Zobacz wyniki ankiety: Czy uważasz, że konieczne jest uporządkowanie generałów wysyłanych na przygodę

Głosujących
88. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    81 92.05%
  • nie

    4 4.55%
  • nie mam zdania

    3 3.41%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: wysyłanie generałów na przygodę

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia

    wysyłanie generałów na przygodę

    Przyznam, że z ochotą przystąpiłam do sezonu przygód z kultystami, co wiązało się z dużą ilością zrobionych przygód. I nie wiem czy inni też, ale mam coraz większe problemy z wysyłaniem generałów na przygodę. Nie rozumiem jaki klucz jest zastosowany w ich ułożeniu w czasie wysyłania. Nie jest to na pewno klucz ułożenia ich sobie w gwieździe, ani załadowanego wojska. Nie ma wpływu tez czy generał jest na wyspie, czy tez zwinięty do gwiazdy. Ponieważ długo gram, mam dużo Genków i wyszukiwanie ich z całego tego tłumu jest coraz trudniejsze. A tu na horyzoncie pojawiają się nowi generałowie.
    Bardzo proszę to w jakiś sposób uporządkować, dla mnie osobiście wystarczałoby, żeby byli w wysyłaniu widoczni ci co stoją na wyspie, albo układali się według załadowanego wojska.

    Pozdrawiam Lumpola
    Ostatnio edytowane przez Lumpola ; 17.08.2020 o 12:38

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lumpola Zobacz posta
    Bardzo proszę to w jakiś sposób uporządkować, dla mnie osobiście wystarczałoby, żeby byli w wysyłaniu widoczni ci co stoją na wyspie, albo układali się według załadowanego wojska.
    Może nie ci co stoją na wyspie - bo ja nie mam żadnych - na wyspie są tylko kwatermistrzowie tylko na czas dodawania wojska. Np kolejność taka jak w gwieździe (gdzie wszystkich gienkow mam odpowiednio nazwanych i dzięki temu uporządkowanych wg moich kryteriów) - wtedy łatwo by sie wysyłało na przygodę.
    Ostatnio edytowane przez Zee4c ; 17.08.2020 o 08:38
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    05.08.2019
    Posty
    45
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mogliby też ma ikonie przygody wstawić migająca ikonę generała, która informowałaby, ze generał którego gracz wysłał dotarł już na przygodę. Często gracze się zagadają i zapominają o że lecą np. do kogoś na lota.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    222
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Zee4c Zobacz posta
    Może nie ci co stoją na wyspie - bo ja nie mam żadnych - na wyspie są tylko kwatermistrzowie tylko na czas dodawania wojska. Np kolejność taka jak w gwieździe (gdzie wszystkich gienkow mam odpowiednio nazwanych i dzięki temu uporządkowanych wg moich kryteriów) - wtedy łatwo by sie wysyłało na przygodę.
    Zgadza się, wystarczy ich odpowiednio nazwać.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    mam nazwanych - 1 - to młodsi, 2 Sylwany itd - jak posyłam jest groch z kapustą i muszę wszystko przeszukiwać. A jak się gra na mapach to każda sekunda jest cenna

  6. #6
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    kirk30 - pomimo nazwania i porządku w gwieździe w momencie wysyłania kolejność ustawienia jest losowa (?) i czasami dłuuuugo się szuka odpowiedniego generała
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Zee4c Zobacz posta
    kirk30 - pomimo nazwania i porządku w gwieździe w momencie wysyłania kolejność ustawienia jest losowa (?)
    Nie sprawdzalem tego jakos doglebnie ale kiedys jak w gildii monitorowalismy kolejnosc, to wychodzilo na to, ze pozycja w menu jest zwiazana z pozycja na mapie. Wyglada na to, ze BB ma jakis dziwny system koordynatow na mapie w oparciu o ktory sortuje specjalistow.

    Jesli tak, to glownym problemem jest brak synchronizacji przy ladowaniu ich z powrotem jak wracaja z przygody, jesliby taka synchronizacja byla to zawsze wracaliby na "swoje" miejsce.

    Pewnosci nie mam, rownie dobrze mogl byc to przypadek. Jesli tak jest faktycznie to jest to zupenie niezrozumiale i zbedne, ale czego innego sie po nich spodziewac
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    182
    Serwer
    Nowa Ziemia
    nie jest tak, bo wszystkie nieużywane Genki mam zwinięte z mapy, a w wysyłaniu się wszystkie pojawiają
    Swoją drogą, tych nieużywanych jest bardzo dużo
    wszystkich Genków z kwatermistrzami na dzisiaj 71, przy wypuszczaniu już troszkę szukania jest
    Ostatnio edytowane przez Lumpola ; 18.08.2020 o 08:42

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na pewno nie jest tak we wszystkich przypadkach, bo jakies sortowanie po typach zawsze bylo - np tawerniani u mnie sa zawsze na koncu niezaleznie od tego gdzie ladują. Natomiast sam algorytm rozlozenia ich w menu chyba jednak bierze pod uwage pozycje, bo dawno temu jak to sprawdzalismy udawalo nam sie po 40-50x uzyskac taka sama pozycje w menu przy takim samym ustawieniu.

    Pisze o tym jako ciekawostka, bo praktycznego zastosowania przy obecnej ilosci generalow to nie ma raczej ..
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Początkujący Odkrywca Awatar hadzi4
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    453
    Serwer
    Nowa Ziemia
    otwieram wiki pod przygodę, misje. pakuje wojo w odpowiedniego generała i wysyłam...nie rozumiem problemu a czy ląduje 5 sek czy 20 sek jeden od drugiego to dla mnie bez znaczenia

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.