Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Rozdzielczość gry

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj

    Rozdzielczość gry

    Witam,

    Jak w temacie, mam problem z rozdzielczością gry. Pulpit mam standardowo ustawiony w rozdzielczości 2560x1440 (1440p), w gry poza przeglądarkami gram w 4k. Niestety, bez manualnego zejścia do 1920x1080 granie w Settlers Online jest katorgą... gra robi się katastrofalnie pikselowa, jakbym odpalił klasyka w stylu pierwszej czy drugiej odsłony serii. Gdy już obniżę rozdzielczość pulpitu do 1920x1080, wszystko staje się nieprzyjemnie rozmazane jakbym grał we mgle - podejrzewam że monitor ze względu na rozmiar źle radzi sobie z niższymi rozdzielczościami...

    No i wreszcie pytanie: czy grę można w jakiś sposób zmusić do obsługi wyższej rozdzielczości niż tylko 1920x1080?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie wiem po co chcesz tak wysoką rozdzielczość w TSO, gra pewnie zajmuje z pół ekranu, bo wszystko staje się malutkie. Sam gram przy rozdzielczości 1920x1080 i myślę że to i tak za dużo, bo muszę stwierdzić że TSO to jedyna gra przy której się męczę jak dłużej w niej siedzę przy takiej rozdzielczości (cyferki są malutkie choćby przy przydzielaniu wojska generałom).
    Tak czy siak, po co psuć sobie wzrok.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    24.08.2018
    Posty
    85
    Serwer
    Kolonia
    Mi chodzi normalnie na 4k.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    Normalnie w 4k to pograsz po nowym roku... Albo gdy "sami" gracze zrobią taką wersje... Bo na BB nie ma co liczyć...

  5. #5
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.04.2020
    Posty
    2
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Dobrze byloby, abys napisal jaka posiadasz karte graficzna?!. Natomiast zejscie do rozdzielczości 1920x1080 144Hz, tez nie bedzie zle dla gry na tym monitorze.

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Czarci Gaj
    Monitor podstawowy (na nim ma lecieć TSO) to AOC G2868PQU. Karta to leciwe ale sprawdzone GTX 1080Ti. Sprawdziłem sugerowane mi przez kilka osób rozwiązanie żeby przeskoczyć z użycia DiplayPort'ów na zwykłe HDMI. Dalej lipa. No a czytając powyższe odpowiedzi zakładam że gra ma maksymalne tekstury w FHD i słabo się one skalują dla wyższych rozdzielczości.

    No chyba że ktoś ma inne pomysły, chętnie przetestuję

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.