Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 85

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Wydarzenie Wielkanocne 2021 - Dyskusja

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez MagicznyGarnek Zobacz posta
    Suchajno BB_Penelopa, a wy nas czasem nie rabiecie na liczbie pisanek przynoszonych przez odkrywcow z poszukiwan skarbow?
    Bardzo odważne założenie że niby bb cię oszukuje oni nie ogarniają na tyle tej gry aby zrobić to specjalnie. Cała ta gra jest zrobiona na kolanie przez jednego gościa. Teraz to całe unity też robi jeden koleś na kolenie i do tego ma tylko kalkulator.

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MagicznyGarnek Zobacz posta
    Czyli w 10% losowan dostalem 8, w 90% dostalem 5 - to takie powinny byc proporcje?
    O wiele za mała próba, żeby cokolwiek wnioskować. Nawet i 100x mogłoby Ci wypaść 5 i nadal to żaden dowód na kręcenie (bo jasne BB na jajkach oszczędza Owszem 100x to by było dość mało prawdopodobne, ale trafienie 6 w lotto jest znacznie mniej a jednak ktoś czasem trafia. Uroki rachunku prawdopodobieństwa...
    Ostatnio edytowane przez LordMisiek ; 29.03.2021 o 23:48

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.07.2019
    Posty
    27
    Serwer
    Nowa Ziemia
    O co chodzi z przygodą "Skąd się biorą pisanki"?
    Ona naprawdę nic nie daje... ?
    Zrobiłem ją... odstałem 2,5k expa, jakieś monety, dosypkę do złoża złota, zajączka z czekolady...
    Dałem się... zrobić w jajo ? :|
    Toż ona zakazana powinna być w takim razie...

  4. #24
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.10.2013
    Posty
    19
    Serwer
    Złota Góra
    Daje ci pkt w osiągnięciach wielkanocnych i nic więcej

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    23.04.2012
    Posty
    53
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez LordMisiek Zobacz posta
    O wiele za mała próba, żeby cokolwiek wnioskować. Nawet i 100x mogłoby Ci wypaść 5 i nadal to żaden dowód na kręcenie (bo jasne BB na jajkach oszczędza Owszem 100x to by było dość mało prawdopodobne, ale trafienie 6 w lotto jest znacznie mniej a jednak ktoś czasem trafia. Uroki rachunku prawdopodobieństwa...
    Ja nie jestem jakims wielkim matematykiem, ale moim zdaniem to dziala tak:

    Jezeli z prawdopodobienstwem - powiedzmy 80% - wychodzi zdarzenie A, a z prawdopodobienstwem 20% wychodzi zdarzenie B, to w celu ustalenia czy wyszlo zdarzenie A czy zdarzenie B, losujesz liczbe z zakresu 1 do 10. Kazdorazowo - przy kazdym ustalaniu wyniku - losujesz od nowa ta liczbe - zawsze z zakresu 1 do 10. Czyli poszczegolne losowania to sa zdarzenia od siebie niezalezne. Kazda z liczb od 1 do 10 ma taka sama szanse na to, zeby wypasc. Jezeli wypadnie liczba z zakresu 1 do 8, to uznajesz zdarzenie A, a jezeli wypadnie liczba z zakresu 9 do 10, to uznajesz zdarzenie B.

    Jednak kazda z liczb 1 do 10 jest jednakowo prawdopodobna do tego, zeby wypasc. Wiec rownie dobrze moglbys ustalic, ze uznajesz zdarzenie B, jak wypadnie np. 3 i 7, a zdarzenie A jak wypadnie 1, 2, 4, 5, 6, 8, 9 albo 10. Niezaleznie od tego jak przyporzadkujesz wyniki, w szansa na wypadniecie zdarzenia B bedzie 20%.

    Kazde "losowanie" jest od siebie zupelnie niezalezne. Gdy tylko pojawi sie odpowiednio duzo losowan, to mozna ocenic czy warunek na procentowy udzial zdarzen A i B jest spelniony. Przy jednym losowaniu to jeszcze niemozliwe. Ale uklad 80/20 oznacza, ze z kazdych 5 zdarzen, jedno powinno byc zdarzeniem B (tym co ma 20%). Czyli jak wykonasz 10 losowan, to powinny wyjsc 2 zdarzenia B. Jezeli wyjdzie tylko jedno, to rzeczywiscie nie do konca o czyms swiadczy. Ale wyjdzie 0, to juz cos.

    Przy 20 losowaniach (tak jak bylo u mnie) gdyby prawdopodobienstwo zdarzenia B bylo 20%, to nam daje 4 razy po 5 losowan - w kazdym zestawie 5 losowan powinno byc jedno B. Czyli dla 20 losowan powinny byc 4. No powiedzmy, ze moglyby byc 3 albo 5.

    Mi na 20 losowan (w sumie na 21) wypadly 2 razy zdarzenia B. Przy prawdopodobienstwie zdarzenia B na poziomie 20%, przy kazdym niezaleznym losowaniu A lub B, powtorzonym 20 razy, nie moze wypasc tylko 2 razy B. Jezeli tak sie stalo, to oznacza ze szansa na zdarzenie B to mniej niz 20%.

    Stad moje pytanie do BB_Penelopa, czy taki rozklad na 20 losowaniach jest zgodny z zaprogramowanym stosunkiem A do B.

