Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Znikająca Prestiżowa premia dla znajomego

  1. #1
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj

    Znikająca Prestiżowa premia dla znajomego

    Jakieś 2 tygodnie temu rzuciłem znajomemu z gildii prestiżową, która wieczorem działała, a rano już nie. Wczoraj znajomy mi rzucił, zrobiliśmy relog i premia działała, dzisiaj już nie działa - premia u niego nie wróciła ma jedną mniej., Zgłoszone do suportu. Czy tylko ja mam takie szczęście, czy jest więcej przypadków znikającej premii prestiżowej?. A może znacie sposób na uniknięcie znikającej premii? On mi rzucał, kiedy stara premia jeszcze działała. Może trzeba czekać aż się stara prestiżowa skończy?

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    U mnie było podobnie, ale rzucona na drugi dzień zadziałała.
    Oczywiście jedna premia moja i znajomego poszła na straty.

    Z tego co słyszałem, premia musi dobiec do końca i dopiero wtedy rzucamy następną,
    nie można wrzucać jak jeszcze działa poprzednia.
    Ale sami to zweryfikujcie, skomentujcie.

  3. #3
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,692
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Opisany przez Ciebie problem jest nam znany i pracujemy nad jego poprawieniem. Przepraszamy za niedogodności z tym związane i prosimy o cierpliwość w czasie, kiedy nasi deweloperzy pracują nad poprawkami. Niestety nie mamy możliwości określenia, kiedy sytuacja wróci do normy, ale dokonamy wszelkich starań, aby skrócić czas oczekiwania dla graczy. Jeśli natomiast mowa o jakiejś rekompensacie to na razie nic zaproponować Ci nie mogę. Być może podjęta zostanie jakaś decyzja o zadośćuczynieniu za te utrudnienia, ale proszę wyglądać dalszych komunikatów w tej sprawie na forum oraz za pośrednictwem poczty w grze. Jeśli jakaś paczka rekompensująca zostanie wysłana, to raczej właśnie pocztą w grze. Indywidualnych rekompensat na ten moment nie oferujemy.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.