Zamknięty wątek
Strona 14 z 25 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 24 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 245

Wątek: Koniec Flasha - przyszłość TSO

  1. #131
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    Nie twierdze, że brak wsparcia flasha, nie wpłynie na ilość graczy, tylko śmieszy mnie ciągły płacz graczy, że flash się skończy i gra przestanie działać. Ci co będą chcieli zostać, będą mieli możliwość grać przez pseudo przeglądarkę ubisoftu, a reszta przestanie grać i tyle. Żadne narzekanie tego nie zmieni, bo BB ma nas głęboko w "studni".
    Nie ma co narzekać, tylko cierpliwie czekać, pod koniec roku wszystko się wyjaśni i żadne narzekania tego nie przyśpieszą, tym bardziej, że BB Penelopa (i nie tylko ona) niejednokrotnie pisała, że pracują nad rozwiązaniem, choć niczego nie sprecyzowała, bo sami pewnie nie wiedzą.

  2. #132
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Rozwiazanie jakie maja juz dawno wiadomo bo to oglaszali. Bedzie jakas zafreezowana wersja przegladarki na tyle stara zeby jeszcze wspierac flasha, tyle ze to rozwiazanie juz na obecnym etapie dziala srednio (i wygeneruje jeszcze kilka innych problemow).

    A to co Penelopa pisze akurat ma tyle znaczenia co nic, bo w wiekszosci to jest bezmyslne tlumaczenie postow z innych zrodel.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #133
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,699
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dzień dobry!

    Nie martwcie się The Settlers Online nie zniknie!
    Nie planujemy wydać TSO 2.0 lub TSO w HTML5. Niemniej jednak monitorujemy sytuację związaną Flashem i pracujemy na różne sposoby, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie do jesieni 2020 roku. Jednym z pomysłów jest samodzielny klient, podobny do tego, z którego aktualnie korzystamy (Wersja przeglądarkowa slim). NIE pracujemy nad przepisaniem gry na HTML 5 ani nad TSO 2.0. - Naprawdę pracujemy nad rozwiązaniem na czas, gdy przeglądarki nie będą już obsługiwały Flasha.

    Nie wydamy żadnej wersji TSO w HTML5. Co będzie działało, gdy przeglądarki nie będą już obsługiwały flasha? Nasz klient do pobrania (Wersja przeglądarkowa slim). Nie będzie ona miała wpływu na pracę Waszych systemów operacyjnych, ponieważ nie będzie mogła być używana do niczego innego niż Settlersy. Jesteśmy pewni, że kiedy nadejdzie ten moment, przeglądarki obsługujące wtyczkę Flash w jakiejś formie nadal będą istniały.

    Do tej pory nawet Adobe nie opublikowało ostatecznego planu, przeglądarki (z wyjątkiem kilku) nie dyskutowały o żadnych zmianach w obsłudze wtyczek, środowisko Flash będzie nadal istnieć a my nie zapominamy również o rozwiązaniach z naszej strony. Nikt jeszcze nie wie, czy w ogóle Adobe rozpowszechni Flash, umożliwi korzystanie z niego w formie kodu, przeglądarki, lub czy będzie możliwe użycie „bez wsparcia” (znane np. z systemu Windows XP) i tak dalej. Obecnie wciąż istnieje wiele możliwości i kwestii otwartych w dyskusji, ale to, że już martwicie się możliwym końcem, jest bezpodstawne.

    Jeśli kiedykolwiek nastąpi jakakolwiek zmiana, w jakiejkolwiek formie, poinformujemy Was o tym na wszystkich platformach. Jak dotąd nie jest to nawet planowane.

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa
    Ostatnio edytowane przez BB_Penelopa ; 16.04.2020 o 14:05

  4. #134
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    434
    Serwer
    Nowy Świat
    Czytam sobie ten genialny wpis od razu czuję się lepiej jestem uspokojony tak precyzyjnie wypunktowanymi krokami na przyszłość. Czułem gdzieś, że te lęki podchodzą do mnie z ukrycia szczególnie kiedy hordy panikarzy sączą swój jad ale chyba to niemożliwe żeby ktoś miał wątpliwości co się stanie z tym cudownym dziełem w przyszłości. Wszystko tu jest tak dopracowane i potrzebne jak chociażby nowy generał zakapturzony. On jest owiany taką legendą tajemniczości, że nikt jeszcze nie odkrył do czego on jest i jak go zastosować z zyskiem. Jak nie kochać tak wspaniałej gry ja już od tygodnia mieszkam na wyspie i jestem prze szczęśliwy chociaż ostatnio zacząłem się martwić o tą wzbierającą rzekę tytanu z moich lśniących kur czy aby ona mnie nie zaleje.
    Ostatnio edytowane przez wojtex113 ; 16.04.2020 o 14:31

