Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: (globalny) Klejnoty -Wystąpił błąd wewnętrzny

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.09.2015
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat

    (globalny) Klejnoty -Wystąpił błąd wewnętrzny

    Witam mam taki zgrzyt wykupilem klejki w promocji 800 szt ze sklepu dostalem kodzik i nie moge go juz dluzszy czas zrealizowac prosze o pomoc i pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Skontaktuj się w tej sprawie z Suppportem (strona główna/ pomoc i wsparcie) lub mailowo pod adresem account.support@thesettlersonline.pl

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    19.05.2012
    Posty
    178
    Serwer
    Czarci Gaj
    Mam to samo "Wystąpił błąd wewnętrzny, prosimy spróbować później..." tylko żeby to "później" nie skończyło się razem z HappyHour

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    19.05.2012
    Posty
    178
    Serwer
    Czarci Gaj
    Support żyje sprawa załatwiona

  5. #5
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Warto spróbować wpisać kod po zalogowaniu się do gry poprzez tryb Incognito!

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.11.2019
    Posty
    1
    Serwer
    Kolonia

    Problem z doładowaniem diamentów czy klejnotów

    Witam mam ten sam problem co kolega kupiłem klejnoty za 23,37zł dnia 27.11.2020 i ponownie 13.01.2021 jako sms znów za 23,37zł po 1800 klejnotów . pisałem w grudniu do suport i zero odezwu. Dzisiaj pisałem rano bo kupiłem z dnia 12 na 13 01.2021 o godz 00:00 i zero odpisu tak jak totalna olewka. Płacenie za free diamenty których niema. wyskakuje mi błąd Wystąpił błąd wewnętrzny. Spróbuj ponownie za chwilę... próbowałem w listopadzie tak jak i teraz z po 20 razy ileż można. Co mam wisiec nad kompem kiedy bedzie w danej sekundzie możliwość. Pozdrawiam Tadeusz

  7. #7
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niedzwiydz wysłałam Ci prywatną wiadomość - sprawdź proszę skrzynkę na forum!

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria

  8. #8
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Bardzo proszę, abyś spróbował zalogować się do Sklepu, korzystając z innej przeglądarki niż dotychczas / tryb incognito (z naszych informacji wynika, że najlepiej użyć przeglądarki Firefox w trybie incognito) i następnie podjął raz jeszcze próbę użycia kodu. Wielu z naszych graczy zgłaszających podobny problem rozwiązało go stosując się do powyższych kroków.

    Przypomnę, że dokonując zakupu pakietów drogą mobilną, kod należy wpisać w odpowiednim miejscu.
    W tym celu rozpocznij nową transakcję mobilną (wybierz zakupiony pakiet i wciśnij "KUP"), gdy pojawi się nowe okienko wprowadź w odpowiednim polu swój kod.


    Jeżęli powyższe czynności nie przyniosą rezultatu - napisz proszę do Supportu.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  9. #9
    Początkujący Osadnik Awatar Kalinkus
    Dołączył
    26.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    mam podobnie kupiłem klejnoty w poromocji trzy pakiety i nie dostałem kodu z hape hur

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.