Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ali Baba, młody drwal dla bogatych leniuchów według Glavo

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia

    Ali Baba, młody drwal dla bogatych leniuchów według Glavo

    Przygoda, w której wszystkie ataki robisz z G2, przy sprawnym klikaniu zrobisz przygodę w 25 minut, a na samej przygodzie jest jakieś 11-12 minut klikania.
    Opisana łopatologicznie, gdzie widziałem możliwość zmian, tam opisałem, jeśli ktoś wymyśli lepiej, spoko.

    Generałowie ulepszeni standardowo, tzn. najważniejsze Najazd, Potężna szarża, Szał bitewny, Powiększony garnizon i Mistrz planowania

    Potrzebni generałowie:


    UWAGA:
    1. Mikołajowa nr 1 - tutaj potrzebna tylko do nabicia expa, jeśli masz ich mniej, niepotrzebna, możesz przygodę zrobić bez niej
    2. Każdą Mikołajową można zastąpić Majorem
    3. Zamiast Niezłomnej nr 11 możesz dać generała tawernianego - blok - mniejsze straty
    4. Vargusy trzy - raczej niezbędni

    Sytuacja na polu bitwy, czyli który generał do czego potrzebny:


    Na wyspie głównej przydziel jednostki:
    1. Generał Mikołajowa nr 1 - 20 KZ 195 KA
    2. Generał Mikołajowa nr 2 - 32 KZ 183 KA
    3. Generał Mikołajowa nr 3 - 215 KA
    4. Generał Mikołajowa nr 4 - 60 KZ 140 KA
    5. Generał Anslem nr 5 - 20 KZ 145 KA
    6. Generał Nusala nr 6 - 50 Ry
    7. Generał Vargus nr 7 - 60 KZ 135 KA
    8. Generał Vargus nr 8 - 21 KZ 174 KA
    9. Generał Vargus nr 9 - 60 KZ 135 KA
    10. Generał Borys nr 10 - 50 KZ 145 KA
    11. Generał Niezłomna nr 11 - 28 KZ 207 KA lub Tawerniany 170 KZ 30 AwZb
    12. Generał Niezłomna nr 12 - 24 KZ 196 KA
    13. Generał Tawerniany nr 13 - 200 KZ
    14. Generał Tawerniany nr 14 - 200 KZ
    15. Generał Tawerniany nr 15 - 126 KZ
    16. Generał Tawerniany nr 16 - 164 KZ 36 AwZb
    17. Generał Tawerniany nr 17 - 160 KZ 40 AwZb
    18. Wielkosercy nr 18 - 900 KZ 415 AwZb 150 KA 90 Ob

    Na przygodzie wskazane jest wspomóc się podkowami.


    - 1 -

    Jak tylko na przygodę dotrze Mikołajowa nr 1, wykonaj pierwszy atak jednostkami, które zabrała z wyspy głównej:


    - 2 -

    Jak tylko na przygodę dotrze Niezłomna nr 12, wykonaj atak jednostkami, które zabrała z wyspy głównej:


    - 3 -

    Wypakuj kwatermistrza lub kwatermistrzów, jeśli posłałeś ich więcej.

    - 4 -

    Gdy Niezłomna nr 12 dojdzie do punktu bezpiecznego dla kolejnego ataku, czyli mniej więcej tego:


    wysyłasz atak Mikołajową nr 3 na obóz:



    - 5 -

    Gdy Mikołajowa nr 3 dotrze do punktu wskazanego jak wyżej białą kropą, bezpiecznego dla kolejnego ataku, wyślij Mikołajową nr 4 na obóz:



    - 6 -

    Gdy Mikołajowa nr 4 dotrze do punktu wskazanego jak wyżej wyżej białą kropą, bezpiecznego dla kolejnego ataku, wyślij Vargusa nr 9 na obóz:



    - 7 -

    Gdy Mikołajowa nr 4 zniszczy obóz i uwolni sektor, przestaw generałów. Podaję tu we wskazanej kolejności, aby głupio nie czekać z kolejnymi atakami.

    - 8 -

    Generał Tawerniany nr 13


    - 9 -

    Generał Niezłomna nr 11


    - 10 -

    Generał Mikołajowa nr 2


    - 11 -

    Generał Vargus nr 8


    - 12 -

    Generał Borys nr 10


    - 13 -

    Generał Tawerniany nr 14


    - 14 -

    Generał Tawerniany nr 15


    - 15 -

    Generał Anslem nr 5


    - 16 -

    Generał Tawerniany nr 16


    - 17 -

    Generałowi Niezłomna nr 12 zmień skład na 35 KZ 200 KA

    - 18 -

    ... i przenieś ją tu:


    - 19 -

    Generał Vargus nr 7


    - 20 -

    Generał Nusala nr 9


    - 21 -

    Generał Tawerniany nr 17


    - 22 -

    Generał Mikołajowa nr 4


    - 24 -

    Po przestawkach sytuacja powinna wyglądać tak:

    Da się pewnie bardziej optymalnie, ale nie w tym rzecz, chcesz - kombinuj.

