Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 137

Wątek: Wersja Unity - Aktualizacja społeczności - Dyskusja

  1. #1
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Wersja Unity - Aktualizacja społeczności - Dyskusja




    Witam!

    Zapraszam do podzielenia się opiniami na temat postu:

    > Wersja Unity - Aktualizacja społeczności <.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    WITAM
    Od ostatniej aktualizacji nie mogę wejść do gry. Logowanie przebiega sprawnie i następuje rozłączenie z serwerem. Nic nie pomaga.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Pozostali gracze z Gildi mają ten sam problem

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    Czyli jak zwykle szumne zapowiedzi i poprawki które nie wiele pomoga. Co z Epicką Kuźnia - kiedy wrócą plany do normy, tak samo pozostałe epickie budynki. Geologowie którzy nie wiadomo czy wrócili czy nie. O targowisku gildii to już nie ma co pisać. bo szkoda liter
    A te porady żeby nie przełączać itd. to każdy wie, tylko czemu po wyjsciu z gry (lub wywaleniu errora) trzeba reloga kompa robić bo tak zamula. Sprawdzone na 3 róznych kompach i netach.
    A czy przy okazji najnowszej konserwy uda sie zepsuc ? xD

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.10.2015
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Cóż... fajnie, że jest wypowiedź chociaż ¯\_(ツ)_/¯ Co do przeglądarki, używam Chrome, ale w tle karty przestają pracować, nie tylko TSO, przez co właśnie gra się zawiesza, czat rozłącza, itp. Z tego względu zainstalowałem Firefoxa i tam w tle wszystko działa, ale wydajność tak, jest gorsza.

    Na dwie rzeczy zwrócę jeszcze uwagę: pierwsza to odświeżanie strefy, tj. okienko "Zone refreshed". Problemem nie jest to, że się pojawia informacja, a to, że odświeżanie jest zupełnie źle zrobione i to było już od początków gry, a przynajmniej od kiedy ja gram. Odświeżanie jest zrozumiałe z jednej strony, bo synchronizacja z serwerem musi być... ale... po pierwsze, nie powinno to zacinać gry, wnioskuję, że odświeżanie odbiega synchronicznie, czyli gra musi się zatrzymać, póki proces nie dobiegnie końca... a to widać, jak przez to zacina, więc tu powinno być odświeżanie asynchroniczne, czyli w oddzielnym, niezależnym wątku procesu, który nie przerywa gry, nie jest odczuwalny i tylko nadpisuje konieczne dane zanim zostaną odczytane na nowo... a po drugie, za dużo rzeczy się synchronizuje chyba, bo dlaczego gra się zacina i odświeża np. przy resecie animacji pól uprawnych, tzn. gdy tamtejsze zboże z maksymalnego poziomu wzrostu wraca do najniższego? Wygląda to, jakby animacje, stan wyspy, itp. odświeżały się z serwerem, gdzie to może być bez problemu od niego niezależne... ¯\_(ツ)_/¯

    Druga rzecz też to optymalizacja gry zależnie od posiadanego sprzętu. GPU jest używane normalnie, i bym powiedział, że niektóre słabe karty mogłyby nie wyrabiać z grą, ale to nie jest problem bo wymagania to rzecz normalna... Tylko problem jest z wykorzystaniem procesora. Mając procesor czterordzeniowy i ośmiowątkowy, w procesie przeglądarki zanotowałem maksymalnie 14% wykorzystania CPU i ok. 25 wątków procesu... z czego wnioskuję, że kod gry jest jednowątkowy, czyli może wykorzystać tylko jeden rdzeń procesora. W moim przypadku właśnie z tych 14%, 12,5% zapewne wykorzystuje gra, a pozostałe 1,5% to tylko obsługa karty przeglądarki... i powiem tak: jeden rdzeń powinien na grę może i wystarczyć, ale przy tak nieoptymalnym kodzie plus samych wymaganiach sprzętowych gry, ten jeden rdzeń się zapycha i gra się zacina, tak jak to wszyscy odczuwają. Z tego co mnie wiadomo, da się utworzyć wielowątkowy kod Java Script, więc gra powinna móc wykorzystać min. dwa rdzenie, a najlepiej jakby mogła wykorzystać nawet wszystkie, zależnie od zapotrzebowania... oczywiście nie całe rdzenie, a kilka procent ich użycia.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    03.01.2013
    Posty
    30
    Serwer
    Złota Góra

    Wszystko naprawiacie a grać nie dajecie

    Co mi z napraw jak do gry nie jestem dopuszczony.

