Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: Pamiętnik Dewelopera: Wydarzenie Walentynkowe 2020 - Dyskusja

  1. #71
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.02.2017
    Posty
    17
    Serwer
    Nowy Świat
    Dzięki za informacje i porady, na pewno przydadzą się w przyszłych eventach

  2. #72
    Moderator Forum Awatar MOD_Victoria
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    2,235
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez shaqoore Zobacz posta
    Fantastyczny klej cukrowy wg opisu w Pamiętniku Dewelopera miało się dać wrzucić u znajomego (z wydłużeniem czasu działania). Tymczasem da się go tylko wrzucić u siebie jak pozostałe kleje.

    Skuszony opisem wydałem kwiatki i działa jak działa. Także tego...
    Jest to już sprawdzane.
    Pozwolę sobie skopiować Twój post i utworzyć wątek w dziale Problemy techniczne. Właśnie tam szukaj aktualizacji statusu problemu i dalszych informacji.

    Pozdrawiam
    MOD_Victoria
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 26.02.2020 o 21:19

  3. #73
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Podsumowanko. Ponad 50 odkrywców. Z czego co najmniej połowa mogła być wysłana na przedłużone poszukiwania, a wszyscy poza tawernowymi i innymi z długim poszukiwaniem (5 szt) co drugi dzień. 950 kwiatków dziennie na premii x4 podwojonej przez prestiżową. Odkrywcy przynosili pomiędzy 550 - 850 kwiatów dziennie (orientacyjne bo dokładnej wartości nie sprawdzałem z każdego dnia). Z 400 dosłało BB, trochę z łańcucha zadań. 2000 kwiatków wydałem na dopałki, 2000 kwiatków kupiłem. Uzbierałem łącznie 22k, jeszcze przez pozostałe 4 dni będzie trochę ponad 2k. Razem niecałe 25k. Mogłem grać średnio po 2,5 godziny na dzień. Dwa dni nie mogłem robić przygód. Za te 2,5 godziny 3-4 razy grobowiec i 1-2 drugi złodziej z wymianką lub sprzedażą dropa. Przez te dwie i pół godziny byłbym w stanie klepnąć więcej, ale nie jestem w stanie siedzieć cały czas przy kompie nawet te 2,5 godziny. Rano lub około 15 nie mogłem się zalogować by wysyłać dodatkowo odkrywców. Tak więc odpada możliwość handlowania dopałkami na masową skalę jak tu się ktoś chwali bo trzeba by robić dużo więcej niż to co napisałem, a to co napisałem bez kupienia dopałek na handlu nie starczyło by mi nawet na moje własne pola kwiatów. Żeby ogarnąć wyspę i produkować wszystkie te rzeczy w tysiącach to również trzeba męczyć znajomych o wrzucanie premii i samemu też wiele ogarnąć. Grając po 2,5 godziny nie ma szans. Handel. Fajnie, że ktoś tu pokazuje, że opchnął 100k saletry za 400 czy 500 kwiatków. Ale z samych kopalnie nie wyciągniesz tyle, a dopałek z przygód też grając tyle co ja. Więc pozostaje zbieranie ostro zapasów między eventami i to co się uzbierało przez ileś lat wstecz. 5k kwiatków to milion saletry. z handlu najmniej trzeba wyciągnąć 30k. Czyli sama saletra to 6 milionów. Pytanie czy znajdziesz 60 razy klienta na to. Jeszcze jest zaprawa z której można nieźle wyciągnąć czy łodygi fasoli. Reszta to w zasadzie drobnica. 50k rudy miedzi za 15 kwiatków, wszystko inne z 3 pierwszych zakładek też nie nawojujesz nawet jak będziesz tego miliony dziennie sprzedawał. Owszem da się mieć te dziesiątki tysięcy, ale to trzeba non stop handlować i klepać przygody, a jak ktoś twerdzi inaczej to kłamie. Ponad 4 lata temu grałem nawet po 8 godzin na dzień co przełożyło się na to, że byłem przez chwilę na czele serwera. Czy ktoś był wtedy szybszy? Może, choć to wątpliwe by wszyscy których mam w znajomych dziś to w większości starzy wyjadacze. Dobili obecnie do 78-79 poziomu, a wiem że siedzą więcej niż ja i wtedy część już miałem w znajomych i byli za mną, teraz nie dobili jeszcze do 80 poziomu, ale fakt jest taki, że wbiją te 5 poziomów w sumie w jakieś 2-3 miesiące i widzę handel. Nie każdy się chwali co kupił, ale po handlu idzie stwierdzić, że te 55k kwiatków to wcale nie jest tak lekko, a już na pewno nie dla tych co grają maks do 3 godzin dziennie i nie mają ponad 50 odkrywców jak ja. Nie mam tylko 13 odkrywców, którzy są dostępni za klejnoty. Tak to mam wszystkich możliwych. Tak więc więcej to mogą mieć tylko ci co również grają od około 2012 roku roku i jeszcze dodatkowo wykupili tych za klejnoty. Dopałki schodziły jak świeże bułeczki? A kto je kupował, albo czemu ich tyle sprzedawaliście? Ano temu, ze nie przerobilibyście tego na farmach, a kupowali tacy co grali mniej niż ja i nie mieli ze swoich dropów tylu doładowań. A że dawali co najmniej 2 x tyle kwiatów co wynosiło doładowanie więc też musieli albo mieć 8x wydajność z tych farm albo nie wiem. Inaczej się w ogóle nie opłacało tego kupować, bo by nie odrobili na premiach tego przez dobę. Nie twierdzę, że się nie da tych 55k, da się, ale to nie jest takie hop siup, a z niektórych komentarzy to ja widzę niezłe fantazje.

