasz w evencie. Chcesz mieć nagrodę i miejsce w rankingu, działasz w gildii.

    ponownie up
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 05.02.2017 o 19:32 Powód: połączenie postów

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.