Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 120

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Wydarzenie Wielkanocne 2020 - Dyskusja

  1. #111
    Odkrywca
    Dołączył
    16.10.2014
    Posty
    1,071
    Serwer
    Złota Góra
    1 faza dobiega konca i tak ... lancuch zadan nie naprawiony , targowisko gildii to samo , premie w regionach nie naprawione ...

  2. #112
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    a kto pamięta o świątecznej piekarni i wyłączaniu silosów przez nia? Od grudnia nie naprawione...
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  3. #113
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    A to moja opinia o evencie:
    Plusy:
    - przygody wybrane do dropa x2 bardzo mi się podobały, najczęściej robiłam na końskim grzbiecie, młodego drwala, a na obserwatorium latało się na groby i buki, poza tym na skarb przy jeziorze, wir i atak na łupieżców. Ze wszystkich leciało dużo pisanek, dlatego uważam event za ogólnie łatwy.
    - zadania eventowe, podoba mi się, że są dodawane łańcuchy co parę dni, nagrody z nich też były spoko. Wolę taką formę zadań, niż jak na początku eventu dostaję łańcuch zadań, zrobię w jeden dzień i później już nic do końca.
    - uniwersytet z zadań, który ulepsza się wykonując osiągnięcia, w tym roku zielony, za rok poproszę o żółty
    - osiągnięcia pozwalające na ulepszenie uniwersytetu na najwyższy lvl robiły się same, przy czym nagrody nawet spoko, pisanki, jakieś premki, skórki retro dla kolekcjonerów.
    - pisanki z poszukiwań skarbów, ja mam już 54 odkrywców i mi całkiem sporo tych pisanek przynosili.
    - nieproszeni goście, mały koszt pokonania, a sporo pisanek
    - zadania gildii, jak dla mnie w każdym evencie można zastąpić monety gildii surowcem eventowym.
    - kalendarz eventowy, super, dużo premii, jak toczenie pisanek, strzały, dzień premium czy łapki zawsze przydatne. Pojawiły się też tokeny, co mnie bardzo cieszy , sporo pisanek, książki, 3 budynki i tu się też bardzo ucieszyłam. Moment wypadnięcia dworku z kalendarza był idealny, akurat już miałam wszystko co chciałam wykupione od kupca i zastanawiałam się co dalej robić z pisankami, dzięki temu na wadzę zaraz pojawiły się oferty handlowe z dworkami. Medyk, na pewno cieszył początkującego gracza co ma same tawerniaki, dla mnie zbędny generał, 3 już w sumie mam, użyłam może raz czy dwa, ale nie wszystko co fajne dla początkującego jest przydatne dla graczy z wysokim lvl i odwrotnie. Kryształy, 2x po 25 kryształów dało mi 400 klejnotów z listów . Kalendarz coraz lepszy jak dla mnie.
    - kupiec, więcej rzeczy na plus niż na minus dlatego tutaj o nim piszę mimo braku czegoś co pozytywnie zaskoczyłoby graczy z wysokimi lvl, którzy w zasadzie mają już wszystko. Sporo pozycji, z roku na rok coraz więcej do kupienia, każdy coś dla siebie wybierze, a bardzo wybrednym pozostaje handel, ja znalazłam dla siebie kilka rzeczy. Mniejsze lvl pewnie miały duży dylemat co kupować. Zakapturzonemu dam szanse, może się okazać niezbyt celnym generałem, ale za to szybko biega, co przy włączonym obserwatorium i odpowiednim szkoleniu może być całkiem spoko wyborem przy maratonie przygód w eventy.
    - wygląd Tytanowej kury i garnizonu Zakapturzonego generała.
    - kórliczki bwahahaha!!!

