Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Serwer testowy

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Serwer testowy

    Skuszona "reklamą" nowej aktualizacji na testowym, postanowiłam sprawdzić co się tam ciekawego dzieje.
    I mam problem ... drugi pasek postępu logowania dochodzi do końca i staje, na amen. Do tej pory tego nie było, zarówno na testowy, jak i na normalny serwer wchodziłam na unity bez problemów. Może trzeba czekać, ale ile? Raz poczekałam dłużej i ku mojemu zdziwieniu usłyszałam efekty dźwiękowe z testowego, ale pasek ani drgnął i nic się nie zmieniło. Jeżeli tak to ma wyglądać, to gdzie tu zmiana na lepsze?
    Czy ktoś ma podobnie? Albo wie dlaczego tak się dzieje i czy coś można z tym zrobić?

  2. #2
    Osadnik Awatar DukeNukem-PL
    Dołączył
    14.10.2013
    Posty
    104
    Serwer
    Złota Góra
    Właśnie za pierwszym uruchomieniem po tej aktualizacji tak miałem, przeładowałem stronę i załadowało się poprawnie.
    Gra działa szybciej niż przed aktualizacją, w końcu widać odkryte kopalnie a wartości zasobów są od razu widoczne po najechaniu kursorem, paski produkcji zawierają informację o czasie do zakończenia...
    Czyli jest lepiej jednak na słabszych maszynach brakuje wydajności do tej z wersji we Flash. I pewnie nigdy jej nie osiągnie.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To nie jest kwestia odświeżania, ciastek i takich tam
    Próbowałam wejść wiele razy i na różnych przeglądarkach, efekt zawsze jest taki sam.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar Stary_Niedźwiedź
    Dołączył
    02.03.2020
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja wszedlem z ciekawosci i musze stwierdzic ze jest lepiej. Wciaz wiele trzeba poprawic ale widze ze powoli prace ida w dobrym kierunku. Estetycznie wyglad okienek, przyciskow, tekstu itp jest poprawiony i wizualnie jest lepiej. Wysylanie specjalistow na testowym jest sprawniejsze niz w wersji live (klient jednak wciaz rzadzi). Niestety wyspa wciaz doczytuje sie na brzegach ekranu gdy przesuwamy widok zbyt szybko. Dalej nie wyglada to zbyt dobrze. Ogolnie jest lepiej, powolutku do przodu.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pozwolę sobie się nie zgodzić Skoro wcześniej nie miałam żadnych problemów z wejściem na testowy, to znaczy że nie jest lepiej.
    I jestem więcej niż pewna, że ten problem nie tylko mnie dotyczy. A skoro jest na testowym, to znając BB/Ubi, zostanie przeniesiony na normalne serwery.
    I może bym się cieszyła, bo więcej osób zaczęłoby korzystać z klienta, ale po pierwsze chyba nie o to powinno chodzi żeby utrudniać grę, a po drugie w obecnej sytuacji nie mam pewności czy działanie klienta nie jest zagrożone.

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    https://forum.diesiedleronline.de/th...=1#post1842790

    ...,,Pierwsze ładowanie serwera testowego po tej wersji potrwa dłużej. Jednak wyspa ładuje się wtedy bezpośrednio, a nie w małych pojedynczych sekcjach, co powoduje opóźnienia i zamrożenie ramek. Jeśli po 10 minutach nadal się nie załaduje, wyczyść pamięć podręczną Unity (nie zwykłą pamięć podręczną przeglądarki).

    I jeszcze jedna uwaga na marginesie: chociaż
    czasy wczytywania mogą być minimalne, nie wszystkie problemy z niestabilnością zostały rozwiązane. Wizyty na wyspie przyjaciół i ogólne (niewymienione źródła błędów) są nadal opracowywane. To kolejny krok na naszej mapie drogowej. Jak zawsze, dostosowano tylko to, co zostało odnotowane w dzienniku zmian.''

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jak już pisałam wyżej, to nie jest kwestia ciastek, historii itp., wszystko to czyszczę na bieżąco.
    Ale się zawzięłam i odpaliłam testowy na waterfoxie i poszłam zmywać naczynia Kiedy wróciłam, po 15-20 minutach, wyspa była załadowana. Więc pomyślałam oki, teraz sobie odświeżę i pójdzie migusiem No i nic z tego, znowu to trwa w nieskończoność.
    I jak to tak ma wyglądać, to ponownie pytam ... gdzie tu zmiana na lepsze?

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar Stary_Niedźwiedź
    Dołączył
    02.03.2020
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mi wszystko dziala jak powinno na 3 kompach ktore mam: i5, gf1050ti 16GB Win10, laptop i3 4gb win10 home, Macbook Air i5, 8GB (Win10 na bootcampie, tak, mozna miec Windowsa na Macu) i u mnie wszystko dziala. Moze to wina tego w jakim stanie jest twoj system? Masz wszystkie aktualizacje windowsa? Moze masz jakies apki/procesy w tle ktore w jakims stopniu zamulaja ci system.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wszystko mam aktualizowane na bieżąco. W tle też nic raczej nie działa. Nawet jak coś zamula, to zamula od dawna.
    Nie mam najmniejszego problemu z wejściem do gry na unity. Do tej pory nie miałam również problemu z wejściem na testowy.
    Jak mam problem, to rozwiązywanie zaczynam od siebie Napisałam tutaj, bo skończyły mi się pomysły
    Poza tym wiem, że jak sama tego nie ogarne, to na BB/Ubi nie mam co liczyć. I wiem też, że nie ja jedna mam ten problem.
    I jeszcze jedno ... wg mnie ten problem nie jest związany ze sprzętem/programami/ciastkami itp. Jeśli już, to z konkretnymi kontami.
    Ostatnio edytowane przez G0514 ; 13.03.2022 o 16:24

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Zmienili sposób ładowania wyspy teraz jest w jednym kawałku a nie w kilku. Gra ma straszne wymagania sprzętowe


    Wczytywanie wyspy trwa około 30 sekund za pierwszym razem może było 2 razy dłużej

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.