Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gildia - po co to...?

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar Stary_Niedźwiedź
    Dołączył
    02.03.2020
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Gildia - po co to...?

    Pytanie do Penelopy, jak w temacie:
    • Jaki jest sens bycia czlonkiem gildii? Co zyskujemy poprzez to?
    • Jaki jest sens instnienia samych gildii w TSO?

    Rynek nie dziala wiec zbieranie monet gildii jest tak uzyteczne jak wachanie swoich bakow...
    Mi grubasy tygodniowo znosza wiecej monet niz ja przez miesiac zbiore poprzez robienie zadan gildii...
    Same zadania gildii sa kompletnie bez sensu... Zadania powinny byc tak skonstruowane aby zaangazowac czlonkow gildii do wspolpracy.
    Dla przykladu (ponizej), co to za bzdurne zadanie i jak to sie ma do zadania gildii???
    Rownie dobrze mogloby to byc zadanie dzienne...


  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Moim zdaniem zadania gildii powinny dawać członkom coś tak unikalnego, jak chociażby premię - powiedzmy, do podróży generałów, albo doładowań złóż. Robisz zadania, leci premia x10%, 11, czy ileś, przez jakiś czas. I każdemu by zależało być w takiej gildii, gdzie faktycznie byłoby odczuwalne działanie.
    Wprowadzić podatki: im więcej populacji, tym więcej zżera Ci zasobów, powiedzmy -1 na godzinę. Zadania gildii - spowolnienie lub zatrzymanie na jakiś czas efektu.
    Proste.
    I masz rację, efekt bycia w gildii jest bardziej psychologiczny, niż ekonomiczny.

  3. #3
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Myślę, że znasz odpowiedź na to pytanie.

    Gracze mogą nawiązać kontakty, mogą sobie pomagać, grać razem w przygody, porozmawiać. Możesz zyskać pomoc podczas gry (towary, przygody, looty). Jak źle policzyłeś czas na odbudowę wojska i premium się kończy to ktoś dołączy i pomoże zrobić przygodę.
    Nie mamy jednak wpływu na aktywność gildii i jej członków.
    Odnośnie zadań, niech zaproponuj proszę ankietę, aby inni mogli się też wypowiedzieć, w jaki sposób zmienić zadania. Sugestie zostaną przekazane odpowiednim osobą do rozważenia i być może w przyszłości coś ulegnie zmianie, jednak nie możemy tego obiecać.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2012
    Posty
    126
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oczy krwawią i brak mi słów ...

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Stary_Niedźwiedź
    Dołączył
    02.03.2020
    Posty
    258
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wszytsko to co opisałaś, droga Penelopo, można robić bez potrzeby bycia członkiem gildii.

    Zamieszczanie ankiety nie ma sensu, bo musiałoby być tyle opcji wyboru, ilu jest graczy.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.10.2019
    Posty
    9
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Stary_Niedźwiedź Zobacz posta
    Wszytsko to co opisałaś, droga Penelopo, można robić bez potrzeby bycia członkiem gildii.

    Zamieszczanie ankiety nie ma sensu, bo musiałoby być tyle opcji wyboru, ilu jest graczy.
    Popieram przedmówcę. W mojej Gildii nigdy nie wiadomo kto jest a kogo nie ma, gdyż, po tych wszystkich zmianach;
    - Maile czasem nie dochodzą
    - Nie widać kto jest a kogo nie ma
    - Wiele osób zrezygnowało z gry ze względu na ciągłe wieszanie się gry, czy też liczne błędy (chociażby wspomniane przeze mnie kopalnie, na które nikt nadal nie odpowiedział...)
    Słowem ~ nie. To co pani napisała działa Tylko w Teorii, podczas gdy w praktyce jest ograniczone przez, cóż, samą grę i jej błędy (o czym dalej).
    A co do zadań gildii i kwestii socjalnych, to, ponownie, przedmówca ma rację.
    - Oferty handlu z osobami z gildii mają te same ograniczenia czasowe, jak i dodając wspomniane problemy z wiadomościami ... handel w gildii jest niemal martwy (często wysyłam oferty, które zostają anulowane z powodu przedawnienia)
    - Zadania gildii wykonuję Tylko jeśli są łatwe bądź same się spełniają (wydobądź X marmuru / wypłać marmur) i olewam wszelkie inne. Konsekwencje? Żadne - monety gildii są bezwartościowe, a zważywszy na ich ilość oraz to iż niemal nikt ich nie robi (bo po co? mało ich i nie dają nic), więc są na tę chwilę zapychaczem przestrzeni bez żadnego zastosowania.

    A co do ankiety to, pozwolę sobie poprawić panią; Pytanie; "w jaki sposób zmienić zadania" zawiera pewien fałsz logiczny - O zmianie zadań można rozmawiać Jeśli efekt zadań Działa. To też póki Sklep Gildyjny nie działa, jak i oraz jego oferta nie przyciąga w żaden sposób, to rozmowa o zadaniach gildyjnych samych w sobie jest zapychaczem miejsca; Gdybaniem o tym, czy cień może mieć depresje, bo cały czas tylko podąża za kimś bez własnego zdania.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez BB_Penelopa Zobacz posta
    Witam serdecznie!


    Nie mamy jednak wpływu na aktywność gildii i jej członków.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    nie tylko macie wpływ ale jesteście głównymi sprawcami tego, że gildie i serwery gry są puste, a granie w settlersy przypomina jazde na rowerze o kwadratowych kołach

    trochę odpowiedzialności za czyny i słowa bo jesteś przedstawicielem ''poważnej'' firmy wyznaczonym do kontaktów z graczami

    bardzo proszę nie odwracaj kota ogonem i traktuj nas poważnie, niezdarność BB w naprawianiu błędów ale i twój osobisty, ostatni ''wyczyn'' w sprawie zimowego domu mieszkalnego (od WIELOKROTNEGO: drodzy gracze, oni to naprawią ale nie wiem kiedy, do KRÓTKIEGO - nie naprawią bo tak miało być, LOL) sprawia że nie jesteśmy w nastroju do żartów

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.