    Minusy:
    - kilka osiągnięć: "Ukończ przygodę „Skąd Się Biorą Pisanki?” raz, 3 i 5 razy, "przejdź raz przygodę Traper Garrun", brak motywacji do ich robienia, nie mają ciakawych nagród, a koszt zrobienia są spore.
    - Tytanowa kura, pomimo ładnego wyglądu nie kupiłam. Dopiero co były świąteczne piekarnie działające na kopalnie tytanu, mam 3 przemysłowe kopalnie tytanu ( jedna z nich ma wydobycie 100% szybsze), robię na 12 h 4662 rudy tytanu przy małym zużyciu surowca do wyrobu, zamieniać jej na kury nie ma sensu, wspomóc nimi produkcję rudy tytanu też nie ma sensu, bo to strata miejsca na wyspie, które i tak jest ograniczone mocno. Szczerze mówiąc nie wiem, komu miałaby się ta kura przydać. Mając niższy lvl też nie pamiętam problemów z barkiem rudy tytanu. Teraz nie wiem jak dużo małe lvl zbierają nasion oleistych, żeby zacząć je przerabiać na rude gdy z pewnością korzystniej nadmiar byłoby sprzedać na wadze. Szczerze zastanawiam się jaki sens w tym budynku widzieli autorzy, czy mogliby swój punkt widzenia przedstawić?
    - brak mistrza sztuk walki, brakuje mi 2 szt. szkoda, że jednak się nie pojawił, brak drugiego borysa nawet mnie tak nie zawiódł jak brak msw, no ale przeżyje bez nich .

    Cały event łatwy, trochę przydługi, ale bez większych problemów technicznych, przycięcia gry standardowe.
    Przy znikomym wystawianiu ofert handlowych na pisanki udało się kupić wszystko co chciałam u kupca, czyli:

    3x Zakapturzony generał
    1x Geolog o Złotym Sercu
    1x Księżniczka Zoe
    2x Dzielna odkrywczyni
    2x Nieustraszona odkrywczyni
    2x Wiosenny Park
    3x Cudowny dom mieszkalny
    2x Pływający dom

    oraz na handlu:
    2x Duży domek nad rzeką
    5x Wieża magazynowa
    7x Dwór nad wodą

    Bez szaleństw, ale jestem zadowolona

  4. #114
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Marzenka87 Zobacz posta
    A to moja opinia o evencie:

    jestem zadowolona
    a gdzie dopisek o tym że tekst zawiera lokowanie produktu?

    to może w skrócie, oferta sklepu tak przeładowana towarem że skutecznie odbierała chęć by dłużej stukać przygody w wolnym czasie
    ale na Borysa dało się uzbierać-jak ktoś miał opcję kupienia, na jednego ślepego kapturnika też by sobie stał i zbierał szacun na dzielnicy za groźnie wyglądający obóz

    o grandzie z niewystawieniem Borysa w ofercie (nie piątego, dziesiątego a tylko drugiego!), ale wstawieniu generała nieprzydatnego do niczego poza lotami, albo bzdurnym pomyśle z tytanowa kurą, która otwiera nowy łańcuch zakupów-kosztów (uprawy, nawóz!) - to szkoda dłużej pisać bo i tak uwag graczy chyba się nie słucha
    ogólnie plus za to ze event był i drugi plus oraz ulga że się skończy jak zawsze w terminie
    dodatkowy plusik bo czas zleciał bez problemów technicznych, może poza lagami na przepełnionym serwerze

