Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Rynek Bożonarodzeniowy

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.10.2020
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Rynek Bożonarodzeniowy

    hej, mam kilka pytań odnośnie tego budynku:

    1. czy ktoś mógłby "łopatologicznie" wyjaśnić jak on działa? pytam, ponieważ dostawiam do niego miejsca pracy, uruchamiam premię 1 poziomu i produkcja w budynkach przyległych jest dalej taka sama jak była. wiem ,że chodzi o obszar 5x5, budynki ściśle przylegają do Rynku a premia nie działa

    2. czy opłaca się w ogóle kupowanie tego budynku i ulepszanie go, skoro ulepszenie na 2 poziom kosztuje więcej prezentów niż sam budynek, a po ulepszeniu premia jest dalej 100% tylko na większym obszarze, i coś czuję w kościach że znowu nie zadziała?

    3. dlaczego nigdzie w grze ani w sklepie nie ma informacji, że ulepszenia Rynku wymagają absurdalnych ilości prezentów? skoro ktoś wydaje na niego 1995 prezentów, bo taka jest cena, ma prawo liczyć, że za tą cenę dostanie budynek który tak jak inne ulepszy sobie różnymi surowcami, dostępnymi w grze na co dzień. Natomiast ,żeby ulepszyć Rynek potrzebujemy dodatkowo 9 tyś (!!!) prezentów ! Nie ma o tym ani słowa w grze, dopiero jak ktoś poszuka na Wiki, to znajdzie taką informację, a nie każdy wie że jest taka strona. Jest to zwykłe naciąganie ludzi. Przy domu mieszkalnym jest informacja, że ulepszenie wymaga prezentów, przy piekarni też, a tu mamy natomiast całkowite przemilczenie że budynek nie kosztuje wcale 1995 prezentów, a 11 k ! nie wiem, jakim cudem osoby nie grające w tą grę kilka lat, mają uzbierać taką ilość prezentów.

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    To tak, jak nie ulepszysz go co najmniej do 3 poziomu (+200% produkcji) to nawet sobie nim głowy nie zawracaj, bo rzucając steki będziesz miał te samą produkcje, ale stek działa 3d a nie 12h. Dalej, budynki dookoła rynku nie mogą miec żadnej aktywnej premii, bo sam rynek nie nadpisuje ich, i najlepiej mieć co najmniej 2szt rynku, kolejny nie musi byc ulepszony, wtedy można go aktywować co 11,5h wiec budynki będą mogły byc premiowane nonstop, tylko trzeba o tym pamietac.

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    hej, mam kilka pytań odnośnie tego budynku:

    1. czy ktoś mógłby "łopatologicznie" wyjaśnić jak on działa? pytam, ponieważ dostawiam do niego miejsca pracy, uruchamiam premię 1 poziomu i produkcja w budynkach przyległych jest dalej taka sama jak była. wiem ,że chodzi o obszar 5x5, budynki ściśle przylegają do Rynku a premia nie działa
    http://settlersonlinewiki.eu/budynki...eczny-jarmark/
    Odnosisz sie co prawda do wiki w punkcie trzecim, ale skoro prosisz o lopatologiczne, to wlasnie tam jest to dobrze wyjasnione, ze zdjeciami.

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    2. czy opłaca się w ogóle kupowanie tego budynku i ulepszanie go, skoro ulepszenie na 2 poziom kosztuje więcej prezentów niż sam budynek, a po ulepszeniu premia jest dalej 100% tylko na większym obszarze, i coś czuję w kościach że znowu nie zadziała?
    Tak - jesli logujesz sie rano i wieczorem i mozesz go wlaczyc 2x na dobe co 12h.
    Doczytaj wyzej w linku, jest wiecej niz 100%.

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    3. dlaczego nigdzie w grze ani w sklepie nie ma informacji, że ulepszenia Rynku wymagają absurdalnych ilości prezentów?
    Ani w grze, ani w sklepie, byc moze, ale rynek zostal dokladnie omowiony na forum, mozna sprawdzic np. pamietniki developera (btw droga przez meke).
    Poza tym jestem przekonana, ze rozmowa na ten temat na czacie pomocy dalaby Ci te same odpowiedzi co wpis na forum. Bo moze i mamy pare trolli na Pomocy, ale odpowiedzi bys dostal na pewno.

