Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Miałem sen

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia

    Miałem sen

    Pewnego dnia ujrzałem portal do innego świata, pełnego magii, ścierania się wpływów różnych kultur i barwnych postaci. Portal ten wyglądał właśnie, jak poniżej:



    Po przejściu przez portal i długą ścieżkę wijącą się pośród skał, moim oczom ukazał się przepiękny widok, zapierający dech w piersiach



    Załoga jednego z tych latających pojazdów dostrzegła mnie i zabrała na swój pokład. Od nich dowiedziałem się, że trafiłem do krainy zwanej The Settlers Online! Ludzie Ci wskazali mi sposób, jak mogę powrócić do własnego świata - musiałem odbyć długą wędrówkę i odnaleźć Aladyna i Piękną Księżniczkę, którzy mogli przywołać dzięki lampie oliwnej Czarny Wir - magiczny portal łączący światy.
    Pod koniec dnia zostałem wysadzony na skraju lądu z radą, aby udać się do najbliższej osady i tam uzyskać dalsze wskazówki co do mojej podróży. Oto poniżej kapitan tego latającego statku, który pomógł mi w pierwszych dniach. Jego imię brzmiało dziwnie, jest umieszczone na dole wspomnienia:



    Trafiłem do osady zwanej Oslsta, biednej, niewielkiej, zlokalizowanej na brzegu oceanu.



    W osadzie tej spędziłem kilka lat, będąc szkolonym do władania orężem oraz ucząc nowych technologii, w tym obsługi podniebnych statków zwanych Excelsiorami. Były to często potężne, podniebne krążowniki, wykorzystywane do eksploracji nowych terenów i walk o nowe zasoby.



    Szczególnie dobrze wspominam okresy zimowe, gdy święta zwane eventem przywoływały wspomnienia dawnych dni, ludzi i życia, za którym tęskniłem. Mimo, że w krainie tej było pięknie i wręcz magicznie, nie czułem się dobrze, było jak dla mnie zbyt niebezpiecznie.



    Aż nadszedł w końcu dzień, w którym udało się zebrać wyszkolonych ludzi, generałów, i wyruszyć na ostateczną przygodę.



    O świcie udaliśmy się na nowe lądy, w poszukiwaniu Aladyna i Pięknej Księżniczki.



    Po wielu, wielu dniach walk, blokowania obozów, flankowania, odzyskiwania sił, udało nam się dotrzeć do miejsca, gdzie Aladyn wraz z Piękną Księżniczką mieli swoje ogrody - magiczne, dzięki posiadanej przez nich czarodziejskiej lampie oliwnej.



    Widząc liczebną przewagę sił Aladyn się poddał, a Piękna Księżniczka Szeherezada obiecała, że za darowanie życia pomoże mi wrócić do domu. Nad rankiem udaliśmy się w pobliże małej osady, gdzie Księżniczka przywołała Czarny Wir. Ogromna, potężna moc od pierwszych chwil przyciągała mnie do siebie. Wiedziałem, że moja przygoda się kończy, czułem smutek rozstając się z moimi towarzyszami, ale jednocześnie radość, że wracam do domu. Zdążyłem krzyknąć - Dziękuję wam wszystkim, żegnajcie!!!! - i zapadła nicość.



    Gdy otworzyłem oczy okazało się, że znajduję się w szpitalnej sali, podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Jakież było poruszenie na dźwięk moich słów, gdy zapytałem - gdzie jestem?
    I dowiedziałem się, że miałem poważny wypadek, że w śpiączce spędziłem wiele tygodni. Przejęty opowiadałem, w jakich krainach byłem, jakich doświadczyłem przygód, nikt mi nie wierzył, wszyscy tylko kiwali głowami ciesząc się z mojego powrotu do zdrowia. Sam miałem wrażenie, że był to sen, jednakże dzięki Gwiezdnej Monecie, jaką trzymałem od chwili wybudzenia w zaciśniętej dłoni wiedziałem, że The Settlers Online istnieje na prawdę!

    Grafiki wygenerowane przy pomocy Midjourney.
    Ostatnio edytowane przez Glavo ; 28.11.2022 o 21:05 Powód: literówka

  2. #2
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Fajnie mieć marzenia Dużooo zdrówka

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    29.10.2018
    Posty
    263
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Świetne

  4. #4
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Hej Glavo!


    Bardzo dziękuję za podzielenie się Twórczością!

    Wysłałam na Twoje konto 500 klejnotów!

    Dzięki!
    BB_Penelopa

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Ooo... serdecznie dziękuję!

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Glavo Zobacz posta
    Ooo... serdecznie dziękuję!
    Wysłałam do Ciebie wiadomość prywatną!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    piękne

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.