Odpowiedz w tym wątku
Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 13 21 22 23 24 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 240

Wątek: Szablon raportu dotyczącego Unity

  1. #221
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.11.2021
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Wracam i sprawdzam co się tu dzieje...

    To że gra nie działa na sprzęcie obsługującym nie jedną grę AAA w maksymalnej jakości graficznej każdy już wie, optymalizacja nie istnieje, potrafi zabić i7 jak i i9, przycinanie, cofanie, skoki fps, mrożenie settlers... o tym pisało już wielu.

    Natomiast chcę zaznaczyć że wraz z wycofaniem klienta na flashu pojawiło się sporo bardzo ale to bardzo malutkich irytujących problemów z grą które w połączeniu z powyższym podstawowym problemem czyni grę niegrywalną.

    A oto część małych ale jakże irytujących problemów na obecnym silniku:

    1. Klepsydra w sklepie, czyste zło nawet wydawanie pieniędzy jest utrudnione. Klepsydra potrafi obracać się ponad 3 sekundy, często i pól minuty, a czasem... trzeba zamknąć okno sklepu lub zrestartować grę...
    - jak wywołać problem? wystarczy zacząć kupować w sklepie
    2. Strzałka "Wykonano zadania" lub też "Drzwi do otwarcia" często potrafi nie zaskoczyć, tzn. po kliknięciu strzałka znika ale nie otwiera się okno co powoduje że trzeba samemu wejść w zadania i wyszukać wykonane, dość irytujące.
    - jak wywołać problem? wystarczy klikać w strzałkę przy np. ukończonym zadaniu
    3. Skrzynka pocztowa brak funkcji grupowego akceptowania wiadomości z surowcami typu nagroda lub prezent... akceptowanie pojedyncze jest strasznie czasochłonne, na flashu przez pewien okres jak dobrze pamiętam była ta możliwość.
    - jak wywołać problem? nie można, brak funkcji
    4. Kantor Handlowy/Waga problem występuje wszędzie w polu w którym wpisujemy nazwę, wpiszemy przykładowo ulepszony maga... i nic się nie dzieje - brak dynamicznego aktualizowania przedmiotów w oknie głównym, dopiero kiedy klikniemy gdziekolwiek indziej lub w przycisk szukaj aktualizuje, to też jest mocno irytujące...
    - jak wywołać problem? wpisać w polu wyszukiwania przedmiotu np. "woda" nie klikając nigdzie indziej/w przycisk szukaj
    5. Ponownie Kantor Handlowy/Waga czasem jest tak że przy wyborze ilości surowca/przedmiotu nie możemy zaznaczyć tej ilości myszką "łapiąc trzymając i przesuwając kursor" z lewej (pierwszej liczby od początku) do prawej, natomiast z prawej (od końca do pierwszej) już tak.
    - jak wywołać problem? dzieje się to zwykle w momencie kiedy gra cofa lub jest komunikat o odświeżeniu strefy i bodajże tylko przy przedmiotach które mają jakis limit np. 10/10 a posiadamy więcej np. 13/10
    6. Zmienna płynność gry, raz przyspiesza ponad normę raz zwalnia, zwolnienie zawsze następuje przy otwarciu listy zadań...
    - jak wywołać problem? wystarczy wykonać kilka czynności na wyspie po czym przy avatarze klinac listę zadań następnie wybrać zadanie dla szczegółowego opisu po czym zamknąć okno, gra momentalnie zaczyna spadać jakby z fpsami poniżej 15

    Jest tego więcej... jednak te wydają mi się najbardziej irytujące bo najczęściej występują przy próbie grania. Niemniej na wielki plus to że gra w końcu uruchamia się w przeglądarkach, bravo! licze że za rok+ bede mogl wrocic do gry

  2. #222
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.07.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Odkąd pojawiła się ta wersja gry, mam z nią same problemy. Ilość błędów jest porażająca, trudno je wszystkie opisać, nie mówiąc już o tym, że zmienił się sposób i kolejność elementów w prawie każdym oknie. Absurdem błędu jest niemożliwość pokonania Golema od prawie początku kampanii Wielkanocnej. Po utworzeniu odpowiedniej ilości wody sodowej pojawia się okno, które dotyczy statku z dalekiego kraju. Te zmiany i błędy zniechęcają do gry. Granie przez klienta było dobrym rozwiązaniem, natomiast stosowanie obejścia w postaci niewspieranej i niebezpiecznej wtyczki flash nie powinno mieć miejsca. Prośba o poprawę interface w taki spoób, aby granie było przyjemnością a nie mordęgą. Przed tą dużą aktualizacją wszystko działało wyśmienicie.

  3. #223
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zaraz Ty jeszcze na unity walczysz?
    Zostaw to im, niech poprawiają.
    A Ty się przesiadaj na klienta jak chcesz pograć.

