Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zablokowane IP do konta?

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.04.2016
    Posty
    3
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Zablokowane IP do konta?

    Witam dzisiaj przy próbie zalogowania dostałem wiadomość że z powodu zbyt dużej ilości nieudanych połączeń konto zostało tymczasowo zablokowane. Odczekałem parę godzin ale konto nadal było zablokowane, to pomyślałem że sprawdzę drugie konto ubisoftu które mam, i co się okazało też tymczasowo zostało zbanowane przez zbyt dużą ilość logowań. A teraz najlepsze, spróbowałem zalogować się przez inne ip (skorzystałem z internetu komórkowego) i co się okazało bez problemu się zalogowałem. Teraz moje pytanie do supportu. Dlaczego na swoje oryginalne ip nie mogę się połączyć z kontem? Jak ktoś próbuje się włamać z innego ip to blokujecie ip originalnego posiadacza konta tak żeby złodziej miał łatwiej z kradzieżą konta? Czy może po prostu to jest kolejny błąd ze strony systemu?

  2. #2
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Hej Alukuma!

    Niestety, jednak w tej sytuacji nie możemy nic zrobić. Bardzo proszę, abyś wyczyścił pamięć podręczną przeglądarki przed kolejnym logowaniem bądź skorzystaj z innej przeglądarki/okna w trybie incognito (prywatnym). Dla bezpieczeństwa zmień także hasło do gry. Możesz to zrobić bezpośrednio na stronie Ubisoft. Przypomnę, że dane logowania do serwisu Ubisoft i gry są takie same.


    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  3. #3
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.04.2016
    Posty
    3
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    A może wystarczyłoby tylko mojego IP nie blokować? bo z tego co kojarzę to nie można ZMIENIĆ hasła jeżeli nie można się zalogować

  4. #4
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez alukuma Zobacz posta
    A może wystarczyłoby tylko mojego IP nie blokować? bo z tego co kojarzę to nie można ZMIENIĆ hasła jeżeli nie można się zalogować
    Witaj ponownie!

    Instrukcję, jak to zrobić, znajdziesz na stronie: https://support.ubi.com/pl-PL/Faqs/0...count-password

    Pozdrawiam,
    BB_Penelopa

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    18.11.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Miałem ten sam problem. Żadne zmiany haseł czyszczenie itd. nie pomaga. Dopiero jak się połączyłem przez komórkowy internet, problem się skończył.
    Czyli mój IP z nieznanego powodu dostał ban. Dziwne jak się weźmie pod uwagę, że w domu mam dynamicznie przydzielony adres.
    Jak widać informatycy z BB robią co mogą, żeby nie dało się pograć. Wskoczę na 74Lvl i chyba skończę, męczy mnie już ta ciągła walka, żeby gra łaskawie się włączyła.
    W konkurencyjnych grach nie mam takich problemów.

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.