  5. #115
    Osadnik
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    85
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Marzenka87 Zobacz posta
    A to moja opinia o evencie:
    Plusy:
    - przygody wybrane do dropa x2 bardzo mi się podobały, najczęściej robiłam na końskim grzbiecie, młodego drwala, a na obserwatorium latało się na groby i buki, poza tym na skarb przy jeziorze, wir i atak na łupieżców. Ze wszystkich leciało dużo pisanek, dlatego uważam event za ogólnie łatwy.
    - zadania eventowe, podoba mi się, że są dodawane łańcuchy co parę dni, nagrody z nich też były spoko. Wolę taką formę zadań, niż jak na początku eventu dostaję łańcuch zadań, zrobię w jeden dzień i później już nic do końca.
    - uniwersytet z zadań, który ulepsza się wykonując osiągnięcia, w tym roku zielony, za rok poproszę o żółty
    - osiągnięcia pozwalające na ulepszenie uniwersytetu na najwyższy lvl robiły się same, przy czym nagrody nawet spoko, pisanki, jakieś premki, skórki retro dla kolekcjonerów.
    - pisanki z poszukiwań skarbów, ja mam już 54 odkrywców i mi całkiem sporo tych pisanek przynosili.
    - nieproszeni goście, mały koszt pokonania, a sporo pisanek
    - zadania gildii, jak dla mnie w każdym evencie można zastąpić monety gildii surowcem eventowym.
    - kalendarz eventowy, super, dużo premii, jak toczenie pisanek, strzały, dzień premium czy łapki zawsze przydatne. Pojawiły się też tokeny, co mnie bardzo cieszy , sporo pisanek, książki, 3 budynki i tu się też bardzo ucieszyłam. Moment wypadnięcia dworku z kalendarza był idealny, akurat już miałam wszystko co chciałam wykupione od kupca i zastanawiałam się co dalej robić z pisankami, dzięki temu na wadzę zaraz pojawiły się oferty handlowe z dworkami. Medyk, na pewno cieszył początkującego gracza co ma same tawerniaki, dla mnie zbędny generał, 3 już w sumie mam, użyłam może raz czy dwa, ale nie wszystko co fajne dla początkującego jest przydatne dla graczy z wysokim lvl i odwrotnie. Kryształy, 2x po 25 kryształów dało mi 400 klejnotów z listów . Kalendarz coraz lepszy jak dla mnie.
    - kupiec, więcej rzeczy na plus niż na minus dlatego tutaj o nim piszę mimo braku czegoś co pozytywnie zaskoczyłoby graczy z wysokimi lvl, którzy w zasadzie mają już wszystko. Sporo pozycji, z roku na rok coraz więcej do kupienia, każdy coś dla siebie wybierze, a bardzo wybrednym pozostaje handel, ja znalazłam dla siebie kilka rzeczy. Mniejsze lvl pewnie miały duży dylemat co kupować. Zakapturzonemu dam szanse, może się okazać niezbyt celnym generałem, ale za to szybko biega, co przy włączonym obserwatorium i odpowiednim szkoleniu może być całkiem spoko wyborem przy maratonie przygód w eventy.
    - wygląd Tytanowej kury i garnizonu Zakapturzonego generała.
    - kórliczki bwahahaha!!!

    Minusy:
    - kilka osiągnięć: "Ukończ przygodę „Skąd Się Biorą Pisanki?” raz, 3 i 5 razy, "przejdź raz przygodę Traper Garrun", brak motywacji do ich robienia, nie mają ciakawych nagród, a koszt zrobienia są spore.
    - Tytanowa kura, pomimo ładnego wyglądu nie kupiłam. Dopiero co były świąteczne piekarnie działające na kopalnie tytanu, mam 3 przemysłowe kopalnie tytanu ( jedna z nich ma wydobycie 100% szybsze), robię na 12 h 4662 rudy tytanu przy małym zużyciu surowca do wyrobu, zamieniać jej na kury nie ma sensu, wspomóc nimi produkcję rudy tytanu też nie ma sensu, bo to strata miejsca na wyspie, które i tak jest ograniczone mocno. Szczerze mówiąc nie wiem, komu miałaby się ta kura przydać. Mając niższy lvl też nie pamiętam problemów z barkiem rudy tytanu. Teraz nie wiem jak dużo małe lvl zbierają nasion oleistych, żeby zacząć je przerabiać na rude gdy z pewnością korzystniej nadmiar byłoby sprzedać na wadze. Szczerze zastanawiam się jaki sens w tym budynku widzieli autorzy, czy mogliby swój punkt widzenia przedstawić?
    - brak mistrza sztuk walki, brakuje mi 2 szt. szkoda, że jednak się nie pojawił, brak drugiego borysa nawet mnie tak nie zawiódł jak brak msw, no ale przeżyje bez nich .

    Cały event łatwy, trochę przydługi, ale bez większych problemów technicznych, przycięcia gry standardowe.
    Przy znikomym wystawianiu ofert handlowych na pisanki udało się kupić wszystko co chciałam u kupca, czyli:

    3x Zakapturzony generał
    1x Geolog o Złotym Sercu
    1x Księżniczka Zoe
    2x Dzielna odkrywczyni
    2x Nieustraszona odkrywczyni
    2x Wiosenny Park
    3x Cudowny dom mieszkalny
    2x Pływający dom

    oraz na handlu:
    2x Duży domek nad rzeką
    5x Wieża magazynowa
    7x Dwór nad wodą

    Bez szaleństw, ale jestem zadowolona
    i frytki do tego

  6. #116
    Osadnik Awatar Marzenka87
    Dołączył
    16.03.2017
    Posty
    180
    Serwer
    Złota Góra
    hehehe Aruzus tak mogłabym napisać jedynie tyle ile zacytowałeś, jednak jaki z tego wniosek wyciągnęliby twórcy na przyszły rok? uprzedzając twoje pytanie, odpowiem... tak, wierzę, że nasze opinie trafiają do kogo trzeba.
    Król-Grzegorz6 hehe i w przyszły event będą frytki zamiast kurki?

