Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Lagująca gra pod Unity

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.04.2012
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Lagująca gra pod Unity

    Witam,

    jak już wszyscy od dawien dawna zdążyli zauważyć, gra pod Unity chodzi niczym ślimak po papierze ściernym w czasie huraganu pod wiatr. Oczywiście BB nie wiedząc o co kaman jak zwykle daje graczom instrukcję "optymalizacji" przeglądarki, by grało się "lepiej". A nic a nic lepiej nie jest.

    Pobawiłem się trochę trybem developerskim pod Brave'm i wklejam poniżej screeny z tych obserwacji - może to pomoże "programistom" z BB odnaleźć problem. Z tego co udało mi się zauważyć problem (prawdopodobnie, tak jak już wiele razy wspominałem na czatach) jest związany z łączeniem skryptu gry z bazą - być może zapomnieli programiści o zrobieniu tzw. singletonu, aby wszystkie obiekty w grze korzystały z jednej instancji połączenia, a nie tworzyły na nowo każdy osobne połączenie z bazą dla siebie

    W ciągu 5 minut przyrost błędów wyniósł około 600 wystąpień - w dużej części dublował się ten sam błąd... Poza tym zaczęło mnie zastanawiać, czy takie TSO na pewno potrzebuje alokacji ponad 160tys. obiektów (gdzieś w screenach też się przewinęło).

    PS. Swoją drogą to ciekawe, że można sobie bez problemu ściągnąć zestawy grafik bezpośrednio z serwera... jak tak samo jest zabezpieczone nasze logowanie, to jestem pod wrażeniem.

    Poniżej wklejam screeny - być może przydadzą się jakiemuś w miarę ogarniętemu dev'owi:







  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeżeli myślisz ze BB śledzi jakiekolwiek narodowe fora to gratuluje optymizmu. Wysyłane sa tylko pomysły (i to niektóre) poparte odpowiednia liczba głosów w ankiecie. Cała reszta to bicie piany na własny użytek...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.