  4. #74
    Odkrywca
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    580
    Serwer
    Czarci Gaj
    A ja podsumuje to tak: gra nie działa tj. nie mogę się od 2 miesięcy zalogowac na kompie ino na telefonie. A to jest .. a nie gra
    Jedynie udało się jakimś cudem uzbierać na tego kwatermistrza ot i cały sukces. Bo im jedyne co się udaje to promo na klejki i nic więcej, bo kontakt z suportem to jak rozmowa z lustrem
    Oferta w sklepie jak by event miał trwać z miesiąc a nie 14 dni, nagrody w kalendarzu na odczep się i tyle.
    Gra zmierza ku końcowi nie tylko technicznemu ale i społecznemu - tak nikt nie zmusza do gry, ale fajnie widzieć jak gra upada
    Ciekawe co znów na wielkanoc wymyślą i czy uda się mi do tego zalogowac na kompie

  5. #75
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kinia19910 Zobacz posta
    No to ja też coś dodam...

    Event jak event...

    PLUSY

    + fajnie, że krótki, 3 tygodniowe są bardziej męczące
    + Dopałki.
    Po tygodniu miałam dość dopałek do końca już (na Walentynkach).
    Pod plusami się nie podpiszę bo żeby mieć te dopałki to trzeba było oczy z orbit wywalić męczyć kooperacje i pilnować premii na farmach, a jakoś nikt nie przedstawił swoich screnów na handlu, tym bardziej nie będę go brał pod uwagę bo każdy serwer rządzi się swoimi prawami.

    U mnie byli posyłani sami odkrywcy i parę grobów zmęczonych i efekt 3x zapalona i 1,5 cukrownika 1k trzeba było dokupić za horendalną cenę 45k zaprawy.

    To tylko pokazuje jak gra ma się dobrze bo ofert jest mało a co niektórzy lubią się na tym wzbogacić.
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Nie masz racji, narzekam licząc na sensowne poprawki.

