Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 118

Wątek: Zmiany w grze - 23.03.2022 - Dyskusja

  1. #101
    Początkujący Odkrywca Awatar Stary_Niedźwiedź
    Dołączył
    02.03.2020
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @GregorrGame
    Ja nie mam pretensji o to że chcesz kupic taki pakiet czy inny. Dziwie się tylko że przy obecnym stanie gry sa ludzie ktorzy wydaja realne pieniadze na niedzialajacy sprawnie produkt. Tyle.

  2. #102
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak była Beta też graczom wiele błędów nie pasowało, a kupowali klejnoty czy te słynne paczki po 40 zł z generałem szlomem.
    Jak graczowi się gra podoba to po co ta nagonka i wyrażanie w ten sposób swojego zdania na stan gry.
    Zmiany idą na lepsze, ale nie ma co ukrywać, że gra wróciła do Bety Unity.

    Sam z doświadczenia wiem, że praca na zmienionym oprogramowaniu może przysporzyć sporo pytań czy niewiadomych.
    W naszym przypadku dostaliśmy "pakiet startowy" i ... radź se sam.
    I wiesz co mnie najbardziej drażni, to że zamiast wsparcia jest coraz więcej jadu i oczekiwań.

    Więc zapanujcie nad swoimi emocjami, bo widząc po Waszych wpisach śmiem twierdzić,
    że możecie nie wiedzieć z jakimi problemami borykają sie pracownicy BB.

    Nie bronie ich tylko rozumiem. A w pracy też się spotykam z takimi, którzy uważają, że wiedzą lepiej.

    Jak Was gra wkurza, zróbcie sobie przerwę, odpocznijcie.
    Bo zwariujecie tutaj.

    Co do gry, na Unity nie gram, ale na Unity gram na testowym.
    Są postępy, ale daleko jeszcze do tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni na flashu.

  3. #103
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    I wiesz co mnie najbardziej drażni, to że zamiast wsparcia jest coraz więcej jadu i oczekiwań.
    ale wsparcia czego konkretnie ?

    Pracowalem kiedys w firmie ktora w branzy sie niezbyt dobrze kojarzy, mielismy przepisac system informatyczny na nowsze technologie ze wzgledu na to ze w przyszlosci mialy byc problemy z supportowaniem obecnego rozwiazania ze wzgledu na nowsze wersje Javy. Nawet w tej firmie i nawet przy wszystkich jej patologiach, switchover byl planowany na rok pracy i ten rok mial byc zamkniety 1,5 roku przed planowanym wygasnieciem supportu, zeby w warunkach produkcyjnych stara i nowa wersja systemu miala okazje dzialac przez przynajmniej 9 miesiecy gdzie zainteresowani beda mogli sprawdzic czy spelnia oczekiwania i czy finalne przelaczenie jest mozliwe czy moze wygeneruje problemy ktore trzeba rozwiazac.

    Mamy 2022 rok, to co sie dzieje teraz w warunkach jakiejkolwiek firmy ktora szanuje swoich pracownikow i klientow powinno sie dziac w 2018 roku a nie 4 lata pozniej. Stad z samego faktu tego, ze robota nie tylko nie zostala skonczona przynajmniej 3 lata temu tylko z tego co widac dopiero sie rozkreca firma nie zasluguje na wsparcie tylko porzadnego kopa w odpowiednia czesc ciala i bojkot wszystkiego co sie kojarzy z Ubi, za robienie z ludzi *****i. A tym ktorzy dobrowolnie przy tym pracuja nalezy sie wpis w CV zeby kazdy przyszly pracodawca wiedzial z kim ma do czynienia.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #104
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Opowiem Wam historię.
    Kupuję sobie buty. Są za ciasne. I chodzę, narzekam, jęczę, żalę się wszystkim na około. I ludzie mi mówią: toć je zmień! A ja, że nie, bo wydałem pieniądze, bo mi się należy jakość, wprawdzie obsługa w sklepie mnie nie rozumie, ale swoje wiem! I dalej chodzę, i narzekam: kuźwa, ciasne! Bąble mam! Co za gófno! Co za syf!
    Mija rok.
    A ja na stronie producenta piszę, że nie umie robić butów, że się już nawet rozkleiły! Podeszwa odchodzi!
    Znajomi mówią: zmień! A ja, że nie! Bo przecież już tyle czasu chodzę!
    Producent wypuszcza nowy model butów. Znajomi patrzą na mnie podejrzliwie, a ja biegnę do sklepu, kupuję nowe buty, NA PEWNO BĘDĄ LEPSZE!
    I nie są!
    OOOOOOO!!!!!! Co za syf! Co za chłam! Oddajcie moje pieniądze!
    Znajomi mówią: innych butów nie ma? Daj spokój.
    A ja wołam, że NIEEEE!!!!! Wydałem już tyle kasy, że NALEŻĄ MI SIĘ! Napiszę to na stronie producenta! MUSZĄ pasować!

