Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: reset hasła

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.02.2022
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia
    Niestety, w podobny sposób straciłem konto, po zabawie z VPN. Dziś Wielka Brytania, jutro Stany Zjednoczone, pojutrze Holandia, i stop - blokada. Mam w domu całą sieć poprzez VPN z routera, i tak to dostałem wymuszenie zmiany hasła. Konto było też kiedyś zakładane poprzez VPN, na to nałożył się brak dostępu do email, bo cała domena dawno nie istnieje, i koniec grania.
    Nie pomogły zakupione na koncie Ubisoft inne gry, dowody przelewów, nie pomogło to, że kupowałem klejnoty za realne pieniądze, nie pomogły screeny, ani podawanie skanu dowodu osobistego.
    W trosce o bezpieczeństwo nie mogli mi pomóc. Znaczy, ten bot, co pomaga, nie mógł pomóc.

    Ubisoft nie zabrania korzystania z VPN, jedynie co, to odradza. A prawda jest taka, że ostatecznie to na użytkowniku spoczywa cały problem udowodnienia, dlaczego konto było założone w Meksyku, ostatnia próba logowania z Holandii, a pisze Polak. I Polak musi pisać po angielsku, bo konto założone z IP meksykańskim, łączy się z meksykańską pomocą.

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.01.2020
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Krabuga Zobacz posta
    Niestety, w podobny sposób straciłem konto, po zabawie z VPN. Dziś Wielka Brytania, jutro Stany Zjednoczone, pojutrze Holandia, i stop - blokada. Mam w domu całą sieć poprzez VPN z routera, i tak to dostałem wymuszenie zmiany hasła. Konto było też kiedyś zakładane poprzez VPN, na to nałożył się brak dostępu do email, bo cała domena dawno nie istnieje, i koniec grania.
    Nie pomogły zakupione na koncie Ubisoft inne gry, dowody przelewów, nie pomogło to, że kupowałem klejnoty za realne pieniądze, nie pomogły screeny, ani podawanie skanu dowodu osobistego.
    W trosce o bezpieczeństwo nie mogli mi pomóc. Znaczy, ten bot, co pomaga, nie mógł pomóc.

    Ubisoft nie zabrania korzystania z VPN, jedynie co, to odradza. A prawda jest taka, że ostatecznie to na użytkowniku spoczywa cały problem udowodnienia, dlaczego konto było założone w Meksyku, ostatnia próba logowania z Holandii, a pisze Polak. I Polak musi pisać po angielsku, bo konto założone z IP meksykańskim, łączy się z meksykańską pomocą.
    Przez ponad 2 lata logowała się prawie zawsze z tego samego IP z którego było też zakładane konto. VPN używała jedynie przez 2 dni kiedy były problemy techniczne i nie można było zalogować się normalnie. Na stronie Ubisoftu można przeczytać żę jeśli nie można wejść na email połączony z kontem to oni z radością pomogą. Nie wymagamy od nich nawet radości, niech zwyczajnie pomogą. Przecież to chore żeby każda sprawę z jaką zwracają się do nich gracze załatwiali odmownie. Wczoraj Penelopa obiecała nam pomóc. Odpowiedziałyśmy na wiele pytań dotyczących szczegółów konta które może znać jedynie właściciel. Zobaczymy co zrobią w naszej sprawie. Dam znać czy będziemy jeszcze grały w TSO czy to dla koniec gry. Pozdrawiam wszystkich którzy to czytają
    Ostatnio edytowane przez LeoMichela ; 10.02.2022 o 14:51

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    04.07.2012
    Posty
    418
    Serwer
    Kolonia
    a wystarczy wyłączyć Dwustopniową weryfikację , na koncie

    https://account.ubisoft.com/pl-PL/security-settings

  4. #14
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.01.2020
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    No tak, ale zeby to zrobic trzeba miec dostep do konta ubisoft a problem jest taki ze go nie mamy

  5. #15
    Początkujący Osadnik Awatar Maverek
    Dołączył
    05.08.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tak np. Gumek z Radomia ten sknera

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jaki problem ma ubisoft; nie może być tak bezduszne, ponieważ problem zweryfikowania gracza ( babaZEwsi odpowiedziała na wszystkie pytania dot. konta) nastąpił w mojej opinii, więc ''contra facta non valent argumenta. Nie wymagam wiele, jedynie zwykłej życzliwości i empatii dla naszej koleżanki, bo to jest jej konto, w które też m.in zainwestowała swoje finanse, a może tam już nie ma ... ludzi.

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.03.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    może liczą na kaske za klejki zeby nadgonić tracone lvl

  8. #18
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.10.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez z3nfist Zobacz posta
    a wystarczy wyłączyć Dwustopniową weryfikację , na koncie

    https://account.ubisoft.com/pl-PL/security-settings
    Dwustopniowej weryfikacji i tak się nie włączy bez dostępu do konta pocztowego użytego do konta Ubisoft

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.01.2020
    Posty
    14
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sprawdzono że konto jest siostry. Zostało nam wydane ID konta, które rzekomo miło pomoc w odzyskaniu. Na razie wszystko na nic. Brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony supportu. Wszędzie zaznaczają że w razie jakichkolwiek problemów pomogą, ale jak się do nich zwrócisz to olewają. W poniedziałek rozpoczyna się ewent walentynkowy. Proszę niech ktoś z suportu wypowie się pod postem co mamy zrobić żeby odzyskać konto.

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    21.02.2016
    Posty
    39
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Penelopa lub ktoś inny z administracji, prosimy o reakcję jeżeli zależy wam na aktywnych graczach reagujcie, za parę dni event i nasza koleżanka chciałaby go rozpocząć w poniedziałek

Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.