  7. #7
    Początkujący Odkrywca Awatar Freha
    Dołączył
    21.04.2012
    Posty
    436
    Serwer
    Nowy Świat
    1) kiedy te poprawki? około 6ego września (skoro ewent ewentualnie po tej dacie)? trochę długawo
    2) co z generałami na przygodzie? zlecam atak jednemu, idzie sobie randomowy inny. A wycofać też można losowych generałów
    3) Poprawiona wydajność elementów w Menu Gwiazdy jest raczej bardziej niż skromna, a do tego często zdarzyło mi się ,że musiałam wielokrotnie zlecać tym samym geologom czy poszukiwaczom to samo zadanie bo "nie załapało"
    4) o oczopląsie przy przesuwaniu obszarów wyspy nie wspomnę
    5) co z widocznością zalogowanych graczy? to niby gra stawiająca na interakcję z innymi

    ps. Penelopa , to nie jest burza - to jest hmmm... mega czarna tylna część ciała

  8. #8
    Osadnik Awatar mnlf
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    82
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez DarthVader3105 Zobacz posta
    Cóż... fajnie, że jest wypowiedź chociaż ¯\_(ツ)_/¯ Co do przeglądarki, używam Chrome, ale w tle karty przestają pracować, nie tylko TSO, przez co właśnie gra się zawiesza, czat rozłącza, itp. Z tego względu zainstalowałem Firefoxa i tam w tle wszystko działa, ale wydajność tak, jest gorsza.

    ... Tylko problem jest z wykorzystaniem procesora. Mając procesor czterordzeniowy i ośmiowątkowy, w procesie przeglądarki zanotowałem maksymalnie 14% wykorzystania CPU i ok. 25 wątków procesu... z czego wnioskuję, że kod gry jest jednowątkowy, czyli może wykorzystać tylko jeden rdzeń procesora. W moim przypadku właśnie z tych 14%, 12,5% zapewne wykorzystuje gra, a pozostałe 1,5% to tylko obsługa karty przeglądarki... i powiem tak: jeden rdzeń powinien na grę może i wystarczyć, ale przy tak nieoptymalnym kodzie plus samych wymaganiach sprzętowych gry, ten jeden rdzeń się zapycha i gra się zacina, tak jak to wszyscy odczuwają. Z tego co mnie wiadomo, da się utworzyć wielowątkowy kod Java Script, więc gra powinna móc wykorzystać min. dwa rdzenie, a najlepiej jakby mogła wykorzystać nawet wszystkie, zależnie od zapotrzebowania... oczywiście nie całe rdzenie, a kilka procent ich użycia.
    Wykorzystanie procesora zależy od przeglądarki w firefoksie prawie wszytko idzie na 1 rdzeniu ale w brave rozkłada się po równo na 4 rdzenie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: wątki_sett.png, 
wyświetleń: 195, 
rozmiar: 11.9 KB, 
ID: 3595.  

  9. #9
    niemocnyKamyk
    widzę ktoś tu usunął mój wpis więc piszemy jeszcze raz Usuńcie to w pizdu jak nie umiecie ogarnąć i nie oszukujcie ludzi, że coś robicie poza tym dajecie ofertę na klejnoty w grze, która nie działa!!! Tak postępują tylko złodzieje!!!

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2016
    Posty
    225
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na Firefoxie po przekręceniu kółka wszystko znika, brak skalowania mapy...w ogóle jest tyle byków,że gra zrobiła się beznadziejna, także zastanawiam sie co tu jeszcze robię

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.