Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja opinia?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem za

    2 28.57%
  • Jestem przeciw

    1 14.29%
  • Jest mi to obojętne

    4 57.14%
Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nowe dane w rankingach

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra

    Nowe dane w rankingach

    Hej,

    Czy nie zastanawialiście się kiedyś, jaka jest największa pojemność magazynu, populacja itp. osiągnięta przez innych graczy?

    Wstępnie proponuję, żeby był wyświetlany ranking według następujących kategorii danych/wartości:
    • Pojemność magazynu
    • Populacja
    • Ilość wykonanych przygód (tu można jeszcze podzielić na typy)
    • Ilość umieszczonych budynków (również można podzielić na te na obszarze lądu, wody, przestrzeni powietrznej i podziemnej, poziom rozbudowania itd.)
    • Produkcja danego surowca (tu może być problem z premiami itd. - do analizy)
    • Jednostka wspólna, wykazująca "dochodowość" wyspy (produkcja wszystkich surowców skonwertowana na wspólną wartość, powiedzmy w klejnotach itd.)
    • Ilość zdobytego doświadczenia (tu też jest nie do końca jasne, bo jest maksymalny poziom i gwiezdne monety)
    • Ilość aktywnie przegranych godzin, dni (to może niekoniecznie)
    • Dane z menu gwiazdy
    • ...

    Pomysł, z tego co sprawdzałem przejawiał się uprzednio. Aczkolwiek, nie udało mi się znaleźć takiego wątku, który dotyczył kompletnej istoty zagadnienia.

    W aktualnej formie rankingi, wyglądają tak jak można było przewidzieć podczas ich wprowadzania.
    Nie ma zainteresowania i to globalnie. Z racji, że ten element występuje już na stronie głównej - przydałoby się coś z tym zrobić. Co to za gra w którą nikt nie gra, pomyśli ktoś nowy odwiedzając naszą witrynę.



    Nie znam co prawda struktury danych, ale teoretycznie wydawałoby się, że nie wymaga ingerować w warstwę aplikacji, żeby wprowadzić wyżej przedstawiony koncept. Wszystko zależy jak wygląda baza danych. Stąd, pytanie bardziej do deweloperów - co według nich jest możliwe jak również co sami mogą zaproponować z tego co mają do dyspozycji.

    Z poważaniem.
    Ostatnio edytowane przez broda102 ; 10.07.2022 o 09:37

  2. #2
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez broda102 Zobacz posta
    Czy nie zastanawialiście się kiedyś, jaka jest największa pojemność magazynu, populacja itp. osiągnięta przez innych graczy?
    Nie.



    ___
    A tak na powaznie, nigdy nie widzialem sensu tworzenia rankingow takich rzeczy w ktorych zeby przodowac trzeba celowo i konsekwentnie grac w sposob przeciwny do optymalnego. Poza tym spora szansa ze takie rankingi wygraja multikonciarze, bo to im najlatwiej np zabudowac cala wyspe domkami na jednym z kont.


    W aktualnej formie rankingi, wyglądają tak jak można było przewidzieć podczas ich wprowadzania.
    tylko, ze to nie problem samych rankingow a 90% zawartosci gry
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 10.07.2022 o 17:40
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,071
    Serwer
    Złota Góra
    za, tylko co z tego jak bb i tak niczego nie wprowadza w tej grze bo nie potrafi

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.