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    skoro ktoś wydaje na niego 1995 prezentów, bo taka jest cena, ma prawo liczyć, że za tą cenę dostanie budynek który tak jak inne ulepszy sobie różnymi surowcami, dostępnymi w grze na co dzień. Natomiast ,żeby ulepszyć Rynek potrzebujemy dodatkowo 9 tyś (!!!) prezentów ! Nie ma o tym ani słowa w grze, dopiero jak ktoś poszuka na Wiki, to znajdzie taką informację, a nie każdy wie że jest taka strona. Jest to zwykłe naciąganie ludzi. Przy domu mieszkalnym jest informacja, że ulepszenie wymaga prezentów, przy piekarni też, a tu mamy natomiast całkowite przemilczenie że budynek nie kosztuje wcale 1995 prezentów, a 11 k ! nie wiem, jakim cudem osoby nie grające w tą grę kilka lat, mają uzbierać taką ilość prezentów.
    Nie trzeba kupowac wszystkiego w pierwszym evencie, w ktorym bierzesz udzial. Rozumiem, ze dla osob, ktore dolaczymy do TSO niedawno, wydaje sie to niesprawiedliwe, ale gry takie jak ta, sa obliczone na lata. Jakby gracz po 2 m-cach w grze mial wszystko, co innego moga zrobic tworcy gry, by zatrzymac gracza na 5-8 latach (a nadal sa gracze, ktorzy tyle w to graja)?

    Z moich (osmioletnich) doswiadczen moge doradzic wejscie do dobrej gildii, ktorej zalozenia odpowiadaja Twoim oczekiwaniom (i w ktorej Ci wytlumacza, na czym warto sie skupic w pierwszym evencie), zadawanie pytan na czacie gildii i Pomocy, oraz korzystanie z wiki, ktora czesto lepiej niz forum tlumaczy zawilosci gry

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.10.2020
    Posty
    7
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea
    Tak - jesli logujesz sie rano i wieczorem i mozesz go wlaczyc 2x na dobe co 12h.
    Doczytaj wyzej w linku, jest wiecej niz 100%.
    wiem, że w pózniejszych ulepszeniach jest więcej, ale jak napisał set2g, bonus 100% do produkcji nie działa, jeśli jest już nałożona premia na budynek, więc jest to zwykłe oszustwo.
    I niestety nie jest tam wyjaśnione, że tak naprawdę to te bonusy 100% nic nie dają, bo gryzą się z premią nałożoną na budynek, dlatego prosiłem o szczegółowe wyjaśnienie.

    Cytat Zamieszczone przez Ranhea
    Ani w grze, ani w sklepie, byc moze, ale rynek zostal dokladnie omowiony na forum, mozna sprawdzic np. pamietniki developera (btw droga przez meke).
    niestety ale się mylisz, w pamiętniku dewelopera również nie ma ani słowa o Rynku, ani o horrendalnie wysokiej ilości prezentów potrzebnych nie na sam zakup, ale na ulepszenie. Brak takiej informacji w grze i na forum sugeruje, że budynek nie potrzebował prezentów na ulepszenia

    Cytat Zamieszczone przez Ranhea
    Nie trzeba kupowac wszystkiego w pierwszym evencie, w ktorym bierzesz udzial. Rozumiem, ze dla osob, ktore dolaczymy do TSO niedawno, wydaje sie to niesprawiedliwe, ale gry takie jak ta, sa obliczone na lata. Jakby gracz po 2 m-cach w grze mial wszystko, co innego moga zrobic tworcy gry, by zatrzymac gracza na 5-8 latach (a nadal sa gracze, ktorzy tyle w to graja)?
    i jeszcze raz się mylisz, event powinien być dostępny i możliwy do wykonania DLA KAŻDEGO, a nie tylko dla weteranów. to, że grasz dłużej to nie znaczy ,że masz jakieś większe przywileje, ani że jesteś lepszym sortem. Kontent powinien być dostępny w takim samym stopniu dla każdego. Serio, mam grać 3 albo 4 lata żebym mógł sobie kupić generała, budynek mieszkalny czy 30 innych fajnych nagród na które mnie teraz nie stać , bo kupiłem Rynek i już na nic innego nie uzbieram ? to ja podziękuję za taki event i chyba poszukam innej gry.