    Resztę sobie dopowiedzcie.
    To, że gra komuś nie pasuje, nie musi grać. Gra może innym pasować mniej lub bardziej, więc odpuśccie sobie, dajcie szansę innym.
    proste.

  5. #105
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z przykladem srednio trafiles, bo sprawa spasowania butow jest kwestia indywidualna, a jakosci tego co oferuje producent - grupową.

    Stąd jesli produkt ktory oferuje jest w stanie rozkładu i podjęte działania nie wskazują, żeby miało sie to kiedykolwiek zmienic, to jak najbardziej zasluguje na to zeby mu wystawic stosowna opinie, coby inni ludzie sie, mowiac kolokwialnie, nie nacieli i nie kupowali butow ktore rozlatuja sie zaraz po kupieniu
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #106
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Tyle w temacie wadliwych butów
    oraz gier


    1. Jeżeli sprzedany Produkt ma wadę, Klient może:
    a) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży, chyba że producent niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla Klienta wymieni wadliwy Produkt na wolny od wad albo wadę taką usunie. Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość Produktu z wadą pozostaje do wartości Produktu bez wady. Klient nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada Produktu jest nieistotna;

    b) żądać wymiany Produktu na wolny od wad albo usunięcia wady. Producent jest zobowiązane wymienić wadliwy Produkt na wolny od wad albo usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta;

    z zastrzeżeniami i na zasadach określonych we właściwych przepisach Kodeksu Cywilnego.

    2. Klient może zamiast zaproponowanego przez producenta usunięcia wady żądać wymiany Produktu na wolny od wad albo zamiast wymiany Produktu żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie Produktu do zgodności z umową w sposób wybrany przez Klienta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez producenta. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość Produktu wolnego od wad, rodzaj i znaczenie stwierdzonej wady, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie narażał by Klienta inny sposób zaspokojenia.

  7. #107
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wszystko ładnie i pięknie tylko UBI nie stosuje się do żadnych zasad handlowych i norm ogólnie przyjętych ...w regulaminie ma zapisane ze za nic nie odpowiada a wszystkie założone przez nas konta u nich są ich i tylko ich własnością i każda ich krytyka powoduje ban lub perma i nikt i nic nie jest w stanie tego zatrzymać zatem...? wszystkie żale możecie sobie wsadzić W BUTY ja już to załapałem i nie gram pod ich dyktando a jak mi pasuje.

  8. #108
    Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To była odpowiedź dla Glavo na idiotyczny przykład z butami.
    Ja w zasadzie też już nie gram, zerkam raz dziennie, żeby klejki leciały. Jak gra padnie to się ucieszę.

  9. #109
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    26.05.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Czarci Gaj

    Client nie działa

    Od wczoraj Client nie działa "Nie można połączyć się z serwerem zdalnym ....."
    Ruskie nas odcieli???

  10. #110
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    działa jak najbardziej na dwóch rożnych kompach w rożnych lokalizacjach...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.