  6. #26
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,620
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MagicznyGarnek Zobacz posta
    Przy 20 losowaniach (tak jak bylo u mnie) gdyby prawdopodobienstwo zdarzenia B bylo 20%, to nam daje 4 razy po 5 losowan - w kazdym zestawie 5 losowan powinno byc jedno B. Czyli dla 20 losowan powinny byc 4. No powiedzmy, ze moglyby byc 3 albo 5.
    Rozumujesz prawie dobrze, tylko nie uwzgledniasz jednej rzeczy (albo popelniasz jeden blad, zaleznie jak na to patrzec).

    Prawdopodobienstwo wg klasycznej definicji jest rowne procentowemu udzialowi wynikow w calym zbiorze wynikow dla liczby prob dążącej do nieskonczonosci. Przy bardzo malej liczbie prob wyniki mogą dowolnie fluktuowac i nie jest to niezgodne z koncepcja prawdopodobienstwa.

    Widac to np jesli rzucisz kostką sześciościenną 6 razy i powtorzysz doswiadczenie np 20x. Jest spora szansa, ze :

    a) za kazdym razem bedziesz miec inne wyniki, a kostka taka sama
    b) calkiem spore prawdopodobienstwo, ze w takim zbiorze prob nie uzyskasz ani razu wyniku idealnego (czyli 1,2,3,4,5,6), co w zaden sposob nie dowodzi tego, ze kostka jest popsuta i prawdopodobienstwa wypadniecia kazdej liczby nie sa takie same chociaz w sumie tego, ze nie jest popsuta tez nie dowodzi, ale taka jest natura prawdopodobienstwa ze normalnemu czlowiekowi to ciezko zrozumiec.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.03.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez MagicznyGarnek Zobacz posta
    Ja nie jestem jakims wielkim matematykiem, ale moim zdaniem to dziala tak:
    No, nie jesteś A próby rozkminiania rachunku prawdopodobieństwa "na zdrowy rozum" kończą się niemal zawsze błędami.

    W sumie wiedziałem, że to się tak skończy i będę musiał policzyć.
    Prawdopodobieństwo uzyskania x sukcesów w n próbach (przy stałej szansie uzyskania sukcesu) liczy się ze schematu Bernoulliego. Wzory w Googlu tu dam tylko link do kalkulatora:
    www.liczby.pl/kalkulatory/schemat-bernoulliego
    Prawdopodobieństwo uzyskania 2 sukcesów w 21 losowaniach przy szansie na sukces 30% wynosi 0,0215. Ale tylko - dokładnie dwóch. Do tego należy dodać prawdop. osiągnięcia 1 lub 0 sukcesów - odpowiednio 0,0050 i 0,0006. A więc prawdop. osiągnięcia co najwyżej 2 sukcesów wynosi 0,0271.
    Inaczej mówiąc: mniej więcej 1 osoba na 37 będzie miała takiego (lub większego!) pecha jak Ty. Jak widzisz - szansa jest całkiem spora, a biorąc pod uwagę liczbę graczy - z pewnością wielu osobom się to przytrafiło.
    Ostatnio edytowane przez LordMisiek ; 31.03.2021 o 01:57

  8. #28
    Osadnik
    Dołączył
    09.03.2017
    Posty
    81
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Trzeba mieć 200 odkrywców i tyle..

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    09.03.2017
    Posty
    81
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez LordMisiek Zobacz posta
    No, nie jesteś A próby rozkminiania rachunku prawdopodobieństwa "na zdrowy rozum" kończą się niemal zawsze błędami.

    W sumie wiedziałem, że to się tak skończy i będę musiał policzyć.
    Prawdopodobieństwo uzyskania x sukcesów w n próbach (przy stałej szansie uzyskania sukcesu) liczy się ze schematu Bernoulliego. Wzory w Googlu tu dam tylko link do kalkulatora:
    www.liczby.pl/kalkulatory/schemat-bernoulliego
    Prawdopodobieństwo uzyskania 2 sukcesów w 21 losowaniach przy szansie na sukces 30% wynosi 0,0215. Ale tylko - dokładnie dwóch. Do tego należy dodać prawdop. osiągnięcia 1 lub 0 sukcesów - odpowiednio 0,0050 i 0,0006. A więc prawdop. osiągnięcia co najwyżej 2 sukcesów wynosi 0,0271.
    Inaczej mówiąc: mniej więcej 1 osoba na 37 będzie miała takiego (lub większego!) pecha jak Ty. Jak widzisz - szansa jest całkiem spora, a biorąc pod uwagę liczbę graczy - z pewnością wielu osobom się to przytrafiło.
    Lordzie Matematyku - ...i będę musiał policzyć..
    Prawdopodobieństwo uzyskania x sukcesów.. Prawdopodobieństwo to nie liczba, to słowo, oznacza dokładnie to co napisane - prawdopodobieństwo, nie da się tego wyliczyć na 100 procent czy coś wpadnie czy nie
    - to każdorazowo osobny przypadek,
    prawdopodobny czy nie..

  10. #30
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    501
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ariette weź przeczytaj ZE ZROZUMIENIEM co napisał LordMisiek a jak nie rozumiesz matematyki z 2 kl. liceum to sie nie wypowiadaj i nie rób wstydu...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.