    PS. Pytanie do moderatorów - czy jest możliwy zwrot prezentów wydanych na Rynek, skoro ani w grze ani na forum nie ma żadnej informacji, że potrzebuje on 11 k prezentów na ulepszenia ? może weteranów stać na takie fanaberie, ale nowi gracze którzy wydali swoje ciężko zarobione prezenty i nadziali się na taką pułapkę, mogą czuć się oszukani.
    Ostatnio edytowane przez arturito71 ; 04.01.2021 o 15:28

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    wiem, że w pózniejszych ulepszeniach jest więcej, ale jak napisał set2g, bonus 100% do produkcji nie działa, jeśli jest już nałożona premia na budynek, więc jest to zwykłe oszustwo.
    I niestety nie jest tam wyjaśnione, że tak naprawdę to te bonusy 100% nic nie dają, bo gryzą się z premią nałożoną na budynek, dlatego prosiłem o szczegółowe wyjaśnienie.
    Masz racje, sprawdzilam pamietnik developera z 2018 roki, kiedy Rynek wszedl po raz pierwszy, i nie ma tego napisanego doslownie, ze nie zadziala druga premia na pierwszej.
    Faktem jest natomiast, ze premie "z budynkow", takich jak rynek, czy drzewko milosci, nie dzialaja, jesli na budynek nalozona byla wczesniej inna premia. Oczywiscie, ze powinno to byc napisane doslownie w kazdym mozliwym miejscu i przy kazdym mozliwym budynku, ale te info byc uzyskal tez na Pomocy, gdybys zapytal innych graczy (tych lepszego sortu z przywilejami :P) o sensownosci kupowania roznych elementow w czasie eventu...

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    niestety ale się mylisz, w pamiętniku dewelopera również nie ma ani słowa o Rynku, ani o horrendalnie wysokiej ilości prezentów potrzebnych nie na sam zakup, ale na ulepszenie. Brak takiej informacji w grze i na forum sugeruje, że budynek nie potrzebował prezentów na ulepszenia
    https://forum.thesettlersonline.pl/t...l=1#post276882

    Tak tak, wiem, myle sie (ponownie), bo jako nowy gracz nie masz obowiazku szukac starych informacji na forum gry ani na wiki ktora tez podaje koszt upgrade'u, link w poprzednim poscie.

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    i jeszcze raz się mylisz, event powinien być dostępny i możliwy do wykonania DLA KAŻDEGO, a nie tylko dla weteranów. to, że grasz dłużej to nie znaczy ,że masz jakieś większe przywileje, ani że jesteś lepszym sortem. Kontent powinien być dostępny w takim samym stopniu dla każdego. Serio, mam grać 3 albo 4 lata żebym mógł sobie kupić generała, budynek mieszkalny czy 30 innych fajnych nagród na które mnie teraz nie stać , bo kupiłem Rynek i już na nic innego nie uzbieram ? to ja podziękuję za taki event i chyba poszukam innej gry.
    Nigdzie nie pisalam i nie uwazam, ze staz w tej grze jest wyznacznikiem przywilejow czy czegokolwiek innego. Event jest dla wszystkich graczy, ale naturalnym jest, ze osoby, ktore graja dluzej, maja np wiecej odkrywcow przynoszacych prezenty, bedace waluta w tym akurat evencie. Jak juz ktos nie doczytal sam na wiki czy na forum, to dobrym zrodlem informacji nt sensownosci kupowania poszczegolnych produktow w czasie eventu sa ci gracze, ktorzy kilka takich eventow maja za soba. Jeszcze raz: gry tego typu sa z gory obliczane na lata - na stopniowe bydowanie wyspy i jej ulepszanie.