    - 25 -

    Vargusa nr 9 nigdzie nie przenoszę, gdzie wyląduje tam niech stoi, acz można go w wolnej chwili przestawić na lewo od Nusali.

    - 26 -

    Jednostki:


    - 27 -

    Czas na ataki. Wysyłaj jeden po drugim, bez paniki, na spokojnie – UWAGA – teraz cyframi oznaczona będzie kolejność ataków.

    - 28 -

    Pierwszy z bloków: Tawerniany jako pierwszy, później Niezłomna, na koniec Mikołajowa, jeden po drugim.


    - 29 -

    Gdy generał z trzeciego obozu (Mikołajowa) dotrze do miejsca oznaczonego powyżej kółkiem, albo nawet dalej, puść kolejne ataki, jeden po drugim, na spokojnie:


    Z obozu nr 1 idzie Vargus, z nr 2 Borys. Borys będzie robił sieczkę po drodze i skasuje trzy obozy. W międzyczasie w blok wpadnie brygada z ataku nr 3, będą długo się męczyć, ale Borys zdąży swoje zrobić, spokojna głowa. A reszta to tak nudniej.

    - 30 -

    Po wysłaniu powyższych ataków przydziel Mikołajowej nr 4 200 KA. Poczekaj chwilę, aż ekipa blokująca wysłana wyżej w atakach 4 i 6 dotrze mniej więcej do tego miejsca, jak poniżej, przy takiej trawce (albo dalej nawet):



    - 31 -

    ... i wrzucaj kolejne ataki:



    Zwróć tutaj uwagę, aby Vargus wysłany w tych atakach nie szedł przed wysłanymi chwilę wcześniej generałami Anslem i Niezłomna, Vargus powinien iść ZA nimi, lub z nimi. Jeśli za wcześnie puścisz atak i Vargus będzie szybszy, cofnij ostatnie ataki Mikołajowej i Vargusa, i na spokojnie ponów.

    - 32 -

    Vargusowi nr 9 przydziel 40 KZ oraz 155 KA

    - 33 -

    Czekaj chwilę... Jeśli Mikołajowa wysłana w ostatnim z ataków będzie u podnóża tejże góry tam o:



    - 34 -

    ... wyślij ostatnie ataki:



    Vargusa wysyłam stamtąd, gdzie pierwotnie wylądował, ale jak zaznaczyłem wcześniej, możesz go ustawić bliżej Nusali, na lewo od niej tak, aby szedł tuż za nią.

    - 35 -

    Pozostałe jednostki zapakuj do kwatermistrza.



  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    24.08.2018
    Posty
    85
    Serwer
    Kolonia
    Nie szybciej 2x nie + borys np.? Tak czy siak dzięki za czas poświecony na poradnik.

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    28.06.2015
    Posty
    249
    Serwer
    Kolonia
    Może i szybciej, ale tu nie o czas rozgrywki chodzi, a bardziej prostotę, 10-11 minut klikania na przygodzie i możesz wracać na główną

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    04.07.2012
    Posty
    418
    Serwer
    Kolonia
    Bravo, super.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2013
    Posty
    43
    Serwer
    Złota Góra
    całkiem ciekawe, tylko varusów brakuje

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    29.04.2017
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez immortalfame Zobacz posta
    całkiem ciekawe, tylko varusów brakuje
    Bez problemu można ich zastąpić innymi gienkami. Sam mam jednego Vargusa ale 10min kombinowania w symulatorze dało mi zadowalający efekt.
    Ogólnie poradnik mi się podoba, pozmieniałem w nim co nieco i przełożyłem na swoją wersję, dzięki czemu też robię teraz 5 Drwali na jednej stanicy.

    Brawo dla autora i pozdro

  7. #7
    Odkrywca Awatar Robalus
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    1,043
    Serwer
    Nowy Świat
    Pogratulował poradnika i podejścia do tematu !!! Kawał roboty zrobiłeś !!! W wekend będzie próba .... Pozdro

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    04.12.2013
    Posty
    43
    Serwer
    Złota Góra
    Jak dałeś rade 5x drwala zrobić na stadnicy ? + chyba obserwatorium, bo same 30 minut masz wysyłanie gienków w tą i spowrotem, teraz zajeła mi przygoda 45 minut ale w trakcie myślałem co gdzie jak , na 1 raz całkiem spoko wyszło

    edit: moje wojsko bez vargusów na G2

    http://prntscr.com/to1yx8
    Ostatnio edytowane przez immortalfame ; 24.07.2020 o 21:19

Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.