Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 82

Wątek: co to bylo?

  1. #21
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    16.09.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    hmm ciekawe bo najpierw wydolnosc gry spadla do zera a pozniej mnie wywalilo i myslalem ze mi komp padl a tu taka lipa nawet serwery rosyjskie stoja oporem wiec dzis bedzie lipa

  2. #22
    Osadnik
    Dołączył
    21.06.2020
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Nawet rosyjskie? Wersja językowa...

    nie stanowi o lokalizacji. wiele różnych wersji językowych strony - jako nie wymagające przesadnej wydajności - prawdopodobnie koegzystuje w jednym klastrze AWS lub innego przybytku tego rodzaju. routing nie zna barier językowych

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2014
    Posty
    225
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    nie no, gra jest na serwerach akamai, oni tam maja dobry anty ddos, prawdopodobnie, kod gry wywalil serwer
    tak jak kod gry chodzi na naszych kompach, tak i tam....
    tacy to zdolni programisci pracuja

    edit: tylko, ze nie powinien wywalic serwera logowania, a wywalil
    tak ze raczej ddos

    no i slusznie, nalezalo sie
    Ostatnio edytowane przez StachuSiekiera ; 29.12.2021 o 23:55
    Pozdrawiam,
    SS

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    21.06.2020
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    pomyślałem o AWS bo zwróciłem uwagę że na część połączeń odpowiada reverse proxy o charakterystycznej sygnaturze:
    Server: WebProxy/1.0 Pre-Alpha
    być może zwyczajnie obie firmy używają podobnego oprogramowania lub czysty przypadek.
    nie mniej - myślę że akamai świadczy ubisoftowi usługi CDN, bo na pewno serwer gry jest w javie i chasa w pojemniku Tomcat'a więc dostawcy aplikacji łatwiej byłoby bombę podłożyć niż wykrzaczyć Tomcata "od wewnątrz". Natomiast akamai jako CDN oraz hosting własny tomcata (podległemu tym samym upośledzonym adminom bebe) wydaje się prawdopodobny, bo wyjaśnia że bezmózgi developer serwera tso mógł się zwycznajnie "opiekować" również tomcatem w którym ów serwer pracował. Taka opcja wydaje się logiczna, ale może po prostu było to trzęsienie ziemi w północnym mozambiku

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    21.06.2020
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    BTW testowy - zgodnie z hipotezą o wspólnym hostingu - również umarł

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    29.03.2020
    Posty
    33
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Rozpoczęła się magiczna promocja! Nie zapomnijcie wykupić klejnotów!

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    21.06.2020
    Posty
    39
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    o 22:43:17 podjęli jakieś drastyczniejsze kroki albo wybuchło w każdym razie wtedy serwer na dobre ucichł...

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2014
    Posty
    225
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Nar-Kotek Zobacz posta
    pomyślałem o AWS bo zwróciłem uwagę że na część połączeń odpowiada reverse proxy o charakterystycznej sygnaturze:
    Server: WebProxy/1.0 Pre-Alpha
    być może zwyczajnie obie firmy używają podobnego oprogramowania lub czysty przypadek.
    nie mniej - myślę że akamai świadczy ubisoftowi usługi CDN, bo na pewno serwer gry jest w javie i chasa w pojemniku Tomcat'a więc dostawcy aplikacji łatwiej byłoby bombę podłożyć niż wykrzaczyć Tomcata "od wewnątrz". Natomiast akamai jako CDN oraz hosting własny tomcata (podległemu tym samym upośledzonym adminom bebe) wydaje się prawdopodobny, bo wyjaśnia że bezmózgi developer serwera tso mógł się zwycznajnie "opiekować" również tomcatem w którym ów serwer pracował. Taka opcja wydaje się logiczna, ale może po prostu było to trzęsienie ziemi w północnym mozambiku
    chyba jednak im sie udalo wywalic caly serwer xd
    gorzej dla nas, jak nie maja backupow...

    edit: mam nadzieje, ze jakies jednak robia, przynajmniej przy koserwach, cofniemy sie do czasu ostatniej konserwy
    Ostatnio edytowane przez StachuSiekiera ; 30.12.2021 o 01:09
    Pozdrawiam,
    SS

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2014
    Posty
    225
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    meh, watek ma juz trzy strony, ludzie poszli spac, a Pani Penelopa dalej lepi pierogi...


    a w centrali:
    Ostatnio edytowane przez StachuSiekiera ; 30.12.2021 o 02:12
    Pozdrawiam,
    SS

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.10.2021
    Posty
    1
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Normalnie ruskie hakneli serwa , wrzucili heappy hour na podstawione konto splynie hajs przez kilka godzin i gramy dalej :P

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.