  6. #76
    Osadnik
    Dołączył
    31.03.2016
    Posty
    73
    Serwer
    Złota Góra
    Moje podsumowanie w skrócie:

    Plusy

    - bonusy do dropu z przygód wieloosobowych, szczególnie doświadczenie dochodzące do 5kk z przygód typu skarb wiedzy
    - niewyczerpana kopalnia żelaza (plus kilka pomniejszych bonusów w paczce, dla mnie mniej istotnych)
    - drzewo miłości – to co prawda tylko 6h co drugi dzień (gdy mamy 3 sztuki), jednak na trzecim levelu bonus wymiata, oczywiście używamy go do najkosztowniejszych produkcji, których normalnie nie opłaca się odpalać na stekach
    - cukiernik
    - czarujący geolog
    - kolejna stanica

    Minus

    nie można mieć wszystkiego i trzeba obejść się smakiem, na zakup powyższych luksusów trzeba się sporo napracować i nahandlować, a i tak trzeba sobie odpuścić odkrywców, pływające domostwa, o innych nie wspomnę. Ale czy to taka wada, że w sklepie jest za dużo towaru? Wielu graczy zamiast paczki albo drzewka wybrało obserwatorium, odkrywców albo dworki.


    P.S. Ktoś może się dziwić, że jako przykład super przygody podałem akurat skarb wiedzy. To dlatego, że lampa i drugi złodziej były najcenniejszymi produktami do przehandlowania za kwiatki, a sw każdy ma spory zapas, po ogarnięciu przygodę robi się w ok. 2,5 godziny, a straty nie są aż tak wielkie i całkiem do odrobienia na bonusach.

  7. #77
    Odkrywca
    Dołączył
    27.03.2014
    Posty
    505
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Pod plusami się nie podpiszę bo żeby mieć te dopałki to trzeba było oczy z orbit wywalić męczyć kooperacje i pilnować premii na farmach
    by mieć dosypki na cały event zagrałem przez 3 tygodnie 5 razy po 2 godziny ŁG (na obserwatorium 12-13 przygód) za każde 2 godziny po ok 250 dosypek i tylko incydentalnie pojdeyncze inne przygody. Co do pilnowania premii na farmach w ogóle nie pilnowałem - miałem premie dla przyjaciela z UZBIERANYCH klejkow oraz torby sniegu.
    Milczenie Jaghutów przesycała ironia...
    A SERWERY i tak powinny być połączone..

  8. #78
    Osadnik Awatar Minael
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    205
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Pod plusami się nie podpiszę bo żeby mieć te dopałki to trzeba było oczy z orbit wywalić męczyć kooperacje i pilnować premii na farmach, a jakoś nikt nie przedstawił swoich screnów na handlu, tym bardziej nie będę go brał pod uwagę bo każdy serwer rządzi się swoimi prawami.

    U mnie byli posyłani sami odkrywcy i parę grobów zmęczonych i efekt 3x zapalona i 1,5 cukrownika 1k trzeba było dokupić za horendalną cenę 45k zaprawy.

    To tylko pokazuje jak gra ma się dobrze bo ofert jest mało a co niektórzy lubią się na tym wzbogacić.
    Nie wiem ile musiałeś tych grobów "zmęczyć", że miałeś tak mało. Może nie korzystałeś z Walentynek? 0
    Ja nie mam czasu za bardzo tłuc przygód, nawet jak w evencie są promowane, a jednak nie poświęciłem dużo czasu i jakoś z pilnowaniem nie było problemu.
    Przygody? Grobowce rzadziej, ale oblężenie, bukanierzy i to styknęło. Miałem może 5 takich "sesji" 3h w całym evencie. Starczyło

    Pilnowanie upraw? Torba śniegu lub stadionowe i po ptokach, masz spokój na długie dni. Ja miałem trudniej, bo ambitnie leciałem olejem, miksturami a nawet drzewkiem miłości. Tu musiałem bardziej się w czasie zgrać.

    Tak, event był bardzo trudny aby mieć wszystko. Ale nie było jakiejś tragedii. Z handlu jakieś 10-20% wyhaczyłem, może w tej ostatniej fazie więcej, bo nie było już bonusów typowo eventowych. A jak miałeś 45k zaprawy, to znaczy, że jesteś bogaty i jednak możesz 0 Ja nigdy takiej ilości u siebie na oczy nie widziałem. Ba, 10k raz mi się zdarzyło 0
    Skrzydła do góry!