  5. #135
    Osadnik
    Dołączył
    13.02.2012
    Posty
    70
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A ja ciekaw jestem jaki % graczy nagle rzuci się na instalowanie dziwnego klienta do jednej flashowej gry.
    Ta gra po prostu będzie istniała do czasu aż hajs się nie zacznie zgadzać. Ciągnięcie na siłę starej technologii i robienia jakichś dziwnych akcji z launcherami, żeby ominąć brak wparcia dla starej technologii wcześniej, czy później musi walnąć.
    Powiedzmy, że ktoś zainstaluje tego klienta. A potem przyjdzie jakaś aktualizacja Windowsa, która go uwali. Ściągamy kolejną wersję klienta? Po jakim czasie pojawi się poprawka do niego, która naprawi coś tam?
    Ja wiem, że przepisanie TSO na HTML5 to jest w zasadzie napisanie wszystkiego od zera i to trwa i kosztuje, ale informacje o tym, że flasha nie będzie w przeglądarkach są już chyba od dwóch lat. Pewnie polityka jest taka - pakujemy w TSO jak najmniejsze środki, bo póki są zyski z kupowania kleju, to jest fajnie. A potem się ją po prostu zamknie, jak Anno czy inne projekty.

  6. #136
    Osadnik
    Dołączył
    24.08.2018
    Posty
    85
    Serwer
    Kolonia
    A jak to się ma do tego, że klient slim nadal nie działa, zacznie działać za pół roku?

  7. #137
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2019
    Posty
    9
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Uprzedzając co niektórych tutaj powyżej: Wcale nie "płaczę" nad końcem TSO z powodu Flasha, a nawet wręcz przeciwnie - uważam, że TSO powinno już zniknąć, podobnie jak z telewizji Polskiej powinny zniknąć "tasiemce" typu "Klan" czy "M jak Miłość"!

    Te wszystkie wymienione powyżej rzeczy łączą obecnie jedno: Czasy swojej świetności mają już kategorycznie za sobą. Teraz ciągnięcie ich to nic innego jak pudrowanie trupa na siłę. A trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny.

    BB(w tym Penelopa) będą wam mówić różne rzeczy ale jedyną faktyczną prawdą w tym co oni napisali jest jedynie to, że nie planują przepisywanie całego TSO na HTML5. Reszta to tylko mrzonki mające we wszystkich wzbudzić fałszywe nadzieje tylko po to, żeby opóźnić odpływ graczy(a dokładniej ew. kasy) jak najbardziej, jak tylko możliwe. W końcu te kilka ostatnich miesięcy przychodów jest jest zawsze lepsze, niż nic.
    Ot taka strategia biznesowa obrana przez BB.

    Z tym zewnętrznym klientem będącym pseudo-przeglądarką to jest właśnie tak, jak napisali m.in Gluciorek.

    Pewne jest to, że BB planuje zamknąć TSO tak jak kilka innych gier, jednocześnie nie przyznając się wprost do tego.
    Gdyby miało być inaczej, to znaleźli by czas i środki na przeportowanie TSO do HTML5 bez żadnych wymówek.
    Resztę nt. końca FLASHa to już sparkz dopowiedział.


    Ja osobiście nie zamierzam się tym przejmować, tym bardziej że efekty swojego czasu i środków włożonych w rozwój swojej wyspy już straciłem w niesprawiedliwy sposób(razem z kilkudziesięcioma innymi graczami) podczas brudnej afery w polskim supportem TSO(i ich żałośnie protegowaną pupilką z Nowej Ziemi) mającej miejsce jesienią w 2014 roku. (Pozdro dla tych, którzy to pamiętają). Od tamtej pory nie gram już, więc dla mnie TSO może zniknąć

    Tak więc macie kilka miesięcy na przygotowanie się na nieuchronny koniec TSO.

  8. #138
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,074
    Serwer
    Złota Góra
    przeciez oni jzu nawet nie naprawiaja bledow ktore ciagna sie miesiacami ... ktos w ogole im jeszcze wierzy w te ich zapewnienia??

  9. #139
    Osadnik
    Dołączył
    13.03.2014
    Posty
    225
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Na razie piszą uspokajające komunikaty, ale moim zdaniem będą to przeciągać aż do premiery nowych Settlersów. Potem różnie może być, ale raczej nie spodziewał bym się długiego życia Settlers Online po premierze.....
    Trochę strzelili by sobie w kolano, zamykając teraz Setki Online, a po miesiącu wypuszczać nowe. Stracili by masę klientów, a i na necie by trochę zawrzało.
    Tak że, możemy być spokojni, dopóki nie wydadza nowych Setkow ;p

  10. #140
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2019
    Posty
    9
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez M0rdechaj Zobacz posta
    Czy faktycznie zostanie całkowicie zablokowany przez przeglądarki?, wszystko wyjaśni się pod koniec roku.
    W przypadku Mozilli już oficjalnie wiadomo, że w Grudniu FireFox od wersji 84 odetnie się od Flasha.
    Tylko czekać jak pozostałe przeglądarki(w tym Chrome) pójdą za przykładem Mozilli

Zamknięty wątek
Strona 14 z 25 PierwszyPierwszy ... 4 12 13 14 15 16 24 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.