Propozycja polega na tym, żeby w miejsce obecnie funkcjonujących zasobów Mięso i Wędliny wprowadzić ich odpowiednik w wersjach wegetariańskiej i/lub wegańskiej.

Celem propozycji jest to, aby gra była zgodna ze światopoglądem graczy, którzy nie akceptują eksploatacji zasobów naturalnych w formie pozyskiwania mięsa ze zwierząt i w konsekwencji, nie akceptują obrotu produktem jakim są Wędliny z mięsa.

Aby zachować mechanikę gry i nie wprowadzać zbyt dużego zamieszania z zamiennikami zasobów Mięso i Wędliny, proponowałbym następujące podejście:

Zmiana nazwy budynków - przykładowe nazwy:
Chata łowcy --> Chata zaopatrzenia z darów lasu
Chatka łowcy jeleni --> Chatka zaopatrzenia z darów dzikiej przyrody
Warsztat rzeźnika --> Warsztat gastronoma
Ulepszony warsztat rzeźnika --> Ulepszony warsztat gastronoma

Wariantowość produkcji w miejsce obecnego zasobu Mięso:

Wyobrażam to sobie tak, że w budynku produkowany byłby zasób np. Składnik żywnościowy, ale możnaby wybrać nazwę metody pozyskiwania, np. "Mięso z polowania na zwierzynę", "Jajka od przepiórek leśnych i sery z mleka zwierzyny" (opcja wegetariańska) oraz "Dary runa leśnego, kora brzozy i trawy" (opcja wegańska).

Niezależnie od wybranej opcji (kafelka) z nazwą typu produkcji, zawsze powstawałby zasób Składnik żywnościowy (bez rozróżnienia czy jest to składni mięsny, wegetariański czy wegański, aby nie komplikować handlu i magazynów).

Wariantowość produkcji w miejsce obecnego zasobu Wędliny:

Wyobrażam to sobie tak, że wszystkie opcje konsumpcji zasobu Mięso zmieniłyby się w konsumpcję zasobu Składnik żywnościowy. Zaś tam, gdzie efektem działania budynku byłaby produkcja zasobu Wędlina, to zmieniłoby się w zasób Obkład kanapkowy - no to jest do wymyślenia jakaś zgradna nazwa.

Proces produkcji tego zasobu mógłby być również wariantowy i nazywać się np. "Produkcja wędliny", "Produkcja masy serowo-jajecznej" (wersja wegetariańska) oraz "Produkcja tofu z trawami" (wersja wegańska).

Podobnie jak ze zmianą zasobu Wędliny - także łańcuch produkcyjny Obkładu kanapkowego, mimo że prowadzony byłby w procesach o różnej nazwie, to jego efektem byłby zawsze ten jeden rodzaj zasobu.

Ponadto należałoby oczywiście przejrzeć nazwy innych elementów, które obecnie są w łańcuchu przetwarzania Wędlin i Mięsa - np. produkcja premii Stek, musiałaby być zmiana nazwy premii.