    Cytat Zamieszczone przez arturito71 Zobacz posta
    PS. Pytanie do moderatorów - czy jest możliwy zwrot prezentów wydanych na Rynek, skoro ani w grze ani na forum nie ma żadnej informacji, że potrzebuje on 11 k prezentów na ulepszenia ? może weteranów stać na takie fanaberie, ale nowi gracze którzy wydali swoje ciężko zarobione prezenty i nadziali się na taką pułapkę, mogą czuć się oszukani.
    Pomylka nr 1. To pytanie do supportu gry, a nie do moderatorow.
    Pomylka nr 2. Jest napisane, to Ty nie doczytales.
    Pomylka nr 3. Bledne zdefiniowanie rodzaju gry.
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 04.01.2021 o 15:57

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    17.09.2020
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Hej, ja również chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możłiwość zwrotu prezentów wydanych na Rynek, skoro ani w grze ani na forum nie ma żadnej oficjalnej informacji, że ulepszenia kosztują aż tyle prezentów?

    Swoją drogą, to opieranie całego mechanizmu eventu na przynoszeniu prezentów przez odkrywców, jest wysoce nie fair w stosunku do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą grą i które nie mają dziesiątek czy setek odkrywców... Mnie stać było tylko na dwóch odkrywców plus ten nieszczęsny rynek , a co z resztą nagród? co z generałami? co z domkami, co z kwatermistrzami, geologiem, choinkami itp itd? naprawdę Ranhea sugerujesz, że mam grać 5 lat, żeby to wszystko zdobyć? co to znaczy "błędne zdefiniowanie rodzaju gry" ? tak jak napisał Arturito, event powinien być dostępny dla wszystkich, a nie że osoby z długim stażem zdobyły wszystko po tygodniu, a reszta obejdzie się smakiem i może co najwyżej popatrzeć przez szybę od sklepu, bo nikt ich nie wpuścił do środka. Co stało na przeszkodzie, żeby prezenty wypadały z przygód, i każdy by miał do nich równy dostęp ? wiesz ile prezentów można było zdobyć mając przed początkiem eventu pięciu odkrywców? to się zastanów nad tym i nie pisz o "błędnym zdefiniowaniu rodzaju gry" bo to wysoce niestosowne .

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Shayleigh84 Zobacz posta
    Hej, ja również chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możłiwość zwrotu prezentów wydanych na Rynek, skoro ani w grze ani na forum nie ma żadnej oficjalnej informacji, że ulepszenia kosztują aż tyle prezentów?
    Informacja jest, nie doczytaliscie, nie dopytaliscie sie. Pisz do supportu account.support@thesettlersonline.pl i z nimi rozmawiaj. Frustracje rozumiem i mam nadzieje, ze cofna Ci zakup (w co watpie, ale nadzieje mozemy miec).

    Cytat Zamieszczone przez Shayleigh84 Zobacz posta
    Swoją drogą, to opieranie całego mechanizmu eventu na przynoszeniu prezentów przez odkrywców, jest wysoce nie fair w stosunku do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą grą i które nie mają dziesiątek czy setek odkrywców... Mnie stać było tylko na dwóch odkrywców plus ten nieszczęsny rynek , a co z resztą nagród? co z generałami? co z domkami, co z kwatermistrzami, geologiem, choinkami itp itd? naprawdę Ranhea sugerujesz, że mam grać 5 lat, żeby to wszystko zdobyć? co to znaczy "błędne zdefiniowanie rodzaju gry" ? tak jak napisał Arturito, event powinien być dostępny dla wszystkich, a nie że osoby z długim stażem zdobyły wszystko po tygodniu, a reszta obejdzie się smakiem i może co najwyżej popatrzeć przez szybę od sklepu, bo nikt ich nie wpuścił do środka.
    Kazdy event (a jest ich pare duzych w ciagu roku, oraz pare mniejszych) ma inna specyfike. Akurat ten opiera sie na odkrywcach. I w pierwszych latach gry "weterani" mieli tez ich malo i nie mogli kupic wszystkiego. A teraz nie kupuja wszystkiego, bo wiedza co ma sens, a co nie. I to nie kwestia przywilejow, a siedzenia tutaj od kilku lat, zebrania doswiadczenia, i poswiecenia okreslonej ilosci czasu.
    Fakt, ze sa bugi, niewlasciwe czy brakujace opisy niektorych elementow, nie zmienia faktu, ze to jest gra na kilka lat, a nie tygodni/miesiecy.