  9. #79
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2014
    Posty
    154
    Serwer
    Nowa Ziemia
    dlaczego premia z drzewka miłości "nakładała się" na inne premie przy uprawach kwiatów ale nie działa w ten sposób przy innych budynkach?

  10. #80
    Community Manager Awatar BB_Penelopa
    Dołączył
    23.07.2015
    Posty
    6,686
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez DeVvV Zobacz posta
    Też się wypowiem, ale na pewno nie będę przebierał w słowach.
    1.Zacznę od minusów, wpierw tego największego bo bez niego się nie obejdzie: LAGI i ROZŁĄCZANIE serwera KOLONIA(nie wiem jak pozostałe). To było po prostu ŻAŁOSNE! Wydawało mi się, że gra ma sprawiać przyjemność ale w tym evencie zostało to jednak świetnie zaprzeczone. Nie wiem po jaką cholerę jest "serwer testowy", po jaką cholerę są te testy, zgłaszanie bugów i innych niedoskonałości i co za dzbany wgrywają takie coś na grywalny serwer???? Oj, pomyliłem się z tym grywalnym - przecież na ziemniakach gramy. "Nasi technicy znają problem i pracują nad tym..." <---- to nie mogli w trakcie testowania tego zrobić? Event jest po to by bardziej zachęcać ludzi do gry, tu chyba było odwrotnie.
    2. Odkrywcy i ich przynoszenie skarbów. No dobra, zmniejszyliście ilość znoszonych kwiatków ale czy ktoś pomyślał o niskich levelach, którzy mają tylko tawerniaków? Chyba , że ta polityka opiera się właśnie na kupnie klejnotów to gratulacje.
    3. Kalendarz eventowy : zgodzę się co do kiepskiej nagrody w ostatnim dniu... po cholere to klikanie by dojść na samym końcu do "królika".
    4. Długi czas tworzenia walentynek - kolejny znakomity matematyk tam się u was znalazł.
    5. Kolejne kupowanie tych samych budynków by skracać czasy tworzenia/regeneracji premii. Ciekawe gdzie to stawiać?! Fajnie, że zachęcacie jakimiś "unikatowymi" budynkami i dajecie możliwość zdobycia ich ale zmieńcie wpierw projektanta, który życzy sobie stawiania kilka takich samych budynków by uzyskać znośne efekty. Zamiast waflować kilka takich samych budynków to nie lepiej w oknie ulepszania danego budynku dodać opcję "Skróć czas produkcji/regeneracji premii o 100%" za równowartość waluty eventowej potrzebnej do zakupu budynku? I od razu miejsca zaoszczędzone na wyspie... Ale co ja tam wiem, projektanci wiedzą lepiej.
    6. Cena kwatermistrza : no bez jaj. Nawet nie wart tej ceny.
    7. Brak nagród w postaci kwiatków w Osiągnięciach, tylko nędzne premie które każdy ma.

    PLUSY:
    1. Premia od Walentynek 200%.
    2. Premie Cukiernika przydatne.
    3. Kalendarz eventowy, szkoda że nie dopracowany do końca.
    4. Obserwatorium i Stanica - niezbędnik do szybkiego expienia każdego gracza. Szkoda tylko, że trzeba kupić więcej i postawić na wyspie marnując miejsce, o czym pisałem w minusach.

    Póki co, nic mi na razie wiecej nie przychodzi do głowy. Minusów pewnie jeszcze bym nazbierał, niż plusów.
    Podsumowując, dla mnie event 4/10.

    PS. Penelopa, przekaż przekaż. Tylko nie zapomnij poupiększać tych wypowiedzi, by wiedzieli że wszystko jest w porządku.


    Bardzo dziękuję za opinie!

    Przekazałam bez upiększania!

    Miłego weekendu,
    BB_Penelopa

Odpowiedz w tym wątku
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.