  4. #224
    Osadnik
    Dołączył
    09.12.2015
    Posty
    57
    Serwer
    Czarci Gaj
    a ja nie szablonowo wiele jest błędów, ale wykonanie odbudowy po burzy jest nie wykonalne
    zalicza zadanie ze zdobyciem premii cuchnąca mikstura i rozpuszczalnik klikam wykonane zadanie i jeszcze 11 mikstur i 11 rozpuszczalników jest .
    Sprawdziłam za drugim razem robiąc scenariusz a gdy przechodzę do wykonania zadania sprzątanie, zaczynam rzucać łopaty wówczas część premii znika i wyświetla się na czerwono zadanie niewykonane.
    Robiłam scenariusz dwa razy sytuacja się powtórzyła

  5. #225
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    15.07.2018
    Posty
    12
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Asiulek-I Zobacz posta
    a ja nie szablonowo wiele jest błędów, ale wykonanie odbudowy po burzy jest nie wykonalne
    zalicza zadanie ze zdobyciem premii cuchnąca mikstura i rozpuszczalnik klikam wykonane zadanie i jeszcze 11 mikstur i 11 rozpuszczalników jest .
    Sprawdziłam za drugim razem robiąc scenariusz a gdy przechodzę do wykonania zadania sprzątanie, zaczynam rzucać łopaty wówczas część premii znika i wyświetla się na czerwono zadanie niewykonane.
    Robiłam scenariusz dwa razy sytuacja się powtórzyła
    Można ukończyć Odbudowę po burzy. Zarówno grając przez tymczasowego klienta (łatwiej), jak i przez przeglądarkę (trudniej). Po prostu wrzucając szufle i trucizny trzeba uważać, na co się wrzuca (żeby premie się nie podmieniły). W Unity sprawę utrudniają odświeżanie strefy i zmiany albo znikanie opisów premii, dlatego lepiej grać przez klienta.

  6. #226
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.01.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Nowa Ziemia
    By uniknąć problemów z pomyleniem premii po zebraniu grzybów i ziół nie wracam na własną wyspę, ale wykorzystuję wyprodukowane wcześniej szufle i truciznę. Dopiero po wykorzystaniu tych premii produkuję cuchnącą miksturę i rozpuszczalnik.

  7. #227
    Osadnik
    Dołączył
    09.12.2015
    Posty
    57
    Serwer
    Czarci Gaj
    nie pomyliłam premii rzucałam szufle i po drugim przyznaniu szufli zniknęły premki specjalne Fakt gram przez unite czyli jest błąd
    d

  8. #228
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Na przygodzie po wysłaniu generała, i w międzyczasie kliknięciu jednego, dwóch innych, nie ma możliwości zawrócenia tego, co został wysłany, a kliknięcie na nim pokazuje innych generałów:
    https://vimeo.com/656185456

    Edit:
    Zone Refreshedowanie uniemożliwia anulowanie przygody:
    https://vimeo.com/656193288
    Konieczny relog.

    Edit:
    Wyjście z przygody, relog, wejście, i nie ma co przydzielić generałom, pomimo teoretycznie wolnych jednostek.

    Ostatnio edytowane przez Glavo ; 13.12.2021 o 20:48

  9. #229
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    30.07.2021
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    Ta gra po przesiadce na Unity powinna zmienić nazwę na TheZoneRefreshOnline.pl

    Eventy wykonuje się fatalnie i w zasadzie ograniczają się do podstawowych czynności bez ruszania misji bo ich wykonanie graniczy z cudem. Gra się co chwilę odświeża bez względu na przeglądarkę, chodzi tragicznie wolno i zamula, funkcjonalność taka jak oddalanie widoku wyspy np. została fatalnie zaimplementowana. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie porzucić konto bo zakupy klejek już dawno wykasowane z listy.

    Nie ma co czyścić cache, to nic nie da jak gra jest źle zoptymalizowana i nie grywalna. Screenu nie zrobiłem bo bym musiał robić co kilka minut a ciasteczka są czyste.

    Konto jest świeże bo zaczynam przygodę od zera ale moment sobie wybrałem chyba najgorszy z możliwych.

  10. #230
    Ancymoniusz
    Cytat Zamieszczone przez ggammarruss Zobacz posta
    Ta gra po przesiadce na Unity powinna zmienić nazwę na TheZoneRefreshOnline.pl

    Eventy wykonuje się fatalnie i w zasadzie ograniczają się do podstawowych czynności bez ruszania misji bo ich wykonanie graniczy z cudem. Gra się co chwilę odświeża bez względu na przeglądarkę, chodzi tragicznie wolno i zamula, funkcjonalność taka jak oddalanie widoku wyspy np. została fatalnie zaimplementowana. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie porzucić konto bo zakupy klejek już dawno wykasowane z listy.

    Nie ma co czyścić cache, to nic nie da jak gra jest źle zoptymalizowana i nie grywalna. Screenu nie zrobiłem bo bym musiał robić co kilka minut a ciasteczka są czyste.

    Konto jest świeże bo zaczynam przygodę od zera ale moment sobie wybrałem chyba najgorszy z możliwych.
    Olej grę. Najważniejsze, że Penelopa co miesiąc inkasuje swoje 30 srebrników.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 23 z 24 PierwszyPierwszy ... 13 21 22 23 24 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.