  7. #117
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W związku z tym że trwa 2 faza eventu taka myśl mi się nasunęła, a raczej pytanie.
    W eventach wielkanocnych 2016 i 2019 dostaliśmy "pojemne magazyny", które mogliśmy podnieść na kolejne poziomy dzięki osiągnięciom, tak jak teraz podnosiliśmy "uniwersytet".
    Czy jeśli zburzę pojemny magazyn i będę go chciał przestawić w inne miejsce będę miał możliwość jego podniesienia na następne poziomy ? Może ktoś będzie wiedział

    EDIT:
    jednak da się, sprawdziłem
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 24.04.2020 o 11:23

  8. #118
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam serdecznie!

    Bardzo dziękuję za opinie na temat wydarzenia - i czekam na kolejne!

    Milego dnia!
    BB_Penelopa

  9. #119
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    W związku z tym że trwa 2 faza eventu taka myśl mi się nasunęła, a raczej pytanie.
    W eventach wielkanocnych 2016 i 2019 dostaliśmy "pojemne magazyny", które mogliśmy podnieść na kolejne poziomy dzięki osiągnięciom, tak jak teraz podnosiliśmy "uniwersytet".
    Czy jeśli zburzę pojemny magazyn i będę go chciał przestawić w inne miejsce będę miał możliwość jego podniesienia na następne poziomy ? Może ktoś będzie wiedział

    EDIT:
    jednak da się, sprawdziłem
    Z kazdym budynkiem ulepszanym za osiagniecia sie tak da bo gra ma zapisane ile osiagniec zrobiles

  10. #120
    Osadnik
    Dołączył
    29.04.2017
    Posty
    39
    Serwer
    Kolonia
    Moja opinia o evencie.
    PLUSY
    1. Duży wybór premiowanych przygód. Było w czym przebierać, każdy znalazł coś dla siebie. Zarówno niskie levele jak i starzy wyjadacze. Dobrze, że te premiowane przygody nie były tylko do dropa ale również expa, co jest cholernie ważne dla graczy, gdyż każdy chce wskoczyć trochę do góry
    2. Osiągnięcia eventowe zaliczę jako plus. Trochę jajek za nie, trochę pierdół. Ujdzie.
    3. Kalendarz eventowy. Nagrody zacne. Trochę szkoda kolejnego Medyka do kolekcji ,no ale ...
    4. Jajka za misje gildyjne. To jest duży plus, niby to symboliczna ilość w porównaniu z dropieniem jajek na przygodach ale przydatna. Jak już ktoś wspomniał wcześniej - na każdym evencie tak powinno być, by za zadania gildyjne wpadała eventowa waluta.
    5. Sporo rzeczy u kupca. Było w czym przebierać.
    6. Duża ilość jajek do zdobycia dała nam w gildii możliwość zorganizowania kolejnej zbiórki dla tych słabszych graczy, dzięki czemu mogli zdobyć upragnionych Borysów i innych mieszańców

    MINUSY
    1. Brak zdobycia drugiego Borysa. Nie będę się tu rozpisywał, bo to największa bolączka tego eventu.
    2. Brak szczegółowego opisu Tytanowej Kury. Trafiło nam się w gildii kilka sytuacji, gdzie ktoś nie wiedział, że Tytanowa Kura pobiera Nasienie Oleiste do produkcji i BUM - rozczarowanie po zakupie. Taka informacja widniała owszem w Pamiętniku Developera ale już BRAKOWAŁO jej w opisie u Kupca. Jak widać nie wszyscy czytają Pamiętniczki. Przy okazji dodam tu, żeby nie robić kolejnego punktu, że ta Tytanowa Kura to największy "szit" na tym evencie. Projektanci tu się nie popisali.
    3. Jak już ktoś wcześniej wspomniał: durne osiągnięcia do "Skąd się biorą pisanki" , "Traper Garrun" .... zrób kilka razy. Cena nieadekwatna do tego typu osiągnięcia.

    To by było na tyle. Jak coś mi się przypomni to edytuję posta.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.