Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zmiana adresu email - dostawca poczty przestał istnieć

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Login, adres e-mail

    Nie znalazłem tego problemu. Chyba nikt z nim się nie zetknął.
    Zakładałem konto do gry przez e-mail klub.chip.pl. Niestety, Chip najpierw zgłosił zakończenie działalności (później reaktywował stronę internetową). Wraz z nim zniknęło moje konto. Zatem ani wysłać, ani odebrać poczty nie mogę. Nie mogę zatem przypomnieć sobie hasła przez e-mail, to próżnia. E-mail nigdy nie dojdzie do mnie.
    Pytanie zatem jak zmienić adres e-mail. Wszelkie linki przy aktualizacji na nic, bo konto klub.chip.pl nie działa i działać raczej nie będzie.

  2. #2
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    skontaktuj sie z supportem uplay oni sa w stanie zmienic to jak przejdziesz weryfikacje
    https://uplay.ubi.com/

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Opisałem to właśnie. Kończy się to tym komunikatem wysyłanym na nieczynne konto: "Wysłaliśmy ci e-mail, dzięki któremu będziesz mógł zmienić swój przypisany adres e-mailowy. Prosimy go przeczytać i postępować według instrukcji, aby dokończyć ten proces!"


    Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem mógłby być w profilu drugi adres e-mail. Tak jest na niektórych portalach; dodatkowy adres e-mail.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    09.05.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ja chyba na ubisofcie zmieniałem adres e-mail i bez problemu poszło, też nie miałem dostępu do starej poczty. Proponuję napisać do nich.

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowa Ziemia
    set2g
    Dzięki. obadamy czy coś poprawią

  6. #6
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    skontaktuj sie z supportem uplay oni sa w stanie zmienic to jak przejdziesz weryfikacje
    https://uplay.ubi.com/
    Dokładnie jak kolega napisał!

    Kwestie związane z adresem e-mail, połączonym z profilem w grze, rozwiązywane są z poziomu serwisu Uplay
    (https://account.ubisoft.com/pl-PL/login).

    Czy sprawa została rozwiązana?

    Pozdawiam,
    BB_Penelopa

  7. #7
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.06.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Zmiana adresu email - dostawca poczty przestał istnieć

    Dostawca poczty na którą była rejestracja konta przestał istnieć, co trzeba zrobić aby można było zmienić adres email ?

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    Zapewne napisać do supportu: account.support@thesettlersonline.pl

  9. #9
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    jak logujesz sie przez uplay to supp tso odeśle cię do supp uplay, tam żeby zmienić email trzeba przejść weryfikacje czy ty to ty, nie pamiętam jakie to były pytania, ale tak od reki emaila nie zmieniają

  10. #10
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witaj!

    Instrukcję, co należy zrobić w takiej sytuacji, możesz znaleźć na stronie: https://support.ubi.com/pl-PL/Faqs/0...koncie-Ubisoft

    Jeśli jednak nie masz dostępu do adresu e-mail, będzie trzeba napisać do naszego działu obsługi do spraw kont Ubisoft. Jeśli dobrze rozumiemy, to Twoje konto jest kontem Ubisoft i w przypadku problemów z utratą dostępu do całego konta Ubisoft (konto to służy do gry w różne gry, nie tylko The Settlers Online) należy kontaktować się z owym głównym działem obsługi. Proszę tylko zaznaczyć w zgłoszeniu do tejże obsługi, iż problem dotyczy całego konta Ubisoft, a nie wyłącznie konta do gry w The Settlers Online.


    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.