Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Użytkownicy Linux (debian)

  1. #21
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    29.10.2018
    Posty
    263
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam

    Tak jak wspominano powyżej w środowisku Linux jest możliwe uruchomienie TSO Online poprzez emulator Windowsa "Wine"

    Pozdrawiam
    Mod_Zeus

  2. #22
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Posty użytkowników Linux zostały przeniesione z tematu "Nowy klient do pobrania - Dyskusja" i umieszczone tutaj.

    Instrukcja uruchomienia gry na Linux.

  3. #23
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.11.2020
    Posty
    25
    Serwer
    Czarci Gaj
    jestem trochę przerażony sposobem, który wymyślił Foksi (https://forum.thesettlersonline.pl/threads/47572) dla uruchomienia gry na linuksie. Mój sposób to:
    - pobranie i zainstalowanie virtualbox (https://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads)
    - pobranie win10 (iso) z oficjalnej strony microsoft (https://www.microsoft.com/pl-pl/soft...load/windows10)
    - zainstalowanie win10 na virtualbox'ie
    - zainstalowanie klienta TSO na tym win10 wg wytycznych BB
    By grać uruchamiamy virtualbox, potem wirtualnego win10, a potem lecimy jak na windowsie.

  4. #24
    Początkujący Osadnik Awatar RossLan
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez MOD_Zeus1 Zobacz posta
    Witam

    Tak jak wspominano powyżej w środowisku Linux jest możliwe uruchomienie TSO Online poprzez emulator Windowsa "Wine"

    Pozdrawiam
    Mod_Zeus
    Mam Centos 7 w wine 4.0 nie działa, instrukcja z Lutris nie działa prosił mnie o jakąś bibliotekę .dll
    nie mam za bardzo czasu na kompilowanie oraz czasu na sprawdzanie co nie tak z tą biblioteką.
    No to chyba będzie koniec znajdę sobie coś lepszego.

  5. #25
    Osadnik
    Dołączył
    14.03.2012
    Posty
    34
    Serwer
    Kolonia
    Wbrew pozorom nie jest to takie przerażające i jest nawet szybkie. Czyściłem i stawiałem od nowa wine w tym samym katalogu kilka razy zanim doszedłem do w miarę prostego rozwiązania. Większość kroków robiłem tylko raz. Teraz powtarzam tylko zabawę z kopiowaniem linku „tso://”. Czasami klient mi się uruchomi bezbłędnie za pierwszym razem, a czasami raz się zamknie i dopiero idzie za drugim.

    Na niemieckim forum (link jest aktualnie w tym wątku) z kolei użyli Play on Linux i nawet było coś o automatyzacji otwierania linków xdg-open, ale nie miałem czasu się w to zagłębiać. Czyli da się zrobić żeby działało to tak jak pod Windowsem.

    Rozważałem rozwiązanie z VirtualBox z zainstalowanym Windowsem 10, ale pod wirtualną maszyną mamy trochę mniejszą wydajność i okienko z grą jest w okienku wirtualnego Windowsa. Zrobiłbym tak jakby mi nie wyszło z Wine. Także to rozwiązanie jest aktualnie chyba jedynym możliwym które działa na Macach.

  6. #26
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    02.07.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Czarci Gaj

    odpalenie na linuxie komentarz

    niewiem czemu watek zostal zamkniety?? tu jest nieoficjalny poradnik odpalenia na linuaxach - https://forum.thesettlersonline.com/...l=1#post361161

    narazie napisze ze gosciu ma racje potrzebna jest samba (prawdopodobnie) a smiga tez na "nowej" wine 5.22 (zmieniam zdanie dziala ale nie stabilnie -prawdopodobnie) ... jak ktos cos nie kuma to moge wyjasnic albo i jakies ulatwienie zrobic ...
    Ostatnio edytowane przez muzg666 ; 23.12.2020 o 15:25

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    Popieram, ta gra umiera, zamiast zacząć odgrzewać schaby na eventach może zainwestować trochę czasu i ogarnąć grę dla wszystkich. A jak nie to sprzedać jakiemuś startupowi będzie większa szansa na coś nowego. W najgorszym wypadku umrze, a i tak w tym kierunku to wszystko zmeirza

Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.