Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Wątek: Użytkownicy MacOS

  1. #51
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.07.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Zdobyłem licencję Windowsa 7, zainstalowałem Win 7 na VirtualBoxie (MacOS BigSur 11.1), pobrałem wymagane łatki (ręcznie - VirtualBox na moim maku posiada błąd który uniemożliwia działanie automatycznej Aktualizacji Windowsa). Na Chrome, Operze i IE gra się nie uruchamia. Czy istnieje log do którego strona pisze co próbuje uruchomić i dlaczego tego nie robi? Jest sposób na włączenie debugu albo podejrzenie gdziekolwiek co takiego się dzieje w momencie przekazywania argumentów do klienta? Sprawdziłem już wszystko, może brakuje mi jakiejś biblioteki?

    Dodatkowo w takiej formie (Windows 7 na VB) certyfikat waszej strony wariuje i pokazuje się jako niezaufany przez co wszystko jest dodatkowo utrudnione bo wasza strona jest pokazywana jako niebezpieczna. Inne strony mają dobry certyfikat, jak to w ogóle możliwe?
    Ostatnio edytowane przez VeIerad ; 13.01.2021 o 15:26

  2. #52
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.01.2021
    Posty
    2
    Serwer
    Złota Góra
    Cześć,

    Jeśli chodzi o MAC to udało mi się uruchomić grę pod CrossOver (https://www.codeweavers.com/crossover#mac).
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: tso_on_mac.jpg, 
wyświetleń: 85, 
rozmiar: 24.8 KB, 
ID: 3484.  
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 30.01.2021 o 14:02

  3. #53
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.07.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ?

  4. #54
    Osadnik
    Dołączył
    12.10.2015
    Posty
    36
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Szkoda ze mając Maca już nie pogram w settlersy

  5. #55
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,071
    Serwer
    Złota Góra
    bedzie klient na "początku" stycznia

  6. #56
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.03.2020
    Posty
    1
    Serwer
    Czarci Gaj
    to jest jakąś masakra co się dzieje, zero kontaktu, zero reakcji - ciekawe czy coś z tym rzeczywiście robią i jak ew. wynagrodzą nasz stracony czas...

  7. #57
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.02.2018
    Posty
    25
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez tecnam Zobacz posta
    to jest jakąś masakra co się dzieje, zero kontaktu, zero reakcji - ciekawe czy coś z tym rzeczywiście robią i jak ew. wynagrodzą nasz stracony czas...
    Również jestem rozczarowany ale to nie jest sprawa wynagrodzenia z Ich strony, bo nie mają obowiązku zapewnienia nam gry. To ich prywatny biznes. Jest to jednak sprawa uczciwości i profesjonalizizmu. Nie są ani uczciwi ani profesjonalni. To kompletna amatorszczyzna. Dochodzę do wniosku, że nie opłaca im się ten biznes i postanowili wygasić. Jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu. Chyba, że są tak kompletnie nieprofesjonalni. Kiedyś, dawno gdy na pececie grałem w pierwsze części Settlers, wtedy logo UBISOFT kojarzyło mi się z wysokiem poziomem.

  8. #58
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.07.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Jenkowice Zobacz posta
    Dochodzę do wniosku, że nie opłaca im się ten biznes i postanowili wygasić. Jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.
    Wydaje mi się, że jest zupełnie odwrotnie. Patrząc na to co tu się dzieje to by się nie wachlowali tylko zamknęli serwer z dnia na dzień i mieli wszystkich gdzieś. To typowa dla Ubisoftu praktyka przecież... Coś ma się sprzedawać, a nie podobać. Strona nie działa, klient nie działa, wyłączyli możliwość grania dużej grupie ludzi, ale Happy Hours rżnie kolejnych userów na głównej stronie. Potem stwierdzą, że nie są w stanie dostarczyć wrażeń w Unity takich jak dostarczali we Flashu i ogłoszą datę zamknięcia serwerów tylko po to żeby nie zatrudnić devów, którzy przecież chcą pieniędzy.

    Ale nic się nie martw bo Ubi już szykuje reboot marki Settlers i pewnie swoim zwyczajem wszędzie będą lootboxy, mikropłatności i płatne DLC, a Ty dostaniesz unikatowy wygląd domu władyki i 3k złota jak podasz swój nick z The Settlers Online. A skąd wziąć ludzi którzy będą chętnie wydawali pieniądze w grze Settlers jak nie z gry Settlers w której chętnie wydaje się pieniądze.

  9. #59
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!



    • Dlaczego zwlekano z wprowadzeniem klienta (bardzo niedopracowanego) do ostatniej chwili (nie akceptuję kłamstwa że prace były prowadzone od dawna)?

    - Plany się zmieniają, więc wersja testowa została przeniesiona na późniejszy termin, aby skupić się na jak najszybszym wydaniu "klienta finalnego”.


    • Dlaczego nie przesiedliście się na HTML5? Mogliście to spokojnie i bez pośpiechu zrobić 2-3 lata temu.

    Ponieważ rozwiązanie poprzez html5 nigdy nie wchodziło w grę. Jakby to wytłumaczyć może tak: gdy powstawał html5, nasza gra miała już 5 lat, za nami było 5 lat pracy nad grą. Po co zmieniać działający system? Wtedy nie było nawet opcji, że Flash kiedyś zniknie. Flash był wówczas najczęściej używaną platformą do gier przeglądarkowych. Lata mijały, a gra była jeszcze bardziej rozwijana, dając nam jasny obraz, że html5 nadal nie jest drogą, którą będziemy chcieli dążyć, ponieważ, różnił/różni się od kodów, które mieliśmy/mamy. Musielibyśmy odtworzyć całkowicie „nową” grę. Gracze pytają „dlaczego zrobiły to inne gry”, ponieważ inne gry powstały w czasie, gdy html5 był znany lub już istniał, a więc ich kod został skonfigurowany do współpracy. Jak już napisałam The Settlers Online, już istniało całe 5 lat. Ale nawet teraz przechodząc na Unity musieliśmy się napracować, aby odtworzyć grę.


    • Dlaczego nie przesiedliście się na HTML5? Mogliście to spokojnie i bez pośpiechu zrobić 2-3 lata temu.

    Już w latach 2016-2017 ogłosiliśmy na forum, że stworzymy klienta dla TSO. Pracowaliśmy nad tym. Proszę pamiętać o tym, że przechodząc na Unity musieliśmy róznieć odtworzyć grę i dopasować do nowej platformy.



    • Jaką przewagę będzię miała wersja Unity nad HTML5 (czego możemy oczekiwać od wersji Unity, stabilniejsza praca, szybsze wczytywanie, szybsze wprowadznie nowości etc)?

    Korzyści? Na html5 gra nigdy by nie działała, ponieważ nie została do tego skonfigurowana.


    • Czy gracze którzy wciąż używają systemu Win 32bit będą mogli grać bezkonfliktowo i bezproblemowo?

    Technicznie rzecz biorąc, ​​mogą grać już teraz, jeśli pobiorą plik SWF i pliki z przewodnika. Jednak musimy to dopracować.


    Pozdrawiam serdecznie,
    BB_Penelopa
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 19.01.2021 o 12:48

  10. #60
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    19.07.2017
    Posty
    7
    Serwer
    Słoneczny Gród
    SERIO?! Tydzień przygotowywaliście odpowiedź, olewając wszystko co zostało napisane od tego czasu? Przecież to jest plucie ludziom w twarz, już pomijając ten bullshit, który wystękaliście.

    Plany się zmieniają
    Waszym zapyziałym obowiązkiem jest informowanie społeczności o zmianach. To jest podstawa jakiegokolwiek "Community Manegmentu"

    wersja testowa została przeniesiona na późniejszy termin, aby skupić się na jak najszybszym wydaniu "klienta finalnego”.
    Co to znaczy? Wersja testowa czego została przeniesiona na późniejszy termin? Unity? Najszybszym wydaniu klienta finalnego? I co? Udało się wydać finalny klient? Przecież to jest jakiś bełkot.

    Tu teraz będzie festiwal walenia nie powiem w co..

    gdy powstawał html5, nasza gra miała już 5 lat
    Gównoprawda, prace nad specyfikacją HTML5 zostały ukończone w 2014 roku.

    Wtedy nie było nawet opcji, że Flash kiedyś zniknie.
    Gównoprawda, już w 2010 roku było wiadomo, ze Flash to dziurawe gówno. O to co o Flashu myślał ówczesny CEO produktu, na który nie potraficie zrobić klienta (zamiast napisać szczerze dlaczego jeszcze go nie ma)

    "Following an open letter written by Steve Jobs in 2010 stating that he would not approve the use of Flash on their iOS devices due to numerous security flaws, use of Flash declined as Adobe transitioned to the Adobe Air platform."

    ...najczęściej używaną platformą do gier przeglądarkowych...Lata mijały...
    To prawda, 3 lata światowej dyskusji o porzuceniu Flash minęły, Flash przestał być najpopularniejszą platformą BO WSZYSCY przesiedli się na HTML5.

    I nadszedł rok 2017:
    dając nam jasny obraz, że html5 nadal nie jest drogą
    Tymczasem w prawdziwym świecie:
    "The Flash Player was deprecated in 2017 and officially discontinued on December 31, 2020"

    odtworzyć całkowicie „nową” grę. Gracze pytają „dlaczego zrobiły to inne gry”, ponieważ inne gry powstały w czasie, gdy html5 był znany lub już istniał
    Gównoprawda i do tego farmazony. Nie mogliście przepisać gry 3 lata temu więc zrobicie to teraz po wygaśnięciu wsparcia. No brzmi legitnie w ch*. Kupuje

    Jak już napisałam The Settlers Online, już istniało całe 5 lat. Ale nawet teraz przechodząc na Unity musieliśmy się napracować, aby odtworzyć grę.
    Strasznie się tam napracowaliście? Bo jeśli tak jak przy odpisywaniu tydzień na jednego posta to w zasadzie już wszystko rozumiem. Jeśli Klient na MacOSX ma być napisany tak jak interpunkcja Community Managera po tygodniu pisania posta to trzeba jasno zakomunikować:

    Klient The Settlers Online to niebezpieczny, dziurawy i podatny na ataki ulep. Dostarczanie takiego oprogramowania jest oburzające, aroganckie i nieakceptowalne w dzisiejszych czasach.

    Dyskusja z tą pseudofirmą nie ma najmniejszego sensu.

    Nie życzę miłego dnia
    Ostatnio edytowane przez VeIerad ; 19.01.2021 o 14:06

Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.