    Cytat Zamieszczone przez Shayleigh84 Zobacz posta
    Co stało na przeszkodzie, żeby prezenty wypadały z przygód, i każdy by miał do nich równy dostęp?
    Fakt, ze zadajesz tak sformulowane pytanie, swiadczy o tym, ze nie rozumiesz tej gry.
    Sa eventy oparte na przygodach. Po 3-4 miesiacach gry masz nadal duzo mniej generalow i wojska, niz gracze, ktorzy na te gre poswiecili kilka lat. I oni nadal beda miec z przygod wiecej przedmiotow eventowych, niz Ty. Beda mogli robic wieksze przygody dostepne od wyzszych leveli, z ktorych to przygod leci wiecej nagrod/przedmiotow eventowych i beda mogli kupic wiecej nagrod w evencie. A nawet jak ktos by zaczal wtedy kiedy Ty, a poswiecil na gre wiecej czasu niz Ty, to i tak moze zdobyc wiecej. I co, tez niesprawiedliwie?...

    Jedyna metoda rownosci, to nie robic zadnych eventow, tylko rozdac wszystkim po tyle prezentow, zeby im starczylo na zakup wszystkiego. Tylko hmmm, co zrobic za rok?

    Cytat Zamieszczone przez Shayleigh84 Zobacz posta
    wiesz ile prezentów można było zdobyć mając przed początkiem eventu pięciu odkrywców?
    Wyobraz sobie, ze wiem , bo tez kiedys mialam tylko pieciu odkrywcow. I posluchalam osob z wiekszym doswiadczeniem, i rok pozniej mialam ich zdecydowanie wiecej.

    Cytat Zamieszczone przez Shayleigh84 Zobacz posta
    to się zastanów nad tym i nie pisz o "błędnym zdefiniowaniu rodzaju gry" bo to wysoce niestosowne .
    "Bledne zdefiniowanie rodzaju gry" odnosi sie do Waszych oczekiwan odnosnie tej gry.
    Do skoczkow narciarskich, pilkarzy, nauczycieli angielskiego, tez macie pretensje, ze są od Was lepsi w swoich dziedzinach?...

    Jeszcze raz: to nie jest gra na 3 miesiace. Jesli ją tak zdefiniowaliscie, to jest to bledne zdefiniowanie rodzaju gry - przez Was.

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    08.06.2012
    Posty
    225
    Serwer
    Kolonia
    po co kupujecie jak nie uzywacie

  9. #9
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    arturito71 są marne szanse aby dostać zwrot, odkąd gram nie słyszałem o takiej sytuacji, ale może dlatego że nikt się tym głośno nie chwalił.
    Wracając do kwestii możliwości zdobywania surek eventowych, to jak na PL pierwszy raz wchodził event świąteczny to w sklepie było pare rzeczy raptem do kupienia, z biegiem lat sklep rozrasta się jak kula śniegowa oferując wszystko co rok temu + jakąś nowość, więc osoba z kilkumiesięcznym stażem nie ma jak konkurować z kimś kto gra już kilka sezonów. I o ile nie władujesz sporej gotówki w gre to nie będziesz w stanie kupić tego co byś chciał. Trzeba posłuchać podpowiedzi bardziej doświadczonych graczy co warto kupować, co na pewno ci się przyda w codzienne rozgrywce.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    11.09.2012
    Posty
    78
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Po odkrywcach rynek jest chyba najciekawszą rzeczą jaka jest do kupienia. Oczywiście warunkiem jest posiadanie ich 2 oraz podniesienie jednego do maksymalnego poziomu. Oczywiście trzeba logować się 2 razy dziennie. Odpowiednie ustawienie daje nam premię x4 na 24-25 budynków. Przy pierwszym pojawienie się budynku wyliczono, że zwraca się po około 4 miesiącach.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.