Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Celność jednostek

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.01.2017
    Posty
    17
    Serwer
    Czarci Gaj

    Celność jednostek

    Kto mi wytłumaczy o co chodzi z celnością jednostek? Jeżeli wrogi oddział ma w danej bitwie 0% celności to na logikę nie powinien nikogo trafić, a jednak niszczy moje jednostki. Jak to jest liczone? Są jakieś wzory na obrażenia albo coś tego typu?

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    celność określa ile jednostek zada maksymalne obrażenia
    Weżmy np takiego Łowce, dmg 30-60, celność 60%
    Z tego wynika że 60% jednostek z oddziału Łowców zada max dmg czyli 60, a pozostałe 40% jednostek min dmg czyli 30

    Tylko jednostki z min dmg = 0, i zerowej celności nie zadają obrażeń
    Ostatnio edytowane przez set2g ; 05.03.2022 o 15:10

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    celność określa ile jednostek zada maksymalne obrażenia
    Wiem ze to czepianie sie, ale nie ile jednostek tylko jaka pojedyncza jednostka ma szanse na zadanie max obrazen.
    Gdyby % dotyczyly statycznego podzialu na jednostki trafiajace i nie - nie byloby wariacji w wynikach walki.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik Awatar DukeNukem-PL
    Dołączył
    14.10.2013
    Posty
    104
    Serwer
    Złota Góra

    Celność jednostek taką jaka jest

    Cytat Zamieszczone przez Lord_Valentino Zobacz posta
    Kto mi wytłumaczy o co chodzi z celnością jednostek? Jeżeli wrogi oddział ma w danej bitwie 0% celności to na logikę nie powinien nikogo trafić, a jednak niszczy moje jednostki. Jak to jest liczone? Są jakieś wzory na obrażenia albo coś tego typu?
    To jest opisane w Archiwum w grze.
    Klikamy "zębatkę" pod własnym awatarem w grze, klikamy 'Archiwum', następnie po lewej znajdujemy rozdział 'Wojsko' oraz temat 'Atrybuty i zdolności jednostek':
    https://ibb.co/MS2CTbX

    I jest tak jak napisał sparkz.
    Na zrzucie jest opisane jak należy rozumieć 'Celność', punkt 2) w powiązaniu z 'Siłą ataku', punkt 3).
    Większość graczy myśli że 'Siła ataku' przybiera wartości z rzekomo podanego jej przedziału ale tak nie jest. To może wynikać z tego, że wartości są podane z oddzielającym je myślnikiem. Ale 'Siła ataku' nie jest przedziałem "od ... do ..." tylko oznacza że przybiera jedną z dwóch podanych wartości: albo minimalną albo maksymalną z podanym prawdopodobieństwem 'Celności'. Aby pozbyć się niepewności losowania wartości Siły ataku można dodać generałowi umiejętność powiększającą o 10% celność dowodzonych jednostek co dla jednostek z podstawową 90% celnością daje im 100% pewność ataku z